Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wtorek IV tyg. wielkanocnego

dziś jest 24 kwietnia 2018 roku

15.04.2018 - Niedziela Biblijna, III Tydzień Wielkanocny

1. Dzisiejszą, III Niedzielę Wielkanocną, przeżywamy jako Niedzielę Biblijną, a także obchodzimy po raz drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Również dziś rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: Weźmijcie Ducha Świętego. Niech te okoliczności zainspirują nas do codziennego pochylenia się, choćby przez chwilę, nad Słowem Bożym.

2. Dziękuję Panom, którzy w minioną środę dokonali rozbiórki konstrukcji ołtarza wystawienia i grobu Pańskiego w naszym kościele: Ryszardowi Przyszlak, Janowi Ragan, Markowi Lewandowskiemu, Edwardowi Zabłockiemu, Piotrowi Czyżyk, Ryszardowi Lenart, Stanisławowi Klim i Maciejowi Przyszlak oraz Paniom, które pomogły w tej pracy i posprzątały kościół: Ewie Leśniak, Czesławie Rudoman i Zofii Lenart. Bóg zapłać!

3. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę z przeznaczeniem na cele gospodarcze w Parafii.

4. Dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Nieszporów niedzielnych o godz. 17:30.

5. Wszystkie Dzieci klas III (grupa A i B) zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I Komunii św. jutro (16 kwietnia) o godz. 16:00 do kościoła.

6. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do posprzątania kościoła Rodziców kandydatów do Bierzmowania i samych Kandydatów, a także Osoby chętne do pomocy w tych pracach.

7. W najbliższy czwartek (19 kwietnia) będziemy przeżywać w naszej Parafii Wizytację kanoniczną Ordynariusza naszej Diecezji Biskupa Ignacego Deca. Takie odwiedziny każda parafia przeżywa co 5 lat. Zachęcamy do takiego ułożenia sobie zajęć w tym dniu, by móc wziąć udział w spotkaniach poszczególnych grup parafialnych z Biskupem i we Mszy św. o godz. 17:30. Jest to święto całej naszej Parafii, która tego będzie jednoczyć się na wspólnej modlitwie z Pasterzem Diecezji. Zapraszamy do modlitwy i spotkań:

 12:00 – Modlitwa za Zmarłych (przy kwaterze pallotyńskiej na Cmentarzu Komunalnym)
  15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (w kościele)
  15:15 – Spotkanie z Ministrantami i Scholą „Serduszka” (w salce parafialnej)
  15:40 – Spotkanie z Radą Parafialną i przedstawicielami Róż Żywego Różańca (w salce paraf.)
  16:20 – Spotkanie z Chórem „Gloria” (w salce parafialnej)
  17:30 – Powitanie Ks. Biskupa przed kościołem przez służbę liturgiczną i kapłanów oraz w kościele powitanie przez przedstawicieli Parafian, sprawozdanie proboszcza i uroczysta Eucharystia połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania.
     Drodzy, to nie jest tylko przyjazd Księdza Biskupa na bierzmowanie, to przede wszystkim Jego odwiedziny całej naszej Parafii, stąd zapraszam serdecznie na wspólną liturgię: dzieci, młodzież i dorosłych Parafian. Zechciejmy otwartymi sercami przyjąć Pasterza naszej Diecezji i prosić Dobrego Boga o błogosławieństwo dla nas przez ręce Biskupa.
     Pełen plan całego tego dnia jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej.

8. Próba śpiewu Scholi Serduszka w sobotę (21 kwietnia) o godz. 10:00.

9. Drodzy, za kilkanaście dni rozpoczniemy miesiąc maj, a wraz z nim Nabożeństwa majowe i Msze św. zbiorowe (tzw. Majowe), podczas których wstawiennictwu Maryi Królowej Apostołów będziemy polecać powierzone nam intencje (o godz. 7:00 lub 18:00). Osoby chcące włączyć się do tej wspólnej modlitwy prosimy o przynoszenie do zakrystii lub do furty intencji na kartkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem. Złożone intencje będą wyczytywane podczas Mszy św.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych w furcie.

11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy z odwagą głosili prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa wszędzie tam, gdzie „żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1992 - Nocne czuwanie dla młodzieżywięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Boże, wesprzyj, proszę, mojego syna, aby mu nie zabrakło wiary we własne siły, chęci do zmagania się z przeciwnościami losu oraz siły w dążeniu do celu na ciężkich studiach, jakie podjął.
  • O Bożą pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw domowych prosi rodzina z parafii.
  • W intencji córki Katarzyny o wsparcie Matki Boskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski, Dary Ducha Świętego i pomoc Bożą w jak najlepszym zdaniu egzaminów i realizacji zamierzonych celów.
  • Miłosierny Panie Jezu! Prosimy o umocnienie naszej miłości małżeńskiej. Błogosław nam i daj nam siły na każdy dzień. Jezu ufamy Tobie!
  • Prosimy o modlitwę o przetrwanie w ciężkiej ekstremalnej drodze krzyżowej

więcej »

wyslij intencje »