Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wtorek w Okresie zwykłym

dziś jest 19 lutego 2019 roku

20.01.2019 - Ur. św. Wincentego Pallottiego, II Tydzień zwykły

1. Dziś rozpoczynamy dni przygotowujące nas do wtorkowej Uroczystości św. Wincentego Pallottiego, Założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego (pallotyńskiej rodziny, do której należą: księża, bracia, siostry i świeccy). Z tego tytułu w naszej wspólnocie parafialnej i pallotyńskiej gościmy Księdza profesora Czesława Parzyszka SAC, który poprzez głoszone słowo pomaga nam na nowo odkrywać w Osobie św. Wincentego przewodnika na drodze naszej wiary. Jutro oraz we wtorek zapraszamy Was na Mszę św. o godz. 18:00. W dniu uroczystości Świętego Patrona (22 stycznia) możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie naszego kościoła i odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę.

2. W tym tygodniu w liturgii przypada:

* w poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki
* we wtorek – Uroczystość św. Wincentego Pallottiego
* w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Salezego

* w piątek – święto Nawrócenia św. Pawła (zakończenie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan)
* w sobotę – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

3. Zbiórka LSO w środę o godz. 17:00 w salce parafialnej.

4. Młodzież klas VIII SP i III Gimnazjum, przygotowującą się do Bierzmowania w naszej Parafii oraz Rodziców zapraszamy w środę 23 stycznia o godz. 19:00 do kościoła na wspólną modlitwę i ważne spotkanie organizacyjne.

5. Katecheza parafialna dla Dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii św., w czwartek 24 stycznia o godz. 15:00 w salce parafialnej.

6. W najbliższą sobotę 26 stycznia o godz. 10:00 zapraszamy do salki parafialnej Scholę Serduszka i Liturgiczną Służbę Ołtarza na spotkanie świąteczno-kolędowe.

7. Wczoraj zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w Parafii. Wraz z Księdzem Edwardem dziękuję serdecznie za Wasze życzliwe przyjęcie, otwartość, wskazówki i poczęstunek. Dziękujemy za wszelkie ofiary pieniężne złożone przy tej okazji: część z nich zostanie przekazana do Kurii w Świdnicy, część do wspólnoty domowej oraz część na funkcjonowanie Parafii. Dziękuję Księdzu Edwardowi za pomoc w posłudze kolędowej, a także Współbraciom, którzy sprawowali wieczorne Msze św. w tym czasie i służyli w konfesjonale.

8. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę z racji niedzieli gospodarczej.

9. Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym Osiedlowy Uśmiech oraz Wolontariusze organizują Ferie w parafii. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież pragnące miło i twórczo spędzić czas ferii zimowych. Zajęcia będą się odbywały w salce parafialnej (i nie tylko) w przyszłym tygodniu (od 28 stycznia do 1 lutego) w godzinach od 9:00 do 12:30. Serdecznie zapraszamy chętne osoby dysponujące wolnym czasem do pomocy w organizowaniu zajęć oraz zwracamy się z prośbą o ewentualne wsparcie artykułami spożywczymi pomocnymi w przygotowaniu posiłków dla dzieci. Każde zaangażowanie mile widziane. Bóg zapłać!

10. Po kilku tygodniach wrócił do naszej świątyni odnowiony środkowy kandelabr (żyrandol), którego renowacja została sfinansowana z Waszych ofiar z tac gospodarczych. Dziękuję szczególnie Panu Karolowi Maziarz za koordynację tych prac i transport do firmy, która podjęła się jego renowacji, a Panom: Ryszardowi Przyszlak, Janowi Ragan i Edwardowi Zabłockiemu za jego montaż w kościele.

11. Jutro o godz. 13:00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa za śp. Wiktorię Basiuk. Polećmy Zmarłą Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie

12. Jezus na zakończenie każdej Mszy św. posyła nas z misją apostolską głoszenia Jego Ewangelii. Przyjmijmy otwartymi sercami Boże błogosławieństwo na drogi docierania do serc naszych bliźnich.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1947 - Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Pierwsze Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa.więcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Matko Najświętsza, proszę o wstawiennictwo u Syna o szczęśliwy przebieg operacji mojej mamy, o dar zdrowia.
  • Panie Jezu! Proszę o potrzebne łaski dla mojego męża z okazji urodzin. Obdarzaj Piotra swymi łaskami i błogosław mu każdego dnia.
  • O dar założenia szlachetnej rodziny, o piękną miłość małżeńską, abyśmy umieli walczyć o naszą własną rodzinę. Św. Rito i św. Charbelu pomóżcie nam.
  • Matko Najświętsza, proszę Cię o potrzebne łaski dla syna oraz dary Ducha Świętego na egzaminie na uczelni.
  • Matko Najświętsza, przez Twoje wstawiennictwo proszę ubłagaj u Syna swojego szczęśliwy przebieg operacji mojej mamy, o łaskę uzdrowienia dla Niej z ciężkiej choroby. Jezu, okaż Jej swoje miłosierdzie. Jezu, ufam Tobie.

więcej »

wyslij intencje »