Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek w Okresie zwykłym

dziś jest 02 lipca 2020 roku

31.05.2020 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny. Za pobożne uczestnictwo w śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” możemy dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w Nabożeństwach majowych oraz tym, którzy wytrwale modlili się w minionym miesiącu we wszystkich intencjach zanoszonych za wstawiennictwem Maryi Królowej Apostołów. Składamy podziękowanie także za ofiary złożone przy okazji zamówienia intencji majowych. W czerwcu zachęcamy do codziennej modlitwy podczas Nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.

3. Od dzisiejszej niedzieli władze państwowe umożliwiają nam m.in. uczestnictwo w Mszach św. i nabożeństwach wewnątrz świątyni bez ograniczeń liczbowych pod warunkiem zasłonięcia ust i nosa lub w odległości 2 m od siebie w wypadku ich niezasłaniania. W związku z nowymi wytycznymi Pasterz naszej Diecezji bp Marek Mendyk wydał Dekret, który nas obowiązuje od dnia jutrzejszego. Pisze w nim m.in.: Odwołuję udzieloną wcześniej dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. Wierni oraz posługujący w liturgii, poza sprawującymi kult, zobowiązani są do zakrywania ust i nosa. Sakrament pokuty i pojednania należy sprawować z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych. Należy zachować zasadę, że jeśli część wiernych przyjmuje Komunię św. na rękę, a część do ust, jest wskazane, aby obu grupom Komunii św. udzielali różni szafarze lub też, jeśli jest jeden szafarz, by osoby przyjmujące Komunię św. do ust przyjmowały ją po osobach przyjmujących Komunię św. na rękę. Mogą odbywać się spotkania formacyjne dorosłych a dzieci i młodzieży za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

To niektóre punkty tego Dekretu (pełna treść dostępna jest na www.diecezja.swidnica.pl).

Drodzy, w związku z tym, że jesteśmy jako ludzie wierzący zobowiązani do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. osobiście, kończymy transmisję internetową Mszy św. z naszej świątyni. Przy tej okazji w imieniu nas wszystkich dziękuję rektorowi naszego domu Księdzu Markowi za troskę i starania o to, by transmisje Różańca i Mszy św. mogły być przekazywane w minionych kilkunastu tygodniach do domów i rodzin Parafian i nie tylko Parafian. Ponadto dziękuję za pomoc w technicznej obsłudze transmisji Panu Romanowi i Pani Joannie.

4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia i święta: w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła, w środę – wsp. Świętych męcz. Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – wsp. św. Bonifacego, a w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy.

5. Spotkanie Rodziców dzieci klas III SP, przygotowujących się w naszej Parafii do I Komunii św., we wtorek (2 czerwca) o godz. 19:00. Zapraszamy!

6. Spotkanie Rodziców młodzieży klas VIII SP, przygotowującej się do Bierzmowania, w środę (3 czerwca) o godz. 19:00. Zapraszamy!

7. W najbliższy piątek zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji pierwszego piątku miesiąca. Duszpasterskie odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. W związku z epidemią, która uniemożliwiła wielu osobom skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed lub po Świętach Wielkanocnych, zachęcamy w najbliższy piątek od godz. 15:00 do godz. 18:00 do Spowiedzi św. w naszej świątyni. Niech będzie to nasz osobisty dzień pokuty i nawrócenia.

8. W sobotę o godz. 17:00 zapraszamy do modlitwy w ramach Nabożeństwa I sobót miesiąca.

9. Dziękujemy Panom, którzy dostarczyli brzózki do przyozdobienia wejścia do naszego kościoła i Panom, którzy je umocowali. Bóg zapłać!

10. Dziękuję także Państwu Małgorzacie i Edwardowi za bezinteresowną troskę o czystość w naszej świątyni w minionych tygodniach.

11. Za tydzień zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.

12. Zachęcamy do nabywania w furcie nowych numerów prasy katolickiej.

13. Dary Ducha Świętego niech owocują w całym naszym życiu. Niech błogosławieństwo Ojca i Syna, i Ducha Świętego będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu miłości bliźnim.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Boże Miłosierny, miej nas w Swojej Opiece, obroń nas przed opętaniem Piotra.
  • Miłosierny Jezu! Dziękujemy za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o dalsze błogosławieństwo. Jezu ufamy Tobie!
  • Proszę Cię, o dobry Boże, miej mnie w swojej opiece w czasie mojej choroby. Proszę o łaskę zdrowia.
  • O Boże Błogosławieństwo dla mojej rodziny: Córki, Mamy, Babci i dla Mnie. Panie Boże, miej nas w opiece.
  • Miłosierny Panie Jezu! Proszę ochraniaj mnie, mojego męża i córkę oraz moją Mamusię i rodzeństwo z rodzinami od niebezpieczeństwa. Jezu ufamy Tobie!

więcej »

wyslij intencje »