Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

dziś jest 25 marca 2018 roku

04.03.2018 - III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś dzień Imienin obchodzi nasz Współbrat ks. Kazimierz Czulak SAC, były Prowincjał, obecnie mieszkaniec ząbkowickiej wspólnoty. Czcigodnemu Solenizantowi składamy serdeczne życzenia obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego, opieki Maryi Królowej Apostołów i wstawiennictwa św. Kazimierza.

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

3. Próba śpiewu dla dzieci klas trzecich (dla obu grup), przygotowujących się do I Komunii św., jutro (5 marca) o godz. 16:00 w salce parafialnej.

4. Spotkanie Rady Parafialnej także jutro (5 marca) o godz. 19:00 w salce parafialnej.

5. Zbiórka Kandydatów na ministranta jutro o godz. 16:50 i ministrantów w środę (7 marca) o godz. 17:00.

6. Próba śpiewu Scholki Serduszka w sobotę o godz. 10:00.

7. Za tydzień, 11 marca, rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Marian Łagód, pallotyn. Proszę Was o modlitwę w intencji Księdza Rekolekcjonisty i naszej wspólnoty parafialnej; o błogosławieństwo Boże na ten czas skupienia i nawrócenia. Przy wyjściu z kościoła, na stoliku są wyłożone kartki z planem rekolekcji, który warto mieć w domu „pod ręką”.

8. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy w każdy piątek do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16:00, młodzież i dorosłych o godz. 17:30. W każdą niedzielę zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30.

9. Serdecznie zapraszamy Młodzież (zwłaszcza maturalną) na doroczne Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów w Dolinie Miłosierdzia i na Jasnej Górze. Wyjazd na Czuwanie w sobotę, 17 marca, o godz. 13:00. Tym bardziej zachęcamy, że przejazd jest bezpłatny, sponsorowany przez Państwo Prokopów. Więcej informacji w gablocie informacyjnej i na: www.nspj-zabkowice.pl

10. Zapraszamy do wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej, przedstawiane przez pallotyńskich alumnów WSD w Ołtarzewie. Wyjazd autokarem w sobotę 24 marca o godz. 9:00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji w gablocie ogłoszeniowej i na internetowej stronie parafii (www.nspj-zabkowice.pl).

11. W dniach 17. i 18. marca po każdej Mszy św. Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym Osiedlowy Uśmiech serdecznie zaprasza wszystkich Parafian na kiermasz wielkanocny do salki parafialnej. W sprzedaży będą własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, kartki wielkanocne, stroiki, koszyczki, pyszne ciasto oraz ciekawie zdobione palmy. Dochód z kiermaszu, jak co roku będzie przeznaczony na dalszą działalność Stowarzyszenia oraz na kolejne prace remontowe.

12. Fundacja Sztukupuku zaprasza 15 marca na darmowe zwiedzanie z przewodnikiem PTTK Sanktuarium w Bardzie i kapliczek. Transport w obie strony autokarem. Więcej informacji na plakacie.

13. W furcie są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do ich lektury.

14. W tym tygodniu wspominamy rocznice śmierci pallotynów: dziś – ks. Henryka Kietlińskiego, w czwartek – ks. Franciszka Szczotki, w piątek – 2. rocznicę śmierci ks. Tadeusza Korbeckiego (spoczywającego na ząbkowickim cmentarzu) i w sobotę – ks. Józefa Stecza.

15. Przyjmijmy błogosławieństwo Boga, które niech będzie dla nas pomocą w wiernym wypełnianiu przykazań, które dają nam wolność, miłość i Chrystusowy pokój.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1992 - Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieżywięcej »

1995 - Obłóczynywięcej »

2016 - Liturgia Męki Pańskiejwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Prosimy o modlitwę o przetrwanie w ciężkiej ekstremalnej drodze krzyżowej
  • Jezu, proszę o łaskę wymarzonej pracy i siły fizyczne i psychiczne do tej, którą teraz wykonuję. O pokój w sercu i Bożą miłość.
  • Matko Boża Fatimska, wstawiaj się za moją rodziną, za syna o podjecie przez niego dobrej życiowej decyzji, by żył według przykazań Bożych
  • Matko Boża Fatimska, proszę o zdrowie dla mojej córeczki. Opiekuj się nią i ochraniaj od zła.
  • O odnowienie relacji z Angeliką, aby kontakt między nami został przywrócony, byśmy się pogodziły i wzajemnie zrozumiały. O uwolnienie z depresji i znalezienie partnera życiowego.

więcej »

wyslij intencje »