Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Sobota II tyg. W. Postu

dziś jest 23 marca 2019 roku

24.02.2019 - VII Niedziela Zwykła

1. Jutro (25 lutego) o godz. 19:00 w salce parafialnej katecheza dla Młodzieży klas VI SP przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

2. We wtorek (26 lutego) o godz. 19:00 do salki parafialnej na spotkanie zapraszamy Rodziców dzieci rocznicowych.

3. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę (2 marca) o godz. 10:00.

4. Katecheza parafialna dla Dzieci klasy trzeciej przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek (28 lutego) o godz. 15:00 w salce parafialnej.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek duszpasterskie odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.

6. W najbliższą sobotę 2 marca o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót miesiąca. Msza św. wieczorna tego dnia będzie sprawowana w intencjach fatimskich, które można złożyć do skrzynki przy kracie w kościele.

7. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

8. Zapraszamy Młodzież i Dorosłych do wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej pt. Nie z Tego Świata, przedstawiane przez pallotyńskich alumnów WSD w Ołtarzewie. Wyjazd autokarem w sobotę 23 marca o godz. 7:30. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji w gablocie ogłoszeniowej i na internetowej stronie parafii.

9. Ogłoszenie Rady Parafialnej: W związku z 100. rocznicą posługi duszpasterskiej Księży i Braci Pallotynów na Ziemi Ząbkowickiej zwracamy się do ludzi dobrej woli o zaangażowanie się w zakup żyrandola do kościoła, wykonanego na wzór odnowionego niedawno żyrandola głównego. Będzie to symbolicznym podziękowaniem wszystkim Księżom i Braciom Pallotynom oraz dowodem uznania i wdzięczności za ich trud, modlitwę i poświęcenie. Przyszłych Darczyńców, Dobrodziejów prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Rada Parafialna.

10. Zachęcamy do nabycia w furcie prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz Małego Gościa Niedzielnego.

11. W miniony czwartek Bóg powołał do wieczności Ks. Biskupa Alojzego Orszulika SAC. Śp. Biskup Alojzy przeżył 90 lat, 62 lata kapłaństwa i przez 30 lat pełnił posługę biskupa. Był Pallotynem i pierwszym biskupem diecezji łowickiej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 1 marca br. w katedrze w Łowiczu. Wczoraj odszedł do Pana Boga nasz Parafianin śp. Jarosław Maciejewski. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w naszej świątyni w środę o godz. 13:00. Polecajmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

12. Na trud chodzenia drogą miłości bliźniego, a szczególnie miłości nieprzyjaciół niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1993 - Wizyta Generała S. Freemanawięcej »

2018 - Muzyczna "Droga krzyżowa" w wykonaniu Dzieciwięcej »

2018 - Droga krzyżowa ulicami Parafiiwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Matko Najświętsza, proszę o wstawiennictwo u Syna o pomyślny przebieg spraw na uczelni syna, o łaskę zdrowia, o dary Ducha Świętego, o pozytywny przebieg spraw związanych z pracą zawodową. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe łaski.
  • O łaskę skruchy, pokory, przebaczenia, uwolnienia się od pychy
  • Panie Jezu! Dziękuję za dar życia mojej córki i wszelkie otrzymane łaski. Proszę o dalszą opiekę i błogosławieństwo. Jezu ufam Tobie !
  • Matko Najświętsza, spraw, proszę, aby sprawy w pracy pozytywnie się ułożyły.
  • Matko Najświętsza, proszę o wstawiennictwo u Syna o szczęśliwy przebieg operacji mojej mamy, o dar zdrowia.

więcej »

wyslij intencje »