Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wtorek IV tyg. wielkanocnego

dziś jest 24 kwietnia 2018 roku

25.03.2018 - Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

1. Niedziela Palmowa, którą dziś przeżywamy, rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Zachęcamy wszystkich do udziału we wspólnych nabożeństwach. Dziś zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:30.

2. Dziękujemy Wam za złożone przed tygodniem ofiary na cele gospodarcze w Parafii.

3. Dziękujemy serdecznie wszystkim biorącym udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej Parafii a szczególnie Osobom zaangażowanym w czytanie rozważań i niesienie krzyża oraz dbającym o jej bezpieczeństwo. Bóg zapłać!

4. Jutro (26 marca) na godz. 9:00 zapraszamy mężczyzn, którzy dysponują wolnym przedpołudniem, do pomocy w ustawieniu konstrukcji Grobu Pańskiego.

5. Zapraszam Osoby chętne do podjęcia się czytań Liturgii słowa w czasie Triduum Paschalnego. Tekst czytań można odebrać w zakrystii.

6. Wszystkie Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła przed Świętami prosimy o przybycie w Wielką Środę o godz. 19:00.

7. Szkoła Muzyczna Casio zaprasza na muzyczną Drogę krzyżową pt. Życie jesteś chwilą, która odbędzie się w Wielką Środę, 28 marca, o godz. 18:00 w sali widowiskowej ZOK. Wstęp wolny.

8. Spotkania liturgiczne kandydatów na ministranta, ministrantów i lektorów w tym tygodniu – w czwartek, piątek i sobotę o godz. 10:00. Obecność obowiązkowa.

9. Próby śpiewu Scholki Serduszka w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godz. 11:00.

10. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele według wyznaczonego planu, wywieszonego w gablocie informacyjnej i na stronie parafialnej.

11. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, której przewodniczył będzie ks. Waldemar Pawlik SAC, Wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla. Po Mszy św. możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Wystawienia do godz. 21:00. Porządek Adoracji na wszystkie dni Triduum Paschalnego według planu w gablocie.

12. Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17:15. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18:00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone zostaną na Boży Grób w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje powstrzymanie się od spożycia pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 lat i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta) osoby od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia.

13. W Wielki Piątek, w ramach Adoracji, o godz. 15:00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Wielką Sobotę Nowenna również o godz. 15:00, a w następne dni – przed Świętem Bożego Miłosierdzia – na zakończenie Mszy św. wieczornej.

14. Wielka Sobota – to dzień modlitwy i adoracji przy Grobie Chrystusa. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 11:00 do godz. 14:00, co pół godziny.

15. Wigilia Paschalna – w sobotę wieczór rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 20:00 przed kościołem przy płonącym ognisku. Liturgii przewodniczył będzie ks. Adrian Galbas SAC, Prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego. Procesja rezurekcyjna czyli zmartwychwstania będzie kończyć nasze celebrowanie Wigilii Paschalnej. Prosimy przynieść ze sobą świece, które zapalimy najpierw w czasie Liturgii Światła, a potem przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

16. W Niedzielę Zmartwychwstania porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz.: 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie tego dnia nabożeństwa Nieszporów o godz. 17:30.

17. Za tydzień zmiana tajemnic różańca św. dla Róż Różańcowych.

18. Niech w tym Wielkim Tygodniu towarzyszy nam szczególne Boże błogosławieństwo, byśmy wiernie szli za naszym Panem i towarzyszyli Mu w Jego męce i chwale.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1992 - Nocne czuwanie dla młodzieżywięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Boże, wesprzyj, proszę, mojego syna, aby mu nie zabrakło wiary we własne siły, chęci do zmagania się z przeciwnościami losu oraz siły w dążeniu do celu na ciężkich studiach, jakie podjął.
  • O Bożą pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw domowych prosi rodzina z parafii.
  • W intencji córki Katarzyny o wsparcie Matki Boskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski, Dary Ducha Świętego i pomoc Bożą w jak najlepszym zdaniu egzaminów i realizacji zamierzonych celów.
  • Miłosierny Panie Jezu! Prosimy o umocnienie naszej miłości małżeńskiej. Błogosław nam i daj nam siły na każdy dzień. Jezu ufamy Tobie!
  • Prosimy o modlitwę o przetrwanie w ciężkiej ekstremalnej drodze krzyżowej

więcej »

wyslij intencje »