Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wtorek, wsp. Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski

dziś jest 13 listopada 2018 roku

28.10.2018 - XXX Tydzień Zwykły

1. Dziękuję za modlitwę i wszelką życzliwość okazywaną mi przez Was z racji imienin. Bóg zapłać!

2. Dziękuję wszystkim Osobom, które wczoraj udały się na Jasną Górę na Pallotyńskie Czuwanie Młodych oraz opiekunom: Pani katechetce Joannie Rudy i Br. Rafałowi Zajdowicz SAC. W imieniu uczestników dziękuję Państwu Annie i Adamowi Prokop za bezpłatne użyczenie autokaru na ten wyjazd. Bóg zapłać!

3. Od jutra rozpoczyna się wizytacja kanoniczna naszej wspólnoty pallotyńskiej i parafialnej przez Wyższego Przełożonego naszej Prowincji Ks. Adriana Galbasa SAC. Także jutro będziemy przeżywać Uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła, dlatego podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy razem z Ks. Prowincjałem dziękować Bogu za dar tego miejsca, w którym możemy się modlić. Spotkanie Rady Parafialnej z Księdzem Prowincjałem jutro po Mszy św. o godz. 19:00 w salce parafialnej.

4. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. sprawujemy w porządku niedzielnym: o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. W związku z malejącą z roku na rok frekwencją na Mszy św. o godz. 14:00, sprawowanej przy kaplicy cmentarnej, informujemy, że od tego roku nie będzie ona tam odprawiana. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w kościołach parafialnych. Przypominamy, że Uroczystość Wszystkich Świętych jest dla nas, katolików, uroczystością zobowiązującą nas do uczestnictwa we Mszy św. Natomiast po południu, o godz. 15:00 zapraszamy wszystkich do udziału w procesji z modlitwą za Zmarłych na Cmentarzu Komunalnym.

5. W piątek, 2 listopada, będziemy przeżywać Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą odprawione: o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. O godz. 17:30 zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę różańcową w intencji naszych bliskich Zmarłych.

6. W pierwszych 8-iu dniach listopada Kościół daje nam okazję uzyskania odpustu zupełnego. Odpust zupełny za Zmarłych cierpiących w czyśćcu można uzyskać:

* Jeden raz w ciągu dnia 1 listopada (od południa) i 2 listopada – przez nawiedzenie kościoła;

* Od 1 do 8 listopada – przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

Konieczne są nadto w obu wypadkach zwykłe warunki uzyskania odpustu, czyli:

* Stan łaski uświęcającej
* Przyjęcie Komunii św.
* Modlitwa w intencji, którą wyznaczył Papież, np. „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”

* Szczere pragnienie nieprzywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

7. Codziennie w listopadzie o godz. 18:00 podczas Mszy św. będziemy się modlić za Zmarłych polecanych w wypominkach według listy ulic wywieszonej w gablocie informacyjnej. Zapraszamy do włączenia się poprzez naszą modlitwę w tę duchową pomoc tym, którzy jej od nas oczekują. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone wraz z kartkami wypominkowymi.

8. W środę kończymy Nabożeństwa Różańcowe. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, nowicjuszom i dorosłym, którzy uczestniczyli w tej modlitwie, a szczególnie prowadzącym rozważania i tajemnice różańca św. Dzieci prosimy o przyniesienie do zakrystii we wtorek książeczek z naklejkami, które wytrwale zbierały.

9. Poświęcenia nowych pomników nagrobnych dokonam w środę 31 X. Proszę o informację w zakrystii lub w furcie. Rozpoczniemy wspólną modlitwą przy kaplicy cmentarnej o godz. 15:00.

10. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Jednak z racji Dnia Zadusznego przypadającego w piątek, z posługą sakramentalną do chorych udam się w sobotę (3 listopada) od godz. 9:00. Także w sobotę o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo I sobót miesiąca.

11. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

12. Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i naszą modlitwą oraz wsparciem finansowym składanym do puszki po Mszach św. otaczamy cierpiących chrześcijan w Pakistanie. Bóg zapłać za każdą formę solidarności z naszymi braćmi i siostrami w wierze.

13. Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym Osiedlowy Uśmiech dziś po każdej Mszy św. w salce parafialnej sprzedaje własnoręcznie wykonane stroiki na groby. Zachęcamy do zainteresowania się tymi wyrobami oraz do wsparcia w charytatywnej działalności to Stowarzyszenie.

14. Naszym Braciom: Rafałowi i Markowi dziękujemy za ułożenie kwiatów w świątyni.

15. W minionym tygodniu Bóg odwołał z tego świata śp. Augustyna Rzyczniok. Polecajmy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

16. Otwórzmy się na błogosławieństwo Boże, by móc naśladować Chrystusa na drogach naszego życia.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Najświętsze Serce Jezusa, proszę Cię, ulituj się nad moja Córką Małgorzatą i uwolnij Ją od anoreksji...
  • Proszę o modlitwę za moją rodzinę. Panie Jezu, przemień moje serce.
  • O nawrócenie syna i męża, i wyjście z długów.
  • Panie Jezu! Dziękuję Ci całym sercem za dotychczas otrzymane łaski i proszę o zdrowie, wszelką pomyślność dla naszej córeczki i synka. Jezu ufam Tobie!
  • Panie Jezu! Dziękuję za to, że jesteś przy mnie, bo dzięki Tobie jestem w stanie przetrwać ten trudny czas. Proszę, przemień serca moich nieprzyjaciół, a mi pomóż, by nigdy w moim sercu nie zagościła nienawiść. Jezu, proszę o zdrowie dla mnie, mojego męża i naszej córki. Jezu ufam Tobie!

więcej »

wyslij intencje »