Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wtorek w Okresie zwykłym

dziś jest 19 lutego 2019 roku

10.02.2019 - V Niedziela Zwykła

1. Jutro (11 lutego), we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy XXVII Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie możliwość przyjęcia Sakramentu namaszczenia chorych przez osoby cierpiące i starsze. Zachęcamy chorych, by przygotowali się do jego przyjęcia poprzez wcześniejsze skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Prosimy rodziny, bliskich czy sąsiadów o pomoc chorym w dotarciu na tę Mszę św.

2. Młodzież klas siódmych SP zapraszamy na spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania w środę (13 lutego) o godz. 19:00 do salki parafialnej.

3. Katecheza parafialna dla Dzieci klasy trzeciej przygotowujących się do I Komunii św., w czwartek (14 lutego) o godz. 15:00 w salce parafialnej.

4. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę (16 lutego) o godz. 10:00.

5. Następna niedziela będzie trzecią w tym miesiącu; zebrana taca w czasie Mszy św. zostanie przeznaczona na planowane inwestycje w Parafii.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa Niedzielnego.

7. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz Parafianin śp. Franciszek Curlej. Polećmy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

8. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże, niech ono wleje w nasze serca nadprzyrodzoną Miłość, abyśmy na co dzień stawali się podobni do Chrystusa.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1947 - Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Pierwsze Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa.więcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Matko Najświętsza, proszę o wstawiennictwo u Syna o szczęśliwy przebieg operacji mojej mamy, o dar zdrowia.
  • Panie Jezu! Proszę o potrzebne łaski dla mojego męża z okazji urodzin. Obdarzaj Piotra swymi łaskami i błogosław mu każdego dnia.
  • O dar założenia szlachetnej rodziny, o piękną miłość małżeńską, abyśmy umieli walczyć o naszą własną rodzinę. Św. Rito i św. Charbelu pomóżcie nam.
  • Matko Najświętsza, proszę Cię o potrzebne łaski dla syna oraz dary Ducha Świętego na egzaminie na uczelni.
  • Matko Najświętsza, przez Twoje wstawiennictwo proszę ubłagaj u Syna swojego szczęśliwy przebieg operacji mojej mamy, o łaskę uzdrowienia dla Niej z ciężkiej choroby. Jezu, okaż Jej swoje miłosierdzie. Jezu, ufam Tobie.

więcej »

wyslij intencje »