Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek w Okresie zwykłym

dziś jest 09 lipca 2020 roku

Kalendarium na dzień: 09 lipca 2020 roku

Ferie w Parafii: "Chce mi sie" (2020-02-17)

W drugim tygodniu ferii zimowych dzieci i młodsza młodzież o godz. 9:00 wypełniały salkę parafialną. Codziennie nad ponad trzydziestoma aktywnymi i radosnymi młodymi ludźmi, którym "się chciało" wspólnie spędzić czas ferii, pieczę pełniły Panie: Agnieszka, Anna, Joanna, Jolanta, Małgorzata i Marta. Niektóre z nich już od lat ofiarnie i z radością animują zajęcia z dziećmi w czasie ferii, a od kilku lat dołączyły do nich także Panie ze Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym Osiedlowy Uśmiech.
Każdy z pięciu wspólnie przeżytych dni był inny. Pierwszego dnia zajęcia odbyły się w salce, w której prócz integracyjnych zabaw ich uczestnicy mogli doświadczyć też pracy twórczej: wykonywali ciekawe prezenty dla starszych osób przebywających w ząbkowickim DPS-ie. Drugiego dnia było zwiedzanie Izby Pamiątek Regionalnych, w tym Laboratorium Frankensteina oraz wyjście na Krzywą Wieżę (niektórzy odczuli ból nierozgrzanych zimą mięśni nóg ;-) W środę główną atrakcją była piesza wycieczka do Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śl., gdzie strażacy ciekawie opowiedzieli i pokazali na czym polega ich służba. Następnego dnia Stowarzyszenie PP Osiedlowy Uśmiech zafundowało dzieciom wyjazd do kina w Kłodzku. W piątek uczestnicy Ferii w Parafii udali się na salę gimnastyczną przy SP nr 2, by tam dać upust rozpierającej (proporcjonalnie do wieku;) energii. Oczywiście każdego dnia dzieci mogły zjeść tzw. drugie śniadanie przygotowane przez troskliwe Opiekunki. Każda aktywność uczestników Ferii była nagradzana "motylkiem" (wycinanką) naklejanym na własnoręcznie wykonanym przez nich "misiu". Na zakończenie tygodniowych zajęć wyłoniono zwycięzców i nagrodzono wszystkich biorących udział w Feriach.
Poniższa galeria najlepiej oddaje klimat powyżej opisanych zajęć :-)
 
 

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Boże Miłosierny, miej nas w Swojej Opiece, obroń nas przed opętaniem Piotra.
  • Miłosierny Jezu! Dziękujemy za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o dalsze błogosławieństwo. Jezu ufamy Tobie!
  • Proszę Cię, o dobry Boże, miej mnie w swojej opiece w czasie mojej choroby. Proszę o łaskę zdrowia.
  • O Boże Błogosławieństwo dla mojej rodziny: Córki, Mamy, Babci i dla Mnie. Panie Boże, miej nas w opiece.
  • Miłosierny Panie Jezu! Proszę ochraniaj mnie, mojego męża i córkę oraz moją Mamusię i rodzeństwo z rodzinami od niebezpieczeństwa. Jezu ufamy Tobie!

więcej »

wyslij intencje »