Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Sobota II tyg. W. Postu

dziś jest 23 marca 2019 roku

10.03.2019 - I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30, zaś w piątek na Drogę krzyżową: o godz. 16:00 – szczególnie dzieci, o godz. 17:30 – młodzież i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Młodzież klas VIII SP i III Gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w środę (13 marca) o godz. 19:00 w salce parafialnej.

3. Katecheza parafialna dla Dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii św., w czwartek (14 marca) o godz. 15:00 w salce parafialnej.

4. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę (16 marca) o godz. 10:00.

5. W najbliższą sobotę (16 marca) osoby pragnące wstąpić w sakramentalny związek małżeński zapraszamy na Kurs Przedmałżeński. Spotkanie odbędzie się o godz. 16:30 w kościele pw. św. Jadwigi w Przedborowej.

6. Za tydzień, w II niedzielę Wielkiego Postu, po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby misyjne „Ad gentes”, z racji obchodzonego w całej Polsce Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

7. Następna niedziela będzie trzecią w tym miesiącu; zebrana taca w czasie Mszy św. zostanie przeznaczona na planowane inwestycje w Parafii.

8. Dziękuję br. Rafałowi i br. Markowi za wykonanie dekoracji wielkopostnej w naszej świątyni oraz Panu Grzegorzowi Lach za naprawę nagłośnienia w kościele.

9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki znajdującej się przy wyjściu z kościoła, po prawej stronie obok kropielnicy. Bóg zapłać!

10. Zapraszamy Młodzież i Dorosłych do wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej pt. Nie z Tego Świata, które będzie przedstawiane przez pallotyńskich alumnów WSD w Ołtarzewie. Wyjazd autokarem w sobotę 23 marca o godz. 7:00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii. Jeszcze jest kilka wolnych miejsc.

11. W nawiązaniu do zaproszenia, jakie wystosował do nas Ks. Biskup w Liście pasterskim, zachęcamy do udziału we Mszy św. w katedrze świdnickiej dn. 23 marca br. o godz. 11:00. Z parafii pw. św. Anny będzie zorganizowany autokarowy wyjazd na tę uroczystość. Zainteresowanych zapraszamy do zapisów, które przyjmujemy w zakrystii.

12. Polecamy lekturę czasopism katolickich, które można nabyć w furcie.

13. Przyjmijmy błogosławieństwo Boga pamiętając, że On jest z nami i pomaga nam zwyciężać wszelkie pokusy i zło.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

1993 - Wizyta Generała S. Freemanawięcej »

2018 - Muzyczna "Droga krzyżowa" w wykonaniu Dzieciwięcej »

2018 - Droga krzyżowa ulicami Parafiiwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Matko Najświętsza, proszę o wstawiennictwo u Syna o pomyślny przebieg spraw na uczelni syna, o łaskę zdrowia, o dary Ducha Świętego, o pozytywny przebieg spraw związanych z pracą zawodową. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe łaski.
  • O łaskę skruchy, pokory, przebaczenia, uwolnienia się od pychy
  • Panie Jezu! Dziękuję za dar życia mojej córki i wszelkie otrzymane łaski. Proszę o dalszą opiekę i błogosławieństwo. Jezu ufam Tobie !
  • Matko Najświętsza, spraw, proszę, aby sprawy w pracy pozytywnie się ułożyły.
  • Matko Najświętsza, proszę o wstawiennictwo u Syna o szczęśliwy przebieg operacji mojej mamy, o dar zdrowia.

więcej »

wyslij intencje »