Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek, Święto św. Łukasza, Ewangelisty

dziś jest 18 października 2018 roku

16.09.2018 - XXIV Tydzień Zwykły

1. Dziś, w trzecią niedzielę września, obchodzimy 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich pracujących w mediach, by słowa i obrazy przekazywali w prawdzie, rzetelności i służbie ich odbiorcom, a za siebie nawzajem módlmy się o roztropne korzystanie z mediów.

2. W naszej wspólnocie domowej i parafialnej serdecznie witamy Nowicjuszy, którzy wczoraj rozpoczęli czas formacji w naszym Stowarzyszeniu. Życzymy im wielu łask Bożych, pogłębienia powołania i umocnienia wiary.

3. We wtorek dzień Imienin będzie obchodził nasz Współbrat Ksiądz Stanisław Matuszewski SAC. Czcigodnemu Solenizantowi, Seniorowi w naszej ząbkowickiej wspólnocie zakonnej, życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i wypraszamy wstawiennictwa świętego Patrona.

4. W tym tygodniu w liturgii przypadają: we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz Patrona Młodzieży i Nowicjuszy, w środę – wsp. bł. Gerharda Hirschfeldera (pochodzącego z Kłodzka), w czwartek – wsp. św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

5. Młodzież klas szóstych szkół podstawowych mieszkającą na terenie naszej Parafii, która pragnie w przyszłości przyjąć Sakrament Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek, 18 września, o godz. 19:00 do salki parafialnej. Prosimy o przybycie także Rodziców każdego z kandydatów.

6. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z klas VII SP w środę, 19 września, o godz. 19:00 w salce parafialnej.

7. Katecheza parafialna dla Dzieci klas III SP, przygotowujących się do I Komunii św., w czwartek, 20 września, o godz. 15:00 w salce parafialnej.

8. Młodzież w wieku od klas VII SP wzwyż zapraszamy do udziału w Festiwalu Młodzieży „Light for life” w Wambierzycach, który odbędzie się w najbliższą sobotę 22 września. Wyjazd o godz. 9:30 sprzed kościoła, zakończenie Festiwalu o godz. 21:00 (więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie internetowej: www.lightforlife.com.pl). Koszt wyjazdu to 10 zł. Zapisy do najbliższej środy w zakrystii oraz u Pani katechetki Anny Sztogryn. 

9. Za niecałe 3 tygodnie, 6 października, na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, tzw. Stadion Młodych. Z Parafii pw. św. Anny w Ząbkowicach Śl. jest organizowany autokarowy wyjazd na to spotkanie młodzieży. Zachęcamy Młodzież naszej Parafii (od 14. roku życia) do wzięcia udziału w tej przeznaczonej szczególnie dla niej modlitwie. Wyjazd w godzinach porannych w sobotę, powrót rano w niedzielę. Koszt wyjazdu to 40 zł. Więcej informacji na internetowej stronie: www.stadionmlodych.pl oraz u ks. proboszcza.

Przypominam, że dla Kandydatów do Bierzmowania z klas VIII SP i III Gimnazjum udział w jednym z tych wydarzeń (Festiwalu Młodzieży lub  Stadionie Młodych) jest obowiązkowy w ramach ostatniego roku przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu.

10. Zachęcamy Dzieci szkoły podstawowej do odbioru w zakrystii po niedzielnych Mszach św. kart z ilustracją Słowa Bożego i pytaniem konkursowym (tzw. Niedziela z Owieczką). Odpowiedzi na pytania dzieci będą mogły składać w następną niedzielę przed Mszą św. o godz. 12:00. Wylosowana Osoba, która złoży prawidłową odpowiedź zabierze na tydzień do domu... niespodziankę.

11. Wszystkim Osobom, które w minioną środę posprzątały alejki przed kościołem, serdecznie dziękuję za Waszą troskę o godne przeżycie Nabożeństwa Fatimskiego.

12. Dziękuję Pani Jolancie Mikulicz i Pracownicom kwiaciarni za ufundowanie i ułożenie kwiatów w naszej świątyni.

13. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę z przeznaczeniem na cele gospodarcze Parafii.

14. Zapraszamy dziś o godz. 17:30 do półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

15. Pokrzepieni Bożymi darami idźmy, aby życiem według Ewangelii świadczyć, że Jezus jest Mesjaszem. Na pełnię życia prawdziwie chrześcijańskiego Bóg udziela nam błogosławieństwa.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1992 - Nabożeństwa Fatimskie i powstanie Apostolstwa Modlitwywięcej »

2008 - Autokarowa pielgrzymka parafialnawięcej »

2014 - Pogrzeb śp. ks. Józefa Dąbrowskiego SACwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Panie Jezu! Proszę, wyprowadź mnie nędzną istotę z ciemnej doliny ludzkiego zła. Daj mi siłę, aby pokonywać trudności i mieć niegasnącą nadzieję i silną wiarę. Jezu ufam Tobie! Pomóż mi!
  • Panie Jezu, dziś dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Twemu, niech gorąca Miłość otuli nasze poranione serca i uzdrowi, niech w naszej rodzinie zapanuje pokój i radość, abyśmy mieli siłę dźwigać codzienny krzyż i umieli dziękować za wszystko co nam dajesz, a Matka Najświętsza Orędowniczka wszelkich Łask wyjedna nam te najbardziej potrzebne, które umocnią nas w wierze, nadziei i miłości.
  • Za duszę mojej zmarłej Mamusi.
  • Za duszę śp. Ryszarda Prokop w 38. rocznicę śmierci - O łaskę Życia Wiecznego.
  • Proszę o światło Ducha Świętego dla lekarzy, aby postawili trafną diagnozę i pomogli wyleczyć moją córeczkę. Jezu ufam Tobie!

więcej »

wyslij intencje »