Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wtorek, wsp. Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski

dziś jest 13 listopada 2018 roku

21.10.2018 - XXIX Tydzień Zwykły

1. Dziś w całym Kościele przeżywamy 92. Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna w Polsce Tydzień Misyjny obchodzony pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. Zachęcamy do codziennej modlitwy w intencji misji wspierającej pracę misjonarzy i misjonarek.

2. Wczoraj w ołtarzewskim WSD sakrament święceń w stopniu diakonatu przyjęło trzech naszych Współbraci. Polecamy ich Waszej modlitwie.

3. Rodziców dzieci klas III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św., zapraszamy na spotkanie we wtorek 23 października o godz. 19:00 do salki parafialnej.

4. Katecheza dla Dzieci klas III w czwartek 25 października o godz. 15:00 w salce parafialnej.

5. Kandydatów na ministranta, Ministrantów i Lektorów oraz Scholistki i Scholistów scholi „Serduszka” zapraszamy w sobotę 27 października o godz. 10:00 na wspólne spotkanie, a po nim na zbiórkę i próbę śpiewu.

6. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze na Pallotyńskie Czuwanie Młodych, które odbędzie się w najbliższą sobotę w Dolinie Miłosierdzia i na Jasnej Górze. Szczegóły programu na plakacie w gablocie i na stronie parafialnej (zakładka - Aktualności). Zapisy w zakrystii do najbliższego wtorku. Koszt przejazdu dla młodzieży – bezpłatny. Wszystkich wyjeżdżających do Częstochowy informujemy, że autokar na czuwanie odjeżdża w sobotę o godz. 13:00. Prosimy o punktualność.

7. Domowy Kościół to jedna z propozycji formacyjnych Ruchu Światło-Życie. Skierowana jest ona do małżeństw, które pragną pogłębić swoje relacje rodzinne oraz życie modlitwy. Najbliższe spotkanie tej wspólnoty działającej przy naszej parafii w niedzielę 28 października o godz. 14:00. Zainteresowanych małżonków prosimy o wcześniejszy kontakt w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce będziemy obchodzić X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, dlatego za tydzień modlitwą i zbiórką do puszek wspomożemy cierpiących chrześcijan w Pakistanie.

9. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30 do udziału w Nabożeństwach różańcowych.

10. Jeśli ktoś pragnie poświęcić nowy pomnik nagrobny, prosimy zgłosić to w zakrystii lub w furcie. Poświęcenie pomników nastąpi w środę 31 października od godz. 15:00.

11. Pod chórem są wyłożone kartki wypominkowe. Za wszystkich Zmarłych polecanych naszym modlitwom codziennie w listopadzie o godz. 18:00 będą sprawowane Msze św. w naszym kościele. Za Zmarłych będziemy się modlić wg ulicy zamieszkania ofiarodawców, dlatego w adresie prosimy o podanie nazwy ulicy. Intencje można składać w furcie lub zakrystii.

12. Zachęcamy do nabywania w furcie prasy katolickiej.

13. Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym Osiedlowy Uśmiech w przyszłą niedzielę (28 października) po każdej Mszy św. będzie w salce parafialnej sprzedawać własnoręcznie wykonane stroiki na groby. Zachęcamy do zainteresowania się tymi wyrobami oraz do wsparcia w charytatywnej działalności to Stowarzyszenie.

14. Dziękujemy serdecznie za złożone dziś ofiary na tacę z przeznaczeniem na inwestycje gospodarcze w naszej Parafii.

15. W minionym tygodniu Bóg odwołał z tego świata śp. Stanisława Manowita. Polecajmy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

16. Niech Bóg nas umocni swym błogosławieństwem, abyśmy życiem świadczyli, że jesteśmy misjonarzami Jego Syna.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Najświętsze Serce Jezusa, proszę Cię, ulituj się nad moja Córką Małgorzatą i uwolnij Ją od anoreksji...
  • Proszę o modlitwę za moją rodzinę. Panie Jezu, przemień moje serce.
  • O nawrócenie syna i męża, i wyjście z długów.
  • Panie Jezu! Dziękuję Ci całym sercem za dotychczas otrzymane łaski i proszę o zdrowie, wszelką pomyślność dla naszej córeczki i synka. Jezu ufam Tobie!
  • Panie Jezu! Dziękuję za to, że jesteś przy mnie, bo dzięki Tobie jestem w stanie przetrwać ten trudny czas. Proszę, przemień serca moich nieprzyjaciół, a mi pomóż, by nigdy w moim sercu nie zagościła nienawiść. Jezu, proszę o zdrowie dla mnie, mojego męża i naszej córki. Jezu ufam Tobie!

więcej »

wyslij intencje »