Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

dziś jest 25 marca 2018 roku

25.02.2018 - II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś, w związku z Dniem modlitwy, postu i solidarności z polskimi Misjonarzami, po Mszach św. ogólnopolska zbiórka do puszki na potrzeby misyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Zapraszamy dzisiaj (i w każdą niedzielę Wielkiego Postu) na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30, zaś w piątek zapraszamy na Drogę krzyżową: o godz. 16:00 – szczególnie dzieci, o godz. 17:30 – młodzież i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Katecheza parafialna dla Dzieci klas trzecich (obie grupy), przygotowujących się do I Komunii św., jutro (26 lutego) o godz. 16:00 w salce parafialnej.

4. Zbiórka Kandydatów na ministranta jutro o godz. 16:50, a Ministrantów w sobotę (3 marca) o godz. 10:00.

5. Młodzież klas III gimnazjum, która w tym roku zamierza przyjąć Sakrament Bierzmowania, zapraszamy wraz z Rodzicami na spotkanie w czwartek (1 marca) o godz. 19:00 w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa.

6. Próba śpiewu Scholki Serduszka w sobotę o godz. 10:00.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek duszpasterskie odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 15:30, o godz. 16:00 Droga Krzyżowa, a po niej możliwość przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godz. 17:30 Spowiedź św. pierwszopiątkowa dla dorosłych i młodzieży.

8. W najbliższą sobotę (3 marca) o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót miesiąca. Msza św. wieczorna tego dnia będzie sprawowana w intencjach fatimskich, które można złożyć do przeznaczonej do tego skrzynki.

9. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

10. W przyszłą niedzielę (4 marca) dzień Imienin będzie obchodził nasz Współbrat ks. Kazimierz Czulak SAC, były Prowincjał, obecnie mieszkaniec ząbkowickiej wspólnoty. Czcigodnego Solenizanta już dziś polecamy Waszej modlitwie.

11. Zapraszamy do wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej, przedstawiane przez pallotyńskich alumnów WSD w Ołtarzewie. Wyjazd autokarem w sobotę 24 marca o godz. 9:00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji w gablocie ogłoszeniowej i na internetowej stronie parafii.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych w furcie.

13. Olśnieni pięknem spotkania z Jezusem w Eucharystii, jak uczniowie na Górze Przemienienia, przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boga, by świadectwem życia przyprowadzać innych do Niego.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1992 - Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieżywięcej »

1995 - Obłóczynywięcej »

2016 - Liturgia Męki Pańskiejwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Prosimy o modlitwę o przetrwanie w ciężkiej ekstremalnej drodze krzyżowej
  • Jezu, proszę o łaskę wymarzonej pracy i siły fizyczne i psychiczne do tej, którą teraz wykonuję. O pokój w sercu i Bożą miłość.
  • Matko Boża Fatimska, wstawiaj się za moją rodziną, za syna o podjecie przez niego dobrej życiowej decyzji, by żył według przykazań Bożych
  • Matko Boża Fatimska, proszę o zdrowie dla mojej córeczki. Opiekuj się nią i ochraniaj od zła.
  • O odnowienie relacji z Angeliką, aby kontakt między nami został przywrócony, byśmy się pogodziły i wzajemnie zrozumiały. O uwolnienie z depresji i znalezienie partnera życiowego.

więcej »

wyslij intencje »