Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 08 marca 2021 roku

Kalendarium na dzień: 08 marca 2021 roku

Pielgrzymka do Krakowa (2019-09-10)

Wtorkowy poranek dla prawie 30 Pielgrzymów rozpoczął się dosyć wcześnie, gdyż już o g. 5:00 bus odjeżdżał z ul. Piastowskiej i skierował się na Wawel. Tam tuż po g. 9:00 cała grupa ze słuchawkami na uszach słuchając audioprzewodnika rozpoczęła zwiedzanie Katedry Wawelskiej, Grobów Królewskich, Dzwonu Zygmunta oraz Muzeum Katedralnego. Po intensywnej, półtoragodzinnej turystycznej dawce dla ucha, nóg i koordynacji przestrzennej wśród licznych zwiedzających, grupa ząbkowiczan wróciła do busa, który zawiózł ją do Sanktuarium i Centrum św. Jana Pawła II. Po kolejnej niemałej porcji wzrokowo-słuchowej Pielgrzymi przemieścili się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie rozpoczęli pobyt od... obiadu w restauracji domu pielgrzymkowego. Następnie wydali trochę pieniędzy w różnych sklepikach z dewocjonaliami. O g. 15:00 modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia w Bazylice i uczestniczyli we Mszy św., którą współcelebrował ks. proboszcz. Po Mszy św. miało miejsce spotkanie z S. Faustyną (imienniczką Świętej :-), która barwnie i z poczuciem humoru przybliżyła słuchaczom nie tylko postać Świętej Faustyny, ale omówiła też duchową głębię Obrazu Jezusa Miłosiernego i pokrótce historię tego wyjątkowego miejsca w Krakowie, jakim jest zakątek Bożego Miłosierdzia. Tuż po g. 17:00 Pielgrzymi wsiedli do busa i wrócili do Ząbkowic.
 
 

kartka z kalendarza

1992 - List do młodychwięcej »

1992 - Nowi mnistranciwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Panie Jezu, ulecz moją duszę i moje serce. Jezu, Ty się tym zajmij!
  • O błogosławieństwo i rozwiązanie trudnej sprawy dla wnuka Filipa
  • Panie Boże, poprzez Serce Twego Syna Jezusa, w Duchu Świętym i za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej ziemskiej Matki Twego Syna błagam, ratuj naszą Ojczyznę...
  • O zdrowie i powrót do wiary moich dzieci
  • Za syna Filipa z okazji 18 urodzin, Błogosławieństwa Bożego i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia, dużo zdrowia, radości i obfitości darów Ducha Świętego.

więcej »

wyslij intencje »