Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 02 marca 2021 roku

Kalendarium na dzień: 02 marca 2021 roku

Ferie w Parafii: "Chce mi sie" (2020-02-17)

W drugim tygodniu ferii zimowych dzieci i młodsza młodzież o godz. 9:00 wypełniały salkę parafialną. Codziennie nad ponad trzydziestoma aktywnymi i radosnymi młodymi ludźmi, którym "się chciało" wspólnie spędzić czas ferii, pieczę pełniły Panie: Agnieszka, Anna, Joanna, Jolanta, Małgorzata i Marta. Niektóre z nich już od lat ofiarnie i z radością animują zajęcia z dziećmi w czasie ferii, a od kilku lat dołączyły do nich także Panie ze Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym Osiedlowy Uśmiech.
Każdy z pięciu wspólnie przeżytych dni był inny. Pierwszego dnia zajęcia odbyły się w salce, w której prócz integracyjnych zabaw ich uczestnicy mogli doświadczyć też pracy twórczej: wykonywali ciekawe prezenty dla starszych osób przebywających w ząbkowickim DPS-ie. Drugiego dnia było zwiedzanie Izby Pamiątek Regionalnych, w tym Laboratorium Frankensteina oraz wyjście na Krzywą Wieżę (niektórzy odczuli ból nierozgrzanych zimą mięśni nóg ;-) W środę główną atrakcją była piesza wycieczka do Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śl., gdzie strażacy ciekawie opowiedzieli i pokazali na czym polega ich służba. Następnego dnia Stowarzyszenie PP Osiedlowy Uśmiech zafundowało dzieciom wyjazd do kina w Kłodzku. W piątek uczestnicy Ferii w Parafii udali się na salę gimnastyczną przy SP nr 2, by tam dać upust rozpierającej (proporcjonalnie do wieku;) energii. Oczywiście każdego dnia dzieci mogły zjeść tzw. drugie śniadanie przygotowane przez troskliwe Opiekunki. Każda aktywność uczestników Ferii była nagradzana "motylkiem" (wycinanką) naklejanym na własnoręcznie wykonanym przez nich "misiu". Na zakończenie tygodniowych zajęć wyłoniono zwycięzców i nagrodzono wszystkich biorących udział w Feriach.
Poniższa galeria najlepiej oddaje klimat powyżej opisanych zajęć :-)
 
 

kartka z kalendarza

1947 - Pan Pelczar zostaje organistą. Założenie chóru.więcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Panie Jezu, ulecz moją duszę i moje serce. Jezu, Ty się tym zajmij!
  • O błogosławieństwo i rozwiązanie trudnej sprawy dla wnuka Filipa
  • Panie Boże, poprzez Serce Twego Syna Jezusa, w Duchu Świętym i za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej ziemskiej Matki Twego Syna błagam, ratuj naszą Ojczyznę...
  • O zdrowie i powrót do wiary moich dzieci
  • Za syna Filipa z okazji 18 urodzin, Błogosławieństwa Bożego i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia, dużo zdrowia, radości i obfitości darów Ducha Świętego.

więcej »

wyslij intencje »