Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 20 czerwca 2021 roku

Kalendarium na dzień: 20 czerwca 2021 roku

Pielgrzymka do Krakowa (2019-09-10)

Wtorkowy poranek dla prawie 30 Pielgrzymów rozpoczął się dosyć wcześnie, gdyż już o g. 5:00 bus odjeżdżał z ul. Piastowskiej i skierował się na Wawel. Tam tuż po g. 9:00 cała grupa ze słuchawkami na uszach słuchając audioprzewodnika rozpoczęła zwiedzanie Katedry Wawelskiej, Grobów Królewskich, Dzwonu Zygmunta oraz Muzeum Katedralnego. Po intensywnej, półtoragodzinnej turystycznej dawce dla ucha, nóg i koordynacji przestrzennej wśród licznych zwiedzających, grupa ząbkowiczan wróciła do busa, który zawiózł ją do Sanktuarium i Centrum św. Jana Pawła II. Po kolejnej niemałej porcji wzrokowo-słuchowej Pielgrzymi przemieścili się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie rozpoczęli pobyt od... obiadu w restauracji domu pielgrzymkowego. Następnie wydali trochę pieniędzy w różnych sklepikach z dewocjonaliami. O g. 15:00 modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia w Bazylice i uczestniczyli we Mszy św., którą współcelebrował ks. proboszcz. Po Mszy św. miało miejsce spotkanie z S. Faustyną (imienniczką Świętej :-), która barwnie i z poczuciem humoru przybliżyła słuchaczom nie tylko postać Świętej Faustyny, ale omówiła też duchową głębię Obrazu Jezusa Miłosiernego i pokrótce historię tego wyjątkowego miejsca w Krakowie, jakim jest zakątek Bożego Miłosierdzia. Tuż po g. 17:00 Pielgrzymi wsiedli do busa i wrócili do Ząbkowic.
 
 

kartka z kalendarza

2010 - Wprowadzenie w posługę ministrantawięcej »

2019 - Uroczystość Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzywięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Panie Jezu, Ty pragniesz zbawienia każdego człowieka. Polecamy Ci Misje święte w naszej parafii. Niech będzie to czas łaski i błogosławieństwa, pojednania i odnowy, miłosierdzia i nadziei. Poślij nas do każdego, kto potrzebuje Twego miłosierdzia, by powstać z grzechu do nowego życia. Nawróć tych, którzy wzgardzili przykazaniami Twoimi. Boże Ojcze, spraw, byśmy otworzyli się na Twoje Słowo. Wszystkim daj łaskę odnowy wiary i pokój sumienia. Rodzinom – dar pojednania i miłości, młodzieży chrześcijański entuzjazm i radość służenia Bogu, Ojczyźnie i bliźnim. Błogosław dzieci, starszych, chorych, samotnych. Duchu Święty, bądź światłem i natchnieniem dla wszystkich parafian i misjonarza, który do nas przybędzie. Bądź naszym oddechem, abyśmy rozważali to, co święte. Strzeż nas od złego, byśmy nie stracili tego, co święte.
  • Najświętsze Serce Jezusa, prosimy o błogosławione owoce Misji Świętych w sercach wszystkich Parafian
  • Panie Boże, dodaj mi sił i cierpliwości, abym wytrzymała to napięcie nerwowe w miejscu pracy. Otocz mnie opieką Matki Bożej na każdy dzień oraz ześlij wszelkie dary Ducha Świętego.
  • Jezu, proszę o szczęśliwą operację biodra.
  • Matko Boża, proszę Cię, uwolnij mnie od toksycznych osób

więcej »

wyslij intencje »