Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wtorek, wsp. Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski

dziś jest 13 listopada 2018 roku

14.10.2018 - XXVIII Tydzień Zwykły

1. Dziś przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. Po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary z przeznaczeniem na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, które wspierają „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za okazaną przez Was życzliwość w imieniu młodych stypendystów składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: jutro – wsp. św. Teresy od Jezusa, we wtorek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska, w środę – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, w sobotę – wsp. św. Jana Kantego.

3. W środę dzień Imienin będzie przeżywał Pasterz naszej diecezji JE bp Ignacy Dec. Polecajmy Solenizanta opiece Pana Boga i prośmy o błogosławieństwo dla jego posługi.

4. Młodzież klasy siódmej SP, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w środę 17 października o godz. 18:30 do salki parafialnej.

5. Katecheza parafialna dla Dzieci klas III SP, przygotowujących się do I Komunii św., w czwartek 18 października o godz. 15:00 w salce parafialnej.

6. Zbiórka LSO w środę o godz. 16:30 a próba śpiewu Scholki Serduszka w sobotę o godz. 10:00. Zapraszamy serdecznie dzieci do scholi i do służby liturgicznej.

7. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które sprawujemy codziennie o godz. 17:30.

8. Dziękujemy serdecznie tym Parafiankom i Parafianom oraz Nowicjuszom, którzy w piątek posprzątali alejki przed kościołem, a br. Rafałowi za ułożenie kwiatów w świątyni. Bóg zapłać!

9. Dziś nauczyciele, wychowawcy, katecheci i pracownicy oświaty przeżywają swoje święto. Życzymy Wam wszystkim wielu łask Bożych, sił i radości w przeżywaniu Waszego powołania.

10. Ząbkowicki Chór „Gloria” wznawia swoje zajęcia. Mile widziane są w nim nowe osoby, zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy swoim głosem wzmocnią Chór, śpiewający już ponad 70 lat. Próby chóru odbywają się w każdy piątek o godz. 18:30 w salce parafialnej.

11. Domowy Kościół to jedna z propozycji formacyjnych Ruchu Światło-Życie. Skierowana jest ona do małżeństw, które pragną pogłębić swoje relacje rodzinne oraz życie modlitwy. Comiesięczne spotkania formacyjne obejmują dzielenie się Słowem Bożym, konferencję oraz wspólną agape. Najbliższe spotkanie tej wspólnoty działającej przy naszej parafii w niedzielę 28 października o godz. 14:00. Zainteresowanych małżonków prosimy o wcześniejszy kontakt w zakrystii.

12. Animatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Ząbkowicach Śl. zapraszają na comiesięczne spotkania formacyjne mające na celu pogłębienie życia duchowego poprzez dzielenie się Słowem Bożym, formację katechetyczną oraz wspólną modlitwę. Pierwsze z nich odbędzie się w piątek 19 października o godz. 19:00. Szczegółowe informacje można uzyskać u opiekuna grupy ks. Mariusza Marszałka.

13. Zapraszamy Młodzież (w wieku od kl. VII SP wzwyż) na Pallotyńskie Czuwanie Młodych, które odbędzie się w dniach 27-28 października br. na Jasnej Górze. Szczegóły programu w gablocie i na stronie parafialnej. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu dla młodzieży – bezpłatny.

14. W najbliższy wtorek 16 października (w 40. rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu przez św. Jana Pawła II) o godz. 18:00 w ZOK-u zostanie przedstawiony spektakl teatralny pt. Hiob na podstawie dramatu Papieża w wykonaniu Lwowskiego Akademickiego Teatru Woskresinnia. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału.

15. Pod chórem są wyłożone kartki wypominkowe. Za Zmarłych polecanych naszym modlitwom codziennie w listopadzie będzie sprawowana Msza św. w naszym kościele o godz. 18:00. Za Zmarłych będziemy się modlić wg ulicy zamieszkania ofiarodawców, dlatego w adresie prosimy o podanie nazwy ulicy. Kartki można składać w furcie lub w zakrystii.

16. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na cele gospodarcze w naszej parafii.

17. Różom Różańcowym oraz Radzie Parafialnej dziękujemy za sfinansowanie renowacji korony umieszczonej na figurze Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać!

18. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Stanisława Jaciuk. Pogrzeb we wtorek o godz. 13:00. Polecajmy Zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

19. Obdarzeni Bożym błogosławieństwem idźmy do owocnej pracy w winnicy Pana.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Najświętsze Serce Jezusa, proszę Cię, ulituj się nad moja Córką Małgorzatą i uwolnij Ją od anoreksji...
  • Proszę o modlitwę za moją rodzinę. Panie Jezu, przemień moje serce.
  • O nawrócenie syna i męża, i wyjście z długów.
  • Panie Jezu! Dziękuję Ci całym sercem za dotychczas otrzymane łaski i proszę o zdrowie, wszelką pomyślność dla naszej córeczki i synka. Jezu ufam Tobie!
  • Panie Jezu! Dziękuję za to, że jesteś przy mnie, bo dzięki Tobie jestem w stanie przetrwać ten trudny czas. Proszę, przemień serca moich nieprzyjaciół, a mi pomóż, by nigdy w moim sercu nie zagościła nienawiść. Jezu, proszę o zdrowie dla mnie, mojego męża i naszej córki. Jezu ufam Tobie!

więcej »

wyslij intencje »