Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wtorek w Okresie zwykłym

dziś jest 19 lutego 2019 roku

03.02.2019 - IV Niedziela Zwykła

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

2. Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy w środę pracowali przy rozbiórce dekoracji bożonarodzeniowej: żłóbka i choinek oraz posprzątali naszą świątynię. Za wykonane dzieło składamy podziękowanie Paniom: Danucie Banik, Małgorzacie Grzesik, Teresie Kuberczyk, Krystynie Kuranda, Zofii Lenart, Ewie Leśniak, Małgorzacie Mróz, Elżbiecie Stępień, Marii Witek, Annie Witek i Pani Bożenie oraz Panom: Piotrowi Czyżyk, Ryszardowi Lenart, Markowi Lewandowskiemu, Edwardowi Mróz, Janowi Ragan, Edwardowi Zabłockiemu i Kamilowi Rudnickiemu. Dziękujemy także Br. Rafałowi Zajdowiczowi SAC za ułożenie kwiatów w kościele. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam obficie błogosławieństwem Waszą życzliwość.

3. Dziękujemy Dzieciom i Młodzieży, biorącym udział we wspólnych zabawach i zajęciach w salce parafialnej w minionym tygodniu ferii zimowych. Dziękujemy także wszystkim Darczyńcom za złożone dobrowolne ofiary, słodycze, owoce i różne produkty spożywcze, dzięki którym można było przygotować drugie śniadanie dla uczestników Ferii w Parafii. Szczególną wdzięczność za poprowadzenie zajęć – w swoim i dzieci imieniu – wyrażam Paniom: Agnieszce Terleckiej, Annie Sztogryn i Agnieszce Pochwatko oraz Paniom: Joannie Ostaszewskiej, Marioli Maciejewskiej i Jolancie Drabant codziennie dbającym o przygotowanie czegoś dobrego do jedzenia. Dziękuję również Panu Dyrektorowi SP nr 2 za udostępnienie sali gimnastycznej oraz Paniom ze Stowarzyszenia Osiedlowy Uśmiech za życzliwe wsparcie organizacyjne niektórych punktów programu tychże Ferii. Niech wszystkich, którzy ofiarnie zaangażowali się w minionym tygodniu odpowiadając na zaproszenie do udziału w zajęciach w salce, Pan Bóg obdarza potrzebnymi łaskami.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia: we wtorek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy oraz w środę – świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich dostępnych w furcie: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Małego Gościa Niedzielnego.

6. W tym tygodniu wspominamy rocznice śmierci pallotynów: w czwartek – ks. Józefa Kloca, ks. Stanisława Orlickiego (spoczywającego na ząbkowickim cmentarzu), ks. Marka Strzeleckiego i ks. Henryka Greli, w piątek – ks. Ignacego Jabłońskiego (byłego proboszcza naszej Parafii) i ks. Marka Krzywonia oraz w sobotę – ks. Piotra Czerwonki.

7. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego drugiego tygodnia ferii zimowych, a my wszyscy otwórzmy serca na błogosławieństwo Boga i Jego dary.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1947 - Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Pierwsze Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa.więcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Matko Najświętsza, proszę o wstawiennictwo u Syna o szczęśliwy przebieg operacji mojej mamy, o dar zdrowia.
  • Panie Jezu! Proszę o potrzebne łaski dla mojego męża z okazji urodzin. Obdarzaj Piotra swymi łaskami i błogosław mu każdego dnia.
  • O dar założenia szlachetnej rodziny, o piękną miłość małżeńską, abyśmy umieli walczyć o naszą własną rodzinę. Św. Rito i św. Charbelu pomóżcie nam.
  • Matko Najświętsza, proszę Cię o potrzebne łaski dla syna oraz dary Ducha Świętego na egzaminie na uczelni.
  • Matko Najświętsza, przez Twoje wstawiennictwo proszę ubłagaj u Syna swojego szczęśliwy przebieg operacji mojej mamy, o łaskę uzdrowienia dla Niej z ciężkiej choroby. Jezu, okaż Jej swoje miłosierdzie. Jezu, ufam Tobie.

więcej »

wyslij intencje »