Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Sobota w Okresie zwykłym

dziś jest 26 września 2020 roku

Kalendarium na dzień: 26 września 2020 roku

Pielgrzymka do Krakowa (2019-09-10)

Wtorkowy poranek dla prawie 30 Pielgrzymów rozpoczął się dosyć wcześnie, gdyż już o g. 5:00 bus odjeżdżał z ul. Piastowskiej i skierował się na Wawel. Tam tuż po g. 9:00 cała grupa ze słuchawkami na uszach słuchając audioprzewodnika rozpoczęła zwiedzanie Katedry Wawelskiej, Grobów Królewskich, Dzwonu Zygmunta oraz Muzeum Katedralnego. Po intensywnej, półtoragodzinnej turystycznej dawce dla ucha, nóg i koordynacji przestrzennej wśród licznych zwiedzających, grupa ząbkowiczan wróciła do busa, który zawiózł ją do Sanktuarium i Centrum św. Jana Pawła II. Po kolejnej niemałej porcji wzrokowo-słuchowej Pielgrzymi przemieścili się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie rozpoczęli pobyt od... obiadu w restauracji domu pielgrzymkowego. Następnie wydali trochę pieniędzy w różnych sklepikach z dewocjonaliami. O g. 15:00 modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia w Bazylice i uczestniczyli we Mszy św., którą współcelebrował ks. proboszcz. Po Mszy św. miało miejsce spotkanie z S. Faustyną (imienniczką Świętej :-), która barwnie i z poczuciem humoru przybliżyła słuchaczom nie tylko postać Świętej Faustyny, ale omówiła też duchową głębię Obrazu Jezusa Miłosiernego i pokrótce historię tego wyjątkowego miejsca w Krakowie, jakim jest zakątek Bożego Miłosierdzia. Tuż po g. 17:00 Pielgrzymi wsiedli do busa i wrócili do Ząbkowic.
 
 

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Proszę o modlitwę o uzdrowienie mojej ukochanej córki. Jezu Przenajświętszy, wysłuchaj modlitwy matki i okaż, proszę, swoje miłosierdzie.
  • Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia naszego małżeństwa - Moniki i Damiana, o otwarcie się na Dary Ducha Świętego oraz łaskę spowiedzi dla Damiana.
  • Proszę o modlitwę za moich rodziców Tadeusza i Janinę.
  • Proszę o modlitwę o zdrowie dla syna Beaty, który uległ wypadkowi, a dla niej samej o skruchę serca i łaskę miłosierdzia Bożego.
  • Proszę o modlitwę w intencji mojej żony, żeby wyzdrowiała, a w przyszłości cieszyła się życiem wiecznym w niebie.

więcej »

wyslij intencje »