Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wtorek IV tyg. wielkanocnego

dziś jest 24 kwietnia 2018 roku

01.04.2018 - Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam przeżyć duchowo tegoroczne Triduum Paschalne. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na kwiaty upiększające Ołtarz Wystawienia, Grób Pański i prezbiterium. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pracach przygotowujących nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Najpierw tym, którzy przygotowali konstrukcję Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji, a byli to Panowie: Ryszard Przyszlak, Artur Żembrowski, Jan Ragan, Marek Lewandowski, Ryszard Lenart, Piotr Czyżyk, Edward Zabłocki i br. Rafał Zajdowicz, któremu dziękujemy także za wykonanie pięknych dekoracji Ołtarza Wystawienia i Grobu Pańskiego oraz ułożenie kwiatów. Dziękuję również Nowicjatowi za posprzątanie alejek przed naszą świątynią i domem oraz kilku Osobom za dostarczenie niektórych rekwizytów do Ołtarza Adoracji. Wyrażam podziękowanie także Paniom, które w środę posprzątały nasz kościół: Joannie Rudnickiej, Marii Witek, Zofii Lenart, Janinie Frejlich, Danucie Banik, Katarzynie Czyżyk, Kamili i Kindze Przyszlak, Małgorzacie i Edwardowi Mróz. Dziękuję Paniom ze Stowarzyszenia „Osiedlowy Uśmiech” za przyozdobienie parapetów w naszej świątyni. Słowa podzięki należą się zakrystianowi Kamilowi Rudnickiemu za wiele godzin poświęconych na przygotowanie całego zaplecza liturgicznego. Dziękujemy ministrantom i Nowicjuszom za wytrwałą posługę w czasie liturgii, a także Paniom i Panom, którzy pomogli w czasie procesji rezurekcyjnej niosąc baldachim, chorągwie, feretron, świece. Dziękujemy także za pomoc Tym wszystkim, którzy przez te trzy dni tak chętnie angażowali się w czytanie słowa Bożego, śpiew psalmów i pełnienie innych posług. Dziękujemy naszej Scholi Serduszka za piękny śpiew w czasie Triduum Paschalnego oraz organistce Pani Annie Rogowskiej za przygotowanie tych śpiewów. Na koniec pragnę podziękować Współbraciom w kapłaństwie za wielogodzinne sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania w czasie Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Jestem wdzięczny naszemu poprzedniemu Prowincjałowi Ks. Kazimierzowi Czulakowi za wygłoszenie cyklu kazań pasyjnych w czasie tegorocznych Gorzkich Żali i za przewodniczenie Liturgii Wielkiego Piątku. Dziękuję także Księżom Prowincjałom: Ks. Waldemarowi Pawlikowi i Ks. Adrianowi Galbasowi za wygłoszone homilie i celebrowanie Liturgii Wielkiego Czwartku i Wigilii Paschalnej. Wam wszystkim, Drodzy, wymienionym i niewymienionym, bez pomocy których nasze przeżywanie spotkania z Bogiem byłoby ubogie, niech Dobry Bóg obficie wynagrodzi.

2. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca. Kontynuacja Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia, każdego dnia na zakończenie Mszy św. wieczornej, z wyjątkiem piątku (w czasie Nabożeństwa o godz. 17:30) i soboty (na zakończenie Nabożeństwa I sobót miesiąca).

3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca przeznaczona zostanie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

4. Rodziców Dzieci klas III, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., zapraszamy na spotkanie we wtorek (3 kwietnia) o godz. 19:00 do salki parafialnej.

5. Zbiórka kandydatów na ministranta i ministrantów w środę (4 kwietnia) o godz. 17:00.

6. Spotkanie tegorocznych Kandydatów do Bierzmowania z klas III Gimnazjum w czwartek o godz. 19:00.

7. Próba śpiewu Scholki Serduszka w sobotę (7 kwietnia) o godz. 10:00.

8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. 

9. W najbliższą sobotę o godz. 17:00 zapraszamy do modlitwy podczas Nabożeństwa I Sobót miesiąca.

10. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy już dziś do modlitewnego udziału w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00. Także tego dnia po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Świdnickiej.

11. Serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym Kobiet i P. Kamilowi Rudnickiemu za ufundowanie kompletu obrusów zdobiących dziś ołtarz i mensy pod tabernakulum i figurą MB Fatimskiej. Bóg zapłać!

12. Życzenia wielkanocne od Zarządu Osiedla Pallotyńskiego i Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Osiedlowy Uśmiech”.

13. Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału we Mszy św. na stadionie w Wałbrzychu.

14. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin śp. Ireneusz Glinka. Polećmy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

15. Niech radość Zmartwychwstania wypełni serca wszystkich Parafian i Gości owocując wiarą i miłością.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1992 - Nocne czuwanie dla młodzieżywięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Boże, wesprzyj, proszę, mojego syna, aby mu nie zabrakło wiary we własne siły, chęci do zmagania się z przeciwnościami losu oraz siły w dążeniu do celu na ciężkich studiach, jakie podjął.
  • O Bożą pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw domowych prosi rodzina z parafii.
  • W intencji córki Katarzyny o wsparcie Matki Boskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski, Dary Ducha Świętego i pomoc Bożą w jak najlepszym zdaniu egzaminów i realizacji zamierzonych celów.
  • Miłosierny Panie Jezu! Prosimy o umocnienie naszej miłości małżeńskiej. Błogosław nam i daj nam siły na każdy dzień. Jezu ufamy Tobie!
  • Prosimy o modlitwę o przetrwanie w ciężkiej ekstremalnej drodze krzyżowej

więcej »

wyslij intencje »