Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Sobota II tyg. W. Postu

dziś jest 23 marca 2019 roku

03.03.2019 - VIII Niedziela Zwykła

1. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przebiega on pod hasłem: Młodzi trzeźwi i wolni. Te dni są dla nas okazją, abyśmy włączyli się duchowo i przez osobistą abstynencję w nurt przebłagania Boga za pijaństwo i inne nałogi, a także byśmy wypraszali u Niego łaskę dla naszego Narodu pielęgnowania cnoty trzeźwości.

2. Dziś zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.

3. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia oraz post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta) osoby w wieku: od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Msze św. w tym dniu o godz.: 7:00, 16:00 i 18:00.

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy w każdy piątek na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16:00, dorosłych i młodzież o godz. 17:30. W każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą sprawowane o godz. 17:30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Jutro, 4 marca, dzień Imienin będzie obchodził nasz Współbrat Ks. Kazimierz Czulak SAC. Czcigodnemu Solenizantowi składamy serdeczne życzenia obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego, opieki Maryi Królowej Apostołów i wstawiennictwa św. Kazimierza. Msza św. w intencji Ks. Solenizanta zamówiona przez Róże Żywego Różańca będzie sprawowana w przyszły poniedziałek 11 marca o godz. 18:00.

6. W czwartek nie będzie katechezy parafialnej dla Dzieci klas III SP.

7. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski każdy pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. W tym roku ten pokutny dzień przypada 8 marca. Biskup Świdnicki zachęca z okazji tego dnia wszystkich wiernych naszej diecezji, duchownych i świeckich, do gorliwej modlitwy oraz ofiarowania wyrzeczenia i pokuty w intencji ofiar wykorzystania, za wszystkie krzywdy wyrządzone dzieciom i ludziom młodym oraz ich bliskim przez duchownych, osoby konsekrowane i świeckich pracowników kościelnych.

8. W związku z zapytaniami dotyczącymi możliwości współfinansowania zakupu jednego z dwóch żyrandoli do kościoła (mniejszego wykonanego na wzór środkowego, który został odnowiony kilka tygodni temu) informuję, że Darczyńcy mogą składać dobrowolne ofiary osobiście w zakrystii lub na tacę w kopertach (imiennie lub anonimowo). Za już złożone datki składam serdeczne podziękowanie Ofiarodawcom w imieniu Rady Parafialnej oraz Księży i Braci Pallotynów posługujących prawie od wieku w tutejszej świątyni.

9. Zapraszamy Młodzież i Dorosłych do wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej pt. Nie z Tego Świata, które będzie przedstawiane przez pallotyńskich alumnów WSD w Ołtarzewie. Wyjazd autokarem w sobotę 23 marca o godz. 7:30. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji w gablocie ogłoszeniowej i na internetowej stronie parafii.

10. Dziękujemy Br. Rafałowi za ułożenie kwiatów w świątyni.

11. W furcie jest do nabycia prasa katolicka. Zapraszamy do lektury!

12. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1993 - Wizyta Generała S. Freemanawięcej »

2018 - Muzyczna "Droga krzyżowa" w wykonaniu Dzieciwięcej »

2018 - Droga krzyżowa ulicami Parafiiwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Matko Najświętsza, proszę o wstawiennictwo u Syna o pomyślny przebieg spraw na uczelni syna, o łaskę zdrowia, o dary Ducha Świętego, o pozytywny przebieg spraw związanych z pracą zawodową. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe łaski.
  • O łaskę skruchy, pokory, przebaczenia, uwolnienia się od pychy
  • Panie Jezu! Dziękuję za dar życia mojej córki i wszelkie otrzymane łaski. Proszę o dalszą opiekę i błogosławieństwo. Jezu ufam Tobie !
  • Matko Najświętsza, spraw, proszę, aby sprawy w pracy pozytywnie się ułożyły.
  • Matko Najświętsza, proszę o wstawiennictwo u Syna o szczęśliwy przebieg operacji mojej mamy, o dar zdrowia.

więcej »

wyslij intencje »