Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wielki Piątek

dziś jest 10 kwietnia 2020 rokuKomunia duchowa - na czym polega jej przyjęcie

Zachęcamy do przeczytania tekstu ks. Grzegorza Strzelczyka na temat KOMUNII DUCHOWEJ. Poniżej link... Autor przypomina nauczanie Kościoła, z którego wiemy, iż kiedy nie ma możliwości przyjęcia Komunii poprzez spożycie Ciała lub Krwi Pańskiej, to "można - jeśli się jest w stanie łaski uświęcającej - wzbudzić pragnienie przyjęcia Komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem". Taki akt skutkuje "faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu". Duchowny zachęca, żeby zrobić to podczas uczestnictwa w transmisji Mszy świętej. Dodaje, że w innych przypadkach warto zacząć od aktu pokuty, rozważenia czytań z dnia, a przed aktem Komunii duchowej odmówić modlitwę Pańską oraz "Panie, nie jestem godzien...".

Artykuł ks. Grzegorza Strzelczyka

kartka z kalendarza

2008 - Msza św. z okazji rocznicy śmierci ks. Antoniego Pławnego.więcej »

2009 - Liturgia Męki Pańskiejwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • O Boże Błogosławieństwo dla mojej rodziny: Córki, Mamy, Babci i dla Mnie. Panie Boże, miej nas w opiece.
  • Miłosierny Panie Jezu! Proszę ochraniaj mnie, mojego męża i córkę oraz moją Mamusię i rodzeństwo z rodzinami od niebezpieczeństwa. Jezu ufamy Tobie!
  • Miłosierny Jezu! Miej nas w swej opiece! Jezu ufamy Tobie!
  • Matko Najświętsza, wypraszaj dla naszej rodziny zdrowie, opiekę od zła i obfite błogosławieństwo Pana Boga.
  • Matko Najświętsza, dopomóż moim dzieciom, aby wszystkie trudne sprawy pomyślnie dla nich się rozwiązały. Aby wszelkie trudności zniknęły.

więcej »

wyslij intencje »