Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek, Święto św. Łukasza, Ewangelisty

dziś jest 18 października 2018 roku

07.10.2018 - XXVII Tydzień Zwykły

1. Dziś w naszej Parafii przeżywamy Pallotyńską Niedzielę Misyjną, stąd gościmy Ks. Mirosława Lewandowskiego SAC, Przełożonego Sekretariatu Misyjnego naszej Prowincji w Częstochowie. Dziękujemy serdecznie ks. Mirosławowi za wygłoszoną homilię i życzymy wielu Bożych łask wszystkim Osobom pracującym na zapleczu misyjnym w Dolinie Miłosierdzia. Dziękujemy także Wam za złożony na tacę dar serca, który wesprze dzieła prowadzone przez naszych pallotyńskich misjonarzy.

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

3. Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy w tym tygodniu na spotkania:
- z klasy szóstej SPw poniedziałek o godz. 19:00 do salki parafialnej;
- z klasy ósmej SP i trzeciej Gimnazjum w środę o godz. 18:30 do salki parafialnej.

4. W najbliższy czwartek nie będzie katechezy parafialnej dla Dzieci klas III SP.

5. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. Przypominam Kandydatom do Bierzmowania o udziale w minimum 10. Nabożeństwach oraz proszę o zajmowanie przez nich pierwszych ławek w kościele (tuż za Nowicjatem).

6. W sobotę 13 października kończymy tegoroczne Nabożeństwa fatimskie. Dzień ten poprowadzi Ks. Edward Szram SAC, kapelan w kościele OO. Bonifratrów w Ząbkowicach Śl. O godz. 10:00 na Mszę św. zapraszamy szczególnie Osoby starsze i chorych, zaś o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę św. sprawowaną w intencjach fatimskich, a po niej na procesję światła i Różaniec. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 oraz Nabożeństwa różańcowego przed wieczorną Mszą św.

7. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 11:30. Zapraszamy serdecznie nowych kandydatów do służby liturgicznej.

8. Za tydzień będziemy obchodzić w Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. Z tego tytułu w przyszłą niedzielę po Mszach św. w parafiach w naszym kraju zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na stypendia dla uzdolnionej, ubogiej młodzieży.

9. Dziękujemy Państwu Prokop za użyczenie autokarów dla osób, które wczoraj wzięły udział w Pielgrzymce wspólnot Żywego Różańca w Bardzie oraz dla młodzieży, zebranej na modlitwie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bóg zapłać!

10. Zapraszamy Młodzież na Pallotyńskie Czuwanie Młodych, które odbędzie się w dniach 27-28 października br. na Jasnej Górze. Szczegóły programu w gablocie i na stronie parafialnej (w zakładce: Aktualności). Zapisy u ks. proboszcza. Koszt przejazdu: dla młodzieży – bezpłatny.

11. W sobotę 13 października o godz. 09:00 sprzed kościoła św. Anny w Ząbkowicach Śl. wyruszy piesza pielgrzymka do Barda będąca Epilogiem XV Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej na Jasną Górę. Organizatorzy zapraszają wszystkich pielgrzymów do włączenia się w tę modlitwę.

12. Duszpasterze Parafii pw. św. Anny w Ząbkowicach zapraszają do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych tzw. Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 18:00 w kościele św. Anny. Szczegóły na plakacie.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych w furcie. Do tygodnika Gość Niedzielny jest dołączony bezpłatny dodatek – film pt. Sprawa Chrystusa.

14. Br. Rafałowi dziękujemy za ułożenie kwiatów w świątyni.

15. W minionym tygodniu Bóg odwołał z tego świata śp. Leokadię Rusiecką. Polecajmy Zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

16. Obdarzeni Bożym błogosławieństwem bądźmy świadkami jedności między ludźmi i współodpowiedzialnymi za dzieło misyjne Kościoła.

ks. Tadeusz Beściak SAC,
proboszcz

kartka z kalendarza

1992 - Nabożeństwa Fatimskie i powstanie Apostolstwa Modlitwywięcej »

2008 - Autokarowa pielgrzymka parafialnawięcej »

2014 - Pogrzeb śp. ks. Józefa Dąbrowskiego SACwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Panie Jezu! Proszę, wyprowadź mnie nędzną istotę z ciemnej doliny ludzkiego zła. Daj mi siłę, aby pokonywać trudności i mieć niegasnącą nadzieję i silną wiarę. Jezu ufam Tobie! Pomóż mi!
  • Panie Jezu, dziś dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Twemu, niech gorąca Miłość otuli nasze poranione serca i uzdrowi, niech w naszej rodzinie zapanuje pokój i radość, abyśmy mieli siłę dźwigać codzienny krzyż i umieli dziękować za wszystko co nam dajesz, a Matka Najświętsza Orędowniczka wszelkich Łask wyjedna nam te najbardziej potrzebne, które umocnią nas w wierze, nadziei i miłości.
  • Za duszę mojej zmarłej Mamusi.
  • Za duszę śp. Ryszarda Prokop w 38. rocznicę śmierci - O łaskę Życia Wiecznego.
  • Proszę o światło Ducha Świętego dla lekarzy, aby postawili trafną diagnozę i pomogli wyleczyć moją córeczkę. Jezu ufam Tobie!

więcej »

wyslij intencje »