Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wtorek IV tyg. wielkanocnego

dziś jest 24 kwietnia 2018 roku

08.04.2018 - Niedziela Miłosierdzia Bożego, II Tydzień Wielkanocny

1. Dziś, w Święto Miłosierdzia Bożego, zapraszamy gorąco do modlitwy w naszej świątyni podczas Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00.

2. Dziś także rozpoczyna się w Kościele w Polsce 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Duch Święty przynagla nas. Stąd po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie działalności charytatywnej Caritas Diecezji Świdnickiej. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

3. Dziś nie ma Nieszporów niedzielnych o godz. 17:30 – w zamian zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

4. Jutro (w poniedziałek) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z Wielkiego Tygodnia. Jest to patronalny dzień naszej pallotyńskiej Prowincji, która obchodzi w tym roku 25-lecie powstania oraz w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 lub 18:00.

5. Wszystkie Dzieci klas III (grupa A i B) zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I Komunii św. jutro (9 kwietnia) o godz. 16:00 do kościoła.

6. Katechezy parafialne dla Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania:

* z klas VII SP – we wtorek (10 kwietnia) o godz. 19:00;
* z klas VI SP – w środę (11 kwietnia) o godz. 19:00.

7. Zapraszamy Mężczyzn do rozbiórki konstrukcji Ołtarza Wystawienia i Grobu Pańskiego w środę (11 kwietnia) od godz. 9:00.

8. Próba śpiewu Scholi Serduszka w sobotę (14 kwietnia) o godz. 10:00.

9. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na cele gospodarcze w Parafii.

10. Drodzy! W czwartek 19 kwietnia będziemy przeżywać w naszej Parafii Wizytację kanoniczną Ordynariusza naszej Diecezji Biskupa Ignacego Deca. Takie odwiedziny każda parafia przeżywa co 5 lat. Zachęcamy do ułożenia sobie zajęć w tym dniu, by móc wziąć udział w spotkaniach poszczególnych grup parafialnych z Biskupem i we Mszy św. o godz. 17:30. Jest to święto całej naszej Parafii, która tego będzie jednoczyć się na wspólnej modlitwie z Pasterzem Diecezji. Plan całego tego dnia jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej.

11. Młodzież klas III gimnazjum, ministrantów i kandydatów na ministranta zapraszamy na próbę liturgii Mszy św. wizytacyjnej w sobotę (14 kwietnia) o godz. 11:00. Obecność obowiązkowa!

12. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich dostępnych w furcie.

13. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które pomaga krajom misyjnym, po raz kolejny organizuje zbiórkę zużytego, zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który zalega w naszych domach. Wykaz rzeczy, które można oddać, jest umieszczony na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na plakacie. Prosimy, by te zbędne urządzenia dostarczyć na plac za kościołem tylko w najbliższą środę (11 kwietnia) od godz. 07:00 do godz. 11:30, gdyż o godz. 12:00 zostaną stamtąd zabrane przez pracowników firmy współpracującej z tym stowarzyszeniem.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: śp. Danutę Nowicką i śp. Jerzego Seręga oraz śp. Kazimierę Giermasińską. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

15. „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. Wdzięczni za dar Bożego Miłosierdzia przyjmijmy Boże błogosławieństwo na odwagę niesienia wiary w Zmartwychwstałego i służby z miłością bliźnim.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1992 - Nocne czuwanie dla młodzieżywięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Boże, wesprzyj, proszę, mojego syna, aby mu nie zabrakło wiary we własne siły, chęci do zmagania się z przeciwnościami losu oraz siły w dążeniu do celu na ciężkich studiach, jakie podjął.
  • O Bożą pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw domowych prosi rodzina z parafii.
  • W intencji córki Katarzyny o wsparcie Matki Boskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski, Dary Ducha Świętego i pomoc Bożą w jak najlepszym zdaniu egzaminów i realizacji zamierzonych celów.
  • Miłosierny Panie Jezu! Prosimy o umocnienie naszej miłości małżeńskiej. Błogosław nam i daj nam siły na każdy dzień. Jezu ufamy Tobie!
  • Prosimy o modlitwę o przetrwanie w ciężkiej ekstremalnej drodze krzyżowej

więcej »

wyslij intencje »