Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek, Święto św. Łukasza, Ewangelisty

dziś jest 18 października 2018 roku

30.09.2018 - XXVI Tydzień Zwykły

1. Zapraszamy dziś o godz. 17:30 na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia: jutro – św.  Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek – Świętych Aniołów Stróżów, w czwartek – św. Franciszka z Asyżu, w piątek – św. Faustyny Kowalskiej.

3. Od jutra przez cały miesiąc październik zachęcamy Was do modlitwy podczas Nabożeństw różańcowych, które sprawujemy codziennie o godz. 17:30. Prosimy, aby codziennie tę piękną modlitwę poprowadzili:

* w poniedziałki – Róża Różańcowa Mężczyzn
* we wtorki – Dzieci

* w środy – Młodzież (Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania)

* w czwartki – Dzieci

* w piątki – Róże Różańcowe Kobiet

* w soboty – Róże Różańcowe Kobiet

* w niedziele – Nowicjusze pallotyńscy.

Zachęcamy, by każdego dnia po 5 osób prowadziło poszczególne dziesiątki różańca, a jeśli któraś z grup chciałaby poprowadzić rozważania, to prosimy o wcześniejszą informację. Po nabożeństwie dzieci otrzymają za każde uczestnictwo naklejkę do książeczki Polska z Jezusem i Maryją.

4. Katecheza parafialna dla Dzieci klas III SP, przygotowujących się do I Komunii św., w czwartek 4 października o godz. 15:00 w salce parafialnej. Natomiast w przyszłą niedzielę 7 października podczas Mszy św. o godz. 12:00 Dzieci otrzymają poświęcone różańce. Zapraszamy na tę Mszę św. także Rodziców i Krewnych.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00. W sobotę o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo I sobót miesiąca. Modlitwę różańcową odmówimy w ramach tego nabożeństwa.

6. Próba śpiewu Scholki Serduszka w sobotę 6 października o godz. 10:00 w salce parafialnej. Zapraszamy Dzieci ze szkoły podstawowej lubiące śpiew do wzmocnienia naszej Scholi.

7. W sobotę 6 października w Sanktuarium MB Strażniczki Wiary w Bardzie będzie  miała miejsce Diecezjalna Pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca. Osoby należące do Róż Różańcowych (i nie tylko) zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie. Z naszej Parafii jest planowany bezpłatny wyjazd busem o godz. 9:30. Zapisy w zakrystii do najbliższego wtorku.

8. Młodzież zapisaną na wyjazd do Warszawy na spotkanie młodzieży Stadion Młodych informujemy, że wyjazd będzie w najbliższą sobotę o godz. 05:00 sprzed Pierzei w Rynku ząbkowickim. Powrót do Ząbkowic planowany jest na godziny poranne w niedzielę. O wyżywienie prosimy zadbać we własnym zakresie.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

10. Za tydzień do naszej Parafii przybędzie Kapłan pracujący w Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym w Częstochowie, by przeprowadzić Niedzielę Misyjną. Nasze ofiary duchowe i materialne wesprą dzieła prowadzone przez pallotyńskich misjonarzy.

11. Gmina Ząbkowice Śląskie oraz Stowarzyszenie Osiedlowy Uśmiech serdecznie zapraszają dzieci oraz osoby dorosłe na akcję sadzenia krokusów na Osiedlu Pallotyńskim. Akcja  będzie miała miejsce przy krzyżu na rogu ulic: Robotniczej i Daszyńskiego:
- we wtorek 02.10.2018 r. – o godz. 11.00 dla dorosłych

- w środę 03.10.2018 r. – o godz. 16.00 dla dzieci.
Serdecznie zapraszamy osoby chętne.

12. Dziękujemy serdecznie naszemu kościelnemu Kamilowi za przygotowanie dekoracji różańcowej w świątyni oraz wszystkim Osobom, które uporządkowały plac przed kościołem. Bóg zapłać!

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej dostępnej w furcie.

14. W minionym tygodniu Bóg odwołał z tego świata śp. Weronikę Jaworską. Polecajmy Zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

15. Otwórzmy serca na Boże błogosławieństwo.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

 

kartka z kalendarza

1992 - Nabożeństwa Fatimskie i powstanie Apostolstwa Modlitwywięcej »

2008 - Autokarowa pielgrzymka parafialnawięcej »

2014 - Pogrzeb śp. ks. Józefa Dąbrowskiego SACwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Panie Jezu! Proszę, wyprowadź mnie nędzną istotę z ciemnej doliny ludzkiego zła. Daj mi siłę, aby pokonywać trudności i mieć niegasnącą nadzieję i silną wiarę. Jezu ufam Tobie! Pomóż mi!
  • Panie Jezu, dziś dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Twemu, niech gorąca Miłość otuli nasze poranione serca i uzdrowi, niech w naszej rodzinie zapanuje pokój i radość, abyśmy mieli siłę dźwigać codzienny krzyż i umieli dziękować za wszystko co nam dajesz, a Matka Najświętsza Orędowniczka wszelkich Łask wyjedna nam te najbardziej potrzebne, które umocnią nas w wierze, nadziei i miłości.
  • Za duszę mojej zmarłej Mamusi.
  • Za duszę śp. Ryszarda Prokop w 38. rocznicę śmierci - O łaskę Życia Wiecznego.
  • Proszę o światło Ducha Świętego dla lekarzy, aby postawili trafną diagnozę i pomogli wyleczyć moją córeczkę. Jezu ufam Tobie!

więcej »

wyslij intencje »