Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Wielki Piątek

dziś jest 10 kwietnia 2020 rokuList do Parafian i wszystkich Osób tu zaglądających

Drodzy Parafianie i Uczestnicy Mszy św. w naszym kościele parafialnym oraz Drodzy Internauci! Poniżej przekazuję Wam kilka słów w tym czasie próby naszej wiary, nadziei i miłości. Zapraszam do lektury...

Kochani Parafianie i Wy wszyscy chętnie uczestniczący we Mszach św. w naszym kościele parafialnym!

Pozdrawiam Was serdecznie w tym niesamowicie trudnym czasie dla ludzi na całym świecie. Nie mogąc przekazać Wam osobiście „twarzą w twarz” najistotniejszych informacji i spotkać się z Wami przy okazji sprawowania Mszy św. czy nabożeństw, tą wirtualną drogą pragnę zapewnić Was o mojej, jako proboszcza i moich Współbraci – Kapłanów, Braci i Nowicjuszy pamięci modlitewnej przed Miłosiernym Bogiem.

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe ostatnio zdecydowały, że w Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym od dn. 25 marca br. do Wielkiej Soboty włącznie nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób (nie licząc osób sprawujących posługę). Stąd włączając się w ogólną troskę o Wasze – Osób gromadzących się zazwyczaj licznie na modlitwie – zdrowie i życie, zostaliśmy zmuszeni zawiesić (do odwołania) sprawowanie Mszy św. z udziałem Wiernych w naszym kościele parafialnym. Zamówione intencje mszalne są odprawiane tego dnia, na który zostały ustalone w księdze intencji. Sprawujemy je (zarówno tę intencję poranną jak i wieczorną) w czasie Mszy św. wspólnotowej razem z Nowicjatem w kaplicy domowej. Was wszystkich, a szczególnie Osoby związane z intencją danego dnia, zachęcam do uczestnictwa we Mszach św. za pośrednictwem mediów: telewizji, radia, internetu (ich wykaz znajduje się w osobnej zakładce aktualności). Proszę Was, jako ludzi wierzących, o osobiste i rodzinne uczestnictwo w niedziele we Mszy św. za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Zbierzcie się razem, by się duchowo spotkać z Bogiem na tej modlitwie przekazywanej „na żywo” z konkretnej świątyni. Szczególnym wyrazem łączności duchowej z Kościołem niech będzie w czasie tej modlitwy praktyka Komunii duchowej (nazywanej także Komunią pragnienia), do której zachęcam Was wszystkich, nie mogących przystąpić do Komunii sakramentalnej, jeśli jesteście w stanie łaski uświęcającej.

Nasza parafialna świątynia jak dotychczas jest otwarta w ciągu dnia (wejście od salki parafialnej), stąd zachęcam Was do osobistej modlitwy (z zachowaniem liczby osób wskazanej przez organy państwowe).

Proszę Was gorąco o modlitwę różańcową rodzinną lub osobistą o godz. 20:30 w intencji ustania epidemii, ochrony przed chorobami, osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, w intencji zmarłych na tę chorobę, ich bliskich, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Nasza pallotyńska wspólnota również gromadzi się codziennie na tej modlitwie, polecając w niej także Was wszystkich. Zachęcam do duchowej łączności z nami w czasie tej modlitwy za pośrednictwem strony naszego domu rekolekcyjnego, na której jest ona transmitowana online (tu podaję adres: https://www.facebook.com/domzabkowice/). Również zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, transmitowanej na powyższej stronie z naszego kościoła parafialnego o godz. 10:00. Zamierzamy także transmitować liturgie Triduum Paschalnego (w Wielki Czwartek o godz. 18:00, w Wielki Piątek o godz. 17:30 i Liturgię Paschalną o godz. 20:00).

Drodzy, pytacie także o możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Na ten moment żyjemy w nadzwyczajnej sytuacji, która dopuszcza jako jedną z dróg pojednania z Bogiem i Kościołem taką, że osoba niemogąca skorzystać z indywidualnej spowiedzi św. (z racji stanu zdrowia, wieku, obawy przed zarażeniem, braku kapłana itp.) może wzbudzić w sercu akt żalu doskonałego, połączonego z mocnym postanowieniem spowiedzi sakramentalnej, gdy to tylko będzie możliwe. Ufamy, że taka możliwość nastąpi w najbliższych tygodniach, może niedługo po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, i wówczas będzie możliwe zorganizowanie dni spowiedzi św. bez stosowania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Natomiast osoby pragnące rozmowy z kapłanem czy indywidualnej spowiedzi św. prosimy o zgłoszenie tego zamiaru telefonicznie (telefon na furtę domu: 74-8151625) i umówienie się na konkretny dzień i godzinę, by nie stwarzać kolejek i nie narazić siebie czy innych na zarażenie. Planowany czas na te spotkania przewidujemy od poniedziałku (30 marca) do soboty (4 kwietnia) w godzinach: 9:00-12:00 i 15:00-18:00. Rozmowy czy spowiedzi będą prowadzone poza konfesjonałem, w miejscu ograniczającym możliwość zarażenia.

Drodzy, oczywiście jestem do Waszej dyspozycji we wszelkich sprawach duszpasterskich, a także – w miarę moich możliwości – w sytuacjach dla Was wyjątkowo trudnych. Możecie napisać maila (parafia_zabkowice@sac.org.pl), zadzwonić (74-8155918) czy podejść do furty. Istotne i nowe informacje będą się pojawiać na tej stronie parafialnej (w aktualnościach i ogłoszeniach parafialnych) i w gablocie informacyjnej przed kościołem.

Polecam każdą i każdego z Was Miłosiernemu Bogu i wypraszam z pokorą potrzebne nam wszystkim łaski. Proszę także o wstawiennictwo za nami wszystkimi Maryję, Królową Apostołów i Uzdrowienie chorych oraz naszych świętych Patronów i Patronki, szczególnie św. Wincentego Pallottiego.

Wasz proboszcz ks. Tadeusz

 

 

Zapraszamy do Różańca o godz. 20:30 online

Zapraszamy do śledzenia także innych bieżących informacji tutaj

 

 

kartka z kalendarza

2008 - Msza św. z okazji rocznicy śmierci ks. Antoniego Pławnego.więcej »

2009 - Liturgia Męki Pańskiejwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • O Boże Błogosławieństwo dla mojej rodziny: Córki, Mamy, Babci i dla Mnie. Panie Boże, miej nas w opiece.
  • Miłosierny Panie Jezu! Proszę ochraniaj mnie, mojego męża i córkę oraz moją Mamusię i rodzeństwo z rodzinami od niebezpieczeństwa. Jezu ufamy Tobie!
  • Miłosierny Jezu! Miej nas w swej opiece! Jezu ufamy Tobie!
  • Matko Najświętsza, wypraszaj dla naszej rodziny zdrowie, opiekę od zła i obfite błogosławieństwo Pana Boga.
  • Matko Najświętsza, dopomóż moim dzieciom, aby wszystkie trudne sprawy pomyślnie dla nich się rozwiązały. Aby wszelkie trudności zniknęły.

więcej »

wyslij intencje »