Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

dziś jest 25 marca 2018 roku

11.03.2018 - IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie ks. Mariana Łagód, pallotyna, który posługuje w Bóbrce w malowniczych Bieszczadach. Prosimy Was o modlitwę w Jego intencji, jak również za wszystkich naszych Parafian; o otwartość serc na Boże działanie. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Porządek rekolekcyjny jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej i dostępny na parafialnej stronie internetowej. Warto zwrócić uwagę na to, że w środę mamy dzień spowiedzi św.; przybędą księża z innych parafii, stąd zachęcamy do skorzystania tego dnia z czasu łaski (jutro i we wtorek nie będzie spowiedzi w czasie Mszy św.). W związku z porządkiem rekolekcyjnym od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godz. 7:00, ale w zamian o godz. 9:00 będzie sprawowana dodatkowa Msza św. z nauką rekolekcyjną. Zachęcamy Was wszystkich do gorliwego udziału w tych dniach działania Bożego miłosierdzia. Już tradycyjnie na zakończenie rekolekcji, w środę, naszą wdzięczność wobec Księdza Rekolekcjonisty, prócz modlitwy, będziemy mieli okazję wyrazić poprzez złożenie ofiary na tacę.

2. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 będą miały możliwość przeżycia rekolekcji w poniedziałek i wtorek – grupa młodsza od godz. 10:10, a starsza od godz. 11:10. W środę dzieci starsze są zaproszone do skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 10:30, a wszystkie zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:00.

3. Młodzież gimnazjalną i starszą zapraszamy do uczestnictwa codziennie w rekolekcjach wraz z dorosłymi o godz. 18:00. W poniedziałek o godz. 19:00 nauka rekolekcyjna przeznaczona dla młodzieży.

4. We wtorek 13 marca obchodzimy 5. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Zachęcamy gorąco do modlitwy w jego intencji.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy w każdy piątek do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16:00, młodzież i dorosłych o godz. 17:30 (w najbliższy piątek poprowadzą ją Panie ze Stowarzyszenia Osiedlowy Uśmiech). W każdą niedzielę zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30.

6. Próba śpiewu dzieci ze Scholki Serduszka w sobotę o godz. 11:00.

7. W najbliższą sobotę i niedzielę, czyli 17 i 18 marca, po każdej Mszy św. Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym Osiedlowy Uśmiech serdecznie zaprasza wszystkich Parafian na kiermasz wielkanocny do salki parafialnej. W sprzedaży będą własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, kartki wielkanocne stroiki, koszyczki, pyszne ciasto oraz ciekawie zdobione palmy. Dochód z kiermaszu, jak co roku będzie przeznaczony na dalszą działalność Stowarzyszenia oraz na kolejne prace remontowe przy dzierżawionych pomieszczeniach.

8. Serdecznie zapraszamy Młodzież (zwłaszcza maturalną) na doroczne Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów na Jasnej Górze. Wyjazd na Czuwanie w sobotę, 17 marca, o godz. 13:00. Tym bardziej zachęcamy, że przejazd jest bezpłatny, sponsorowany przez Państwo Prokopów. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji w gablocie informacyjnej i na: www.nspj-zabkowice.pl

9. Zapraszamy do wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej, przedstawiane przez pallotyńskich alumnów WSD w Ołtarzewie. Wyjazd autokarem w sobotę 24 marca o godz. 9:00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy jeszcze do najbliższej środy w zakrystii. 

10. Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapraszają do wzięcia w niej udziału w piątek 23 marca. Trasa św. Floriana prowadzić będzie z Ząbkowic Śl. do Wambierzyc. Jej uczestnicy startują z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 20:00, sprawowanej dla nich. Więcej informacji o EDK i udziale w niej można znaleźć na stronie: www.edk.org.pl oraz w gablocie informacyjnej przed kościołem.

11. W furcie są do nabycia paschaliki wielkanocne, których zakup wspiera dzieła prowadzone przez Caritas. Cena tych świec to 5 zł. Zachęcamy także do nabywania i lektury czasopism katolickich.

12. Ofiary pieniężne z przyszłej niedzieli zostaną przeznaczone na inwestycje gospodarcze w Parafii.

13. W minionym tygodniu Bóg odwołał z tego świata naszych Parafian: śp. Leokadię Rembiasz i śp. Mariana Tokarczyka. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

14. Przyjmując Boże błogosławieństwo prośmy o dary potrzebne do owocnego przeżycia rekolekcji.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1992 - Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieżywięcej »

1995 - Obłóczynywięcej »

2016 - Liturgia Męki Pańskiejwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Prosimy o modlitwę o przetrwanie w ciężkiej ekstremalnej drodze krzyżowej
  • Jezu, proszę o łaskę wymarzonej pracy i siły fizyczne i psychiczne do tej, którą teraz wykonuję. O pokój w sercu i Bożą miłość.
  • Matko Boża Fatimska, wstawiaj się za moją rodziną, za syna o podjecie przez niego dobrej życiowej decyzji, by żył według przykazań Bożych
  • Matko Boża Fatimska, proszę o zdrowie dla mojej córeczki. Opiekuj się nią i ochraniaj od zła.
  • O odnowienie relacji z Angeliką, aby kontakt między nami został przywrócony, byśmy się pogodziły i wzajemnie zrozumiały. O uwolnienie z depresji i znalezienie partnera życiowego.

więcej »

wyslij intencje »