Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 20 czerwca 2021 roku

Kalendarium na dzień: 20 czerwca 2021 roku

Procesja na Cmentarzu Komunalnym (2019-11-01)

W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 15:00 przed kaplicą cmentarną zebrani wierni wraz z duszpasterzami rozpoczęli modlitwę za Zmarłych. Procesja, którą poprowadził proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, tradycyjnie przeszła alejkami cmentarza zatrzymując się pięciokrotnie, by w poszczególnych miejscach polecać Bogu inną grupę tych, którzy już przeszli do wieczności. W tej modlitwie uczestniczyli Parafianie wszystkich trzech parafii ząbkowickich oraz Bliscy zmarłych, których doczesne szczątki zostały złożone na ząbkowickim cmentarzu, a także Nowicjusze, Bracia i Kapłani pallotyni oraz ks. Proboszcz parafii pw. św. Anny i ks. Wikariusz parafii pw. św. Jadwigi. Modlitwa tradycyjnie zakończyła się przy krzyżu, umieszczonym w pobliżu kaplicy. 
 
 

kartka z kalendarza

2010 - Wprowadzenie w posługę ministrantawięcej »

2019 - Uroczystość Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzywięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Panie Jezu, Ty pragniesz zbawienia każdego człowieka. Polecamy Ci Misje święte w naszej parafii. Niech będzie to czas łaski i błogosławieństwa, pojednania i odnowy, miłosierdzia i nadziei. Poślij nas do każdego, kto potrzebuje Twego miłosierdzia, by powstać z grzechu do nowego życia. Nawróć tych, którzy wzgardzili przykazaniami Twoimi. Boże Ojcze, spraw, byśmy otworzyli się na Twoje Słowo. Wszystkim daj łaskę odnowy wiary i pokój sumienia. Rodzinom – dar pojednania i miłości, młodzieży chrześcijański entuzjazm i radość służenia Bogu, Ojczyźnie i bliźnim. Błogosław dzieci, starszych, chorych, samotnych. Duchu Święty, bądź światłem i natchnieniem dla wszystkich parafian i misjonarza, który do nas przybędzie. Bądź naszym oddechem, abyśmy rozważali to, co święte. Strzeż nas od złego, byśmy nie stracili tego, co święte.
  • Najświętsze Serce Jezusa, prosimy o błogosławione owoce Misji Świętych w sercach wszystkich Parafian
  • Panie Boże, dodaj mi sił i cierpliwości, abym wytrzymała to napięcie nerwowe w miejscu pracy. Otocz mnie opieką Matki Bożej na każdy dzień oraz ześlij wszelkie dary Ducha Świętego.
  • Jezu, proszę o szczęśliwą operację biodra.
  • Matko Boża, proszę Cię, uwolnij mnie od toksycznych osób

więcej »

wyslij intencje »