Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek, Święto św. Łukasza, Ewangelisty

dziś jest 18 października 2018 roku

23.09.2018 - XXV Tydzień Zwykły

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w czwartek – wsp. św. Wincentego a Paulo, w piątek – wsp. św. Wacława i w sobotę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

2. Zapraszamy dziś o godz. 17:30 na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z klas VII SP wraz z Rodzicami w środę 26 września, o godz. 19:00 w salce parafialnej. Udział w tym spotkaniu proszę potraktować priorytetowo.

4. Katecheza parafialna dla Dzieci klas III SP, przygotowujących się do I Komunii św., w czwartek 27 września, o godz. 15:00 w salce parafialnej.

5. Próba śpiewu Scholki Serduszka w sobotę, 29 września, o godz. 10:00 w salce parafialnej. Zapraszamy Dzieci ze szkoły podstawowej lubiące śpiew i muzykę do wzmocnienia naszej Scholi.

6. Zbiórka ministrantów i lektorów także w sobotę o godz. 10:00 w zakrystii. Zapraszamy serdecznie nowych Kandydatów do służby liturgicznej.

7. Nauki przedmałżeńskie dla pragnących wstąpić w związek małżeński rozpoczną się w sobotę, 29 września, w parafii pw. św. Jadwigi w Przedborowej. Pierwsze spotkanie w kościele parafialnym o godz. 18:00.

8. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę gospodarczą.

9. Dziękujemy Właścicielom firmy przewozowej Neotrans za umożliwienie ząbkowickiej młodzieży bezpłatnego przejazdu na Festiwal Młodych w Wambierzycach, który odbył się wczoraj. Bóg zapłać za wsparcie tego wydarzenia, które – mamy nadzieję – w przyszłości przyniesie owoce w życiu jego uczestników. Dziękuję także Opiekunkom towarzyszącym naszej młodzieży.

10. Stowarzyszenie OSIEDLOWY UŚMIECH serdecznie zaprasza dzieci oraz chętne osoby dorosłe na bezpłatne warsztaty plastyczne, manualne oraz zajęcia z rękodzieła. Spotkania odbywają w siedzibie Stowarzyszenia (salka w części piwnicznej domu pallotyńskiego, wejście od zakrystii): dla dzieci – w poniedziałki oraz wtorki od g. 18:00 do 19:00, dla osób dorosłych – w czwartki od g. 16:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Dnia 6 października br. na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, tzw. Stadion Młodych. Z Parafii pw. św. Anny w Ząbkowicach Śl. jest organizowany autokarowy wyjazd na to spotkanie młodzieży. Zachęcamy Młodzież naszej Parafii (od 14. roku życia) do wzięcia udziału w tej przeznaczonej szczególnie dla niej modlitwie. Wyjazd w godzinach porannych w sobotę, powrót rano w niedzielę. Koszt wyjazdu to 40 zł. Więcej informacji na internetowej stronie: www.stadionmlodych.pl oraz u ks. proboszcza. Zgłoszenia do najbliższego piątku.

12. Dziękujemy serdecznie Paniom z Róż Różańcowych za ofiarę złożoną na pokrycie części wydatków związanych z zakupem nowego lichtarza pod świecę maryjną, umieszczonego obok figury Matki Bożej Fatimskiej.

13. Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału w pielgrzymce Żywego Różańca do Barda (6 X br.). Zachęcamy do udziału w tym modlitewnym wydarzeniu szczególnie Osoby należące do Róż Żywego Różańca w naszej Parafii. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli. Przejazd do Barda gratis.

14. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów. To właśnie wolontariusze w 950 lokalizacjach w całej Polsce sprawią, że mądra pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących. Także w Ząbkowicach Śl. i okolicy można zostać wolontariuszem Paczki lub Akademii. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl i na plakacie w gablocie ogłoszeniowej. Zapisy do 15 października.

15. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej dostępnej w furcie.

16. Umocnieni Ofiarą Chrystusa, w pokorze serca prośmy Boga o błogosławieństwo w naszej codzienności i wypełnianiu chrześcijańskiego powołania do służby Bogu i bliźnim.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1992 - Nabożeństwa Fatimskie i powstanie Apostolstwa Modlitwywięcej »

2008 - Autokarowa pielgrzymka parafialnawięcej »

2014 - Pogrzeb śp. ks. Józefa Dąbrowskiego SACwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Panie Jezu! Proszę, wyprowadź mnie nędzną istotę z ciemnej doliny ludzkiego zła. Daj mi siłę, aby pokonywać trudności i mieć niegasnącą nadzieję i silną wiarę. Jezu ufam Tobie! Pomóż mi!
  • Panie Jezu, dziś dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Twemu, niech gorąca Miłość otuli nasze poranione serca i uzdrowi, niech w naszej rodzinie zapanuje pokój i radość, abyśmy mieli siłę dźwigać codzienny krzyż i umieli dziękować za wszystko co nam dajesz, a Matka Najświętsza Orędowniczka wszelkich Łask wyjedna nam te najbardziej potrzebne, które umocnią nas w wierze, nadziei i miłości.
  • Za duszę mojej zmarłej Mamusi.
  • Za duszę śp. Ryszarda Prokop w 38. rocznicę śmierci - O łaskę Życia Wiecznego.
  • Proszę o światło Ducha Świętego dla lekarzy, aby postawili trafną diagnozę i pomogli wyleczyć moją córeczkę. Jezu ufam Tobie!

więcej »

wyslij intencje »