Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wtorek, wsp. Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski

dziś jest 13 listopada 2018 roku

04.11.2018 - XXXI Tydzień Zwykły

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w piątek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę – wsp. św. Leona Wielkiego, papieża.

3. W przyszłą niedzielę przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie dziękując za dar wolności i jednocześnie prośmy o mądrą, sprawiedliwą i odważną troskę wszystkich obywateli o nasz Dom ojczysty oraz polecajmy Bogu tych, którzy oddali życie w jego obronie. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę, z późniejszym przemarszem pod Pomnik Poległym za Ojczyznę, odbędzie się w kościele pw. św. Anny o godz. 12:00. Także w piątek i sobotę w Ząbkowicach Śl. są przewidziane wydarzenia kulturalne i sportowe związane z tą rocznicą. Szczegółowy program obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest umieszczony w gablocie informacyjnej.

4. W naszym kościele dnia 11 listopada porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 10:00 będziemy sprawować Mszę św. dziękczynno-błagalną w intencji naszej Ojczyzny, a o godz. 17:00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie za Ojczyznę.

5. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 10:00. Próba śpiewu Scholi „Serduszka” także w sobotę o godz. 10:00.

6. W najbliższą sobotę tj. 10 listopada Siostry Obliczanki organizują Dzień Skupienia dla Młodzieży. Bliższe informacje i zapisy bezpośrednio u Sióstr lub pod numerem tel.: 74-8157429.

7. Serdecznie zapraszamy do udziału w niedzielnych Nieszporach o godz. 17:30, w piątkowych Nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa i sobotnich Nabożeństwach za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej (również o godz. 17:30) oraz zachęcamy od poniedziałku do czwartku do modlitwy różańcowej pół godziny przed wieczorną Mszą św.

8. Codziennie w listopadzie podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się za Zmarłych polecanych w wypominkach, których imiona wyczytujemy według listy ulic zamieszkania osób powierzających ich Bogu. Zapraszamy do włączenia się w tę duchową pomoc tym, którzy jej od nas oczekują.

9. W roku 2019 przypada setna rocznica przybycia pallotynów do Ząbkowic Śląskich. Z tej okazji planowanych jest szereg inicjatyw duszpasterskich. Obecnych i byłych Parafian zapraszamy do włączenia się we wspólne obchody jubileuszu. Już dziś zwracamy się z prośbą o udostępnienie zdjęć, dokumentów lub innych pamiątek, które mogą być pomocne przy przygotowywaniu jubileuszowej wystawy pt. 100 lat pallotynów na ziemi ząbkowickiej. Wystawie towarzyszyć będzie publikacja zawierająca wspomnienia byłych i obecnych parafian. Wiernych gotowych do podzielenia się swoimi wspomnieniami z działalności braci i księży pallotynów w Ząbkowicach Śląskich i okolicach prosimy o kontakt.

10. Dziękujemy Br. Rafałowi Zajdowiczowi SAC za przygotowanie dekoracji listopadowej w naszej świątyni oraz Nowicjatowi za posprzątanie alejek przed kościołem. Bóg zapłać!

11. Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na rekolekcje diecezjalne 15 – 18 listopada 2018 r. w Wambierzycach i Ząbkowicach Śląskich. Szczegółowy plan rekolekcji oraz informacje o zapisach w gablocie informacyjnej i na stronie: www.strumieniewodyzywej.pl

12. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych w furcie.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy dwie parafianki: śp. Małgorzatę Garaj i śp. Annę Gloc. Polecajmy Zmarłe Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

14. Niech Bóg umacnia nas swym błogosławieństwem, abyśmy mogli prawdziwie kochać i przez miłość ukazać, że chrześcijaństwo to nie tylko słowa, ale życie.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Najświętsze Serce Jezusa, proszę Cię, ulituj się nad moja Córką Małgorzatą i uwolnij Ją od anoreksji...
  • Proszę o modlitwę za moją rodzinę. Panie Jezu, przemień moje serce.
  • O nawrócenie syna i męża, i wyjście z długów.
  • Panie Jezu! Dziękuję Ci całym sercem za dotychczas otrzymane łaski i proszę o zdrowie, wszelką pomyślność dla naszej córeczki i synka. Jezu ufam Tobie!
  • Panie Jezu! Dziękuję za to, że jesteś przy mnie, bo dzięki Tobie jestem w stanie przetrwać ten trudny czas. Proszę, przemień serca moich nieprzyjaciół, a mi pomóż, by nigdy w moim sercu nie zagościła nienawiść. Jezu, proszę o zdrowie dla mnie, mojego męża i naszej córki. Jezu ufam Tobie!

więcej »

wyslij intencje »