Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 17 maja 2021 roku

Kalendarium na dzień: 17 maja 2021 roku

Ferie w Parafii: "Chce mi sie" (2020-02-17)

W drugim tygodniu ferii zimowych dzieci i młodsza młodzież o godz. 9:00 wypełniały salkę parafialną. Codziennie nad ponad trzydziestoma aktywnymi i radosnymi młodymi ludźmi, którym "się chciało" wspólnie spędzić czas ferii, pieczę pełniły Panie: Agnieszka, Anna, Joanna, Jolanta, Małgorzata i Marta. Niektóre z nich już od lat ofiarnie i z radością animują zajęcia z dziećmi w czasie ferii, a od kilku lat dołączyły do nich także Panie ze Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym Osiedlowy Uśmiech.
Każdy z pięciu wspólnie przeżytych dni był inny. Pierwszego dnia zajęcia odbyły się w salce, w której prócz integracyjnych zabaw ich uczestnicy mogli doświadczyć też pracy twórczej: wykonywali ciekawe prezenty dla starszych osób przebywających w ząbkowickim DPS-ie. Drugiego dnia było zwiedzanie Izby Pamiątek Regionalnych, w tym Laboratorium Frankensteina oraz wyjście na Krzywą Wieżę (niektórzy odczuli ból nierozgrzanych zimą mięśni nóg ;-) W środę główną atrakcją była piesza wycieczka do Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śl., gdzie strażacy ciekawie opowiedzieli i pokazali na czym polega ich służba. Następnego dnia Stowarzyszenie PP Osiedlowy Uśmiech zafundowało dzieciom wyjazd do kina w Kłodzku. W piątek uczestnicy Ferii w Parafii udali się na salę gimnastyczną przy SP nr 2, by tam dać upust rozpierającej (proporcjonalnie do wieku;) energii. Oczywiście każdego dnia dzieci mogły zjeść tzw. drugie śniadanie przygotowane przez troskliwe Opiekunki. Każda aktywność uczestników Ferii była nagradzana "motylkiem" (wycinanką) naklejanym na własnoręcznie wykonanym przez nich "misiu". Na zakończenie tygodniowych zajęć wyłoniono zwycięzców i nagrodzono wszystkich biorących udział w Feriach.
Poniższa galeria najlepiej oddaje klimat powyżej opisanych zajęć :-)
 
 

kartka z kalendarza

1992 - I Komunia Św.więcej »

2008 - Pielgrzymka do Bardawięcej »

2011 - Prymicje pallotyńskich neoprezbiterówwięcej »

2014 - Piesza pielgrzymka do Bardawięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Matko Boża, proszę Cię, uwolnij mnie od toksycznych osób
  • Boże, obejmij opieką moją rodzinę, ześlij na nas wszelkie dary Ducha Świętego, pomóż w trudnych chwilach i zachowaj w zdrowiu.
  • Miłosierny Jezu, dziękujemy za opiekę nad naszą rodziną i za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o Twoje błogosławieństwo dla nas, o zdrowie, umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości. Jezu ufamy Tobie, wierzymy w Ciebie i kochamy Ciebie!
  • Zwracam się z prośbą o modlitwę w imieniu mojego ciężko chorego taty. Niech intensywne leczenie przyniesie tak długo wyczekiwany rezultat. Błagam o cud uzdrowienia.
  • Panie Jezu, proszę o uzdrowienie fizyczne mojej głowy i uszu z dzwonienia i stanu zapalnego oraz przewodu pokarmowego Proszę o pomoc mojemu kochanemu mężowi. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij.

więcej »

wyslij intencje »