Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wtorek w Okresie zwykłym

dziś jest 19 lutego 2019 roku

27.01.2019 - III Niedziela Zwykła

1. Ostatnia niedziela stycznia w Kościele Katolickim poświęcona jest modlitwie za chorych na jedną z najstraszniejszych chorób, jaką jest trąd. Niech i dla nas będzie okazją do objęcia modlitwą chorych, ich opiekunów, lekarzy oraz misjonarzy wśród nich pracujących. Módlmy się także w intencji młodych ludzi na całym świecie, by kończące się dziś Światowe Dni Młodzieży w Panamie przyniosły w ich życiu umocnienie wiary i miłości do Boga i ludzi.

2. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii: jutro – wsp. św. Tomasza z Akwinu, w środę – Święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy, w czwartek – wsp. św. Jana Bosko.

3. W sobotę będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego (w tradycji polskiej zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej). Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00 i 18:00, podczas których zostaną poświęcone świece. 2 lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy za Wasze dotychczasowe modlitwy w intencji osób Bogu poświęconych i wszelką życzliwość okazywaną zakonnikom i siostrom zakonnym, i prosimy Was o dalszą modlitwę. Ofiary, które w sobotę złożycie na tacę, wesprą zakony kontemplacyjne w naszej diecezji, w tym Siostry Klaryski z Ząbkowic Śl. Bóg zapłać!

4. Wolontariusze wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Potrzebującym Osiedlowy Uśmiech organizują Ferie w parafii. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież pragnące miło i twórczo spędzić pierwszy tydzień ferii zimowych. Zajęcia będą się odbywały w salce parafialnej (i nie tylko) w tym tygodniu (od 28 stycznia do 1 lutego) w godzinach od 9:00 do 12:30. Serdecznie zapraszamy chętne osoby dysponujące wolnym czasem do pomocy w organizowaniu zajęć oraz zwracamy się z prośbą o wsparcie artykułami spożywczymi pomocnymi w przygotowaniu posiłków dla dzieci. Każde zaangażowanie mile widziane. Prosimy także, by dzieci przyniosły pisemne pozwolenia ich rodziców na udział w zajęciach w salce oraz na samodzielny ich powrót do domów.

5. W środę 30 stycznia od godz. 9:00 do pomocy przy rozbieraniu szopki i choinek prosimy mężczyzn i kobiety, którzy dysponują tego dnia wolnym czasem.

6. Zarząd Koła Związku Sybiraków w Ząbkowicach Śl. zaprasza na spotkanie opłatkowe w środę 30 stycznia br. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie ogłoszeniowej.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek duszpasterskie odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.

8. W najbliższą sobotę 2 lutego o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót miesiąca. Msza św. wieczorna tego dnia będzie sprawowana w intencjach fatimskich, które można złożyć do skrzynki przy kracie w kościele.

9. Zebranie Mieszkańców Osiedla Pallotyńskiego odbędzie się w najbliższą sobotę 2 lutego o godz. 15:00 w Szkole Podstawowej nr 2. Więcej informacji w gablocie ogłoszeniowej.

10. Za tydzień zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.

11. W furcie są do nabycia kolejne numery tygodników katolickich. Do tygodnika Gość Niedzielny jest dołączony film Bóg nie umarł 2.

12. Informacja dla Rodzin należących do Kręgów Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej: Apostolat Pielgrzymującej MTA w Legnicy organizuje pielgrzymkę do Prasanktuarium w Szensztacie. Więcej informacji w gablocie ogłoszeniowej i u opiekunek kręgów.

13. Dzieciom i młodzieży życzymy radosnych i szczęśliwie przeżytych ferii zimowych. Przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże, niech ono nas umacnia, abyśmy odnaleźli swoje miejsce w Kościele i realizowali Boże powołanie.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1947 - Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Pierwsze Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa.więcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Matko Najświętsza, proszę o wstawiennictwo u Syna o szczęśliwy przebieg operacji mojej mamy, o dar zdrowia.
  • Panie Jezu! Proszę o potrzebne łaski dla mojego męża z okazji urodzin. Obdarzaj Piotra swymi łaskami i błogosław mu każdego dnia.
  • O dar założenia szlachetnej rodziny, o piękną miłość małżeńską, abyśmy umieli walczyć o naszą własną rodzinę. Św. Rito i św. Charbelu pomóżcie nam.
  • Matko Najświętsza, proszę Cię o potrzebne łaski dla syna oraz dary Ducha Świętego na egzaminie na uczelni.
  • Matko Najświętsza, przez Twoje wstawiennictwo proszę ubłagaj u Syna swojego szczęśliwy przebieg operacji mojej mamy, o łaskę uzdrowienia dla Niej z ciężkiej choroby. Jezu, okaż Jej swoje miłosierdzie. Jezu, ufam Tobie.

więcej »

wyslij intencje »