Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Sobota II tyg. W. Postu

dziś jest 23 marca 2019 roku

17.02.2019 - VI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła; w sobotę – wsp. św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

2. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę z racji niedzieli gospodarczej.

3. Jutro (18 lutego) o godz. 19:00 do salki parafialnej na spotkanie zapraszamy Rodziców dzieci komunijnych.

4. We wtorek (19 lutego) o godz. 19:00 spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy!

5. W środę (20 lutego) o godz. 19:00 w salce parafialnej katecheza dla Młodzieży klas VIII SP i III Gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

6. Katecheza parafialna dla Dzieci klasy trzeciej przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek (21 lutego) o godz. 15:00 w salce parafialnej.

7. Dziękujemy Br. Rafałowi za ułożenie kwiatów w świątyni.

8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia. Każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. można znaleźć jakąś formę modlitwy dla siebie: od poniedziałku do czwartku – Różaniec, w piątki – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w soboty – Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej i w niedziele – Adorację Najświętszego Sakramentu.

9. Zapraszamy Młodzież i Dorosłych do wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej pt. Nie z Tego Świata, przedstawiane przez pallotyńskich alumnów WSD w Ołtarzewie. Wyjazd autokarem w sobotę 23 marca o godz. 7:30. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji w gablocie ogłoszeniowej i tutaj.

10. Komunikat Ks. Biskupa Ignacego Deca.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz Małego Gościa Niedzielnego.

12. Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wiarę i przynależność do Chrystusa, bo tylko prawdziwe przylgnięcie do Jezusa gwarantuje szczęście i miano „błogosławieni” już tutaj na ziemi.

 

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1993 - Wizyta Generała S. Freemanawięcej »

2018 - Muzyczna "Droga krzyżowa" w wykonaniu Dzieciwięcej »

2018 - Droga krzyżowa ulicami Parafiiwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Matko Najświętsza, proszę o wstawiennictwo u Syna o pomyślny przebieg spraw na uczelni syna, o łaskę zdrowia, o dary Ducha Świętego, o pozytywny przebieg spraw związanych z pracą zawodową. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe łaski.
  • O łaskę skruchy, pokory, przebaczenia, uwolnienia się od pychy
  • Panie Jezu! Dziękuję za dar życia mojej córki i wszelkie otrzymane łaski. Proszę o dalszą opiekę i błogosławieństwo. Jezu ufam Tobie !
  • Matko Najświętsza, spraw, proszę, aby sprawy w pracy pozytywnie się ułożyły.
  • Matko Najświętsza, proszę o wstawiennictwo u Syna o szczęśliwy przebieg operacji mojej mamy, o dar zdrowia.

więcej »

wyslij intencje »