Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Środa, wsp. św. Hieronima

dziś jest 30 września 2020 roku

Kalendarium na dzień: 30 września 2020 roku

Ferie w Parafii: "Chce mi sie" (2020-02-17)

W drugim tygodniu ferii zimowych dzieci i młodsza młodzież o godz. 9:00 wypełniały salkę parafialną. Codziennie nad ponad trzydziestoma aktywnymi i radosnymi młodymi ludźmi, którym "się chciało" wspólnie spędzić czas ferii, pieczę pełniły Panie: Agnieszka, Anna, Joanna, Jolanta, Małgorzata i Marta. Niektóre z nich już od lat ofiarnie i z radością animują zajęcia z dziećmi w czasie ferii, a od kilku lat dołączyły do nich także Panie ze Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym Osiedlowy Uśmiech.
Każdy z pięciu wspólnie przeżytych dni był inny. Pierwszego dnia zajęcia odbyły się w salce, w której prócz integracyjnych zabaw ich uczestnicy mogli doświadczyć też pracy twórczej: wykonywali ciekawe prezenty dla starszych osób przebywających w ząbkowickim DPS-ie. Drugiego dnia było zwiedzanie Izby Pamiątek Regionalnych, w tym Laboratorium Frankensteina oraz wyjście na Krzywą Wieżę (niektórzy odczuli ból nierozgrzanych zimą mięśni nóg ;-) W środę główną atrakcją była piesza wycieczka do Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śl., gdzie strażacy ciekawie opowiedzieli i pokazali na czym polega ich służba. Następnego dnia Stowarzyszenie PP Osiedlowy Uśmiech zafundowało dzieciom wyjazd do kina w Kłodzku. W piątek uczestnicy Ferii w Parafii udali się na salę gimnastyczną przy SP nr 2, by tam dać upust rozpierającej (proporcjonalnie do wieku;) energii. Oczywiście każdego dnia dzieci mogły zjeść tzw. drugie śniadanie przygotowane przez troskliwe Opiekunki. Każda aktywność uczestników Ferii była nagradzana "motylkiem" (wycinanką) naklejanym na własnoręcznie wykonanym przez nich "misiu". Na zakończenie tygodniowych zajęć wyłoniono zwycięzców i nagrodzono wszystkich biorących udział w Feriach.
Poniższa galeria najlepiej oddaje klimat powyżej opisanych zajęć :-)
 
 

kartka z kalendarza

2008 - Wręczenie książeczekwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Miłosierny Boże, proszę o światło Ducha Świętego dla mnie przy podejmowaniu ważnych życiowych decyzji. Proszę też o pogłębienie wiary, nadzieję i miłość dla mnie i mojej rodziny.
  • Proszę o modlitwę o uzdrowienie mojej ukochanej córki. Jezu Przenajświętszy, wysłuchaj modlitwy matki i okaż, proszę, swoje miłosierdzie.
  • Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia naszego małżeństwa - Moniki i Damiana, o otwarcie się na Dary Ducha Świętego oraz łaskę spowiedzi dla Damiana.
  • Proszę o modlitwę za moich rodziców Tadeusza i Janinę.
  • Proszę o modlitwę o zdrowie dla syna Beaty, który uległ wypadkowi, a dla niej samej o skruchę serca i łaskę miłosierdzia Bożego.

więcej »

wyslij intencje »