Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek w Okresie zwykłym

dziś jest 02 lipca 2020 roku

07.06.2020 - Uroczystość Najświętszej Trójcy, X Tydzień Zwykły

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia liturgiczne: jutro – św. Jadwigi Królowej, w piątek – bł. Józefa Jankowskiego SAC i bł. Józefa Stanka SAC i Towarzyszy, męczenników II wojny światowej, w sobotę – św. Antoniego z Padwy.

3. Jutro będziemy gościć jednego z trzech tegorocznych Neoprezbiterów pallotyńskich – Ks. Jana Jabłuszewskiego SAC. Zapraszamy na Mszę św. Prymicyjną o godz. 18:00.

4. Katecheza parafialna dla Dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek (8 czerwca) o godz. 16:00 w kościele.

5. Dziewczynki, pragnące sypać kwiaty w czasie procesji Bożego Ciała i procesjach w Oktawie Bożego Ciała, zapraszamy jutro o godz. 17:00 na próbę przed kościołem. Prosimy też ich bliskich i wszystkich Parafian o przygotowanie odpowiedniej ilości kwiatów na czas tych procesji.

6. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek (9 czerwca) o godz. 19:00 w salce parafialnej.

7. Zbiórka LSO w środę o godz. 16:00 w salce parafialnej.

8. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Biskup Diecezjalny, powołując się na najnowsze przepisy państwowe zezwalające na nieograniczone limitem wiernych zgromadzenia religijne poza miejscem kultu, zachęca nas do procesji eucharystycznych w tym dniu, ale przypomina o konieczności zachowania dystansu minimum 2 metrów między uczestnikami lub o potrzebie obowiązkowego zasłonięcia przez nich ust i nosa. Po Mszy św. o godz. 10:00, czyli ok. godz. 11:00, wyruszymy w procesji na posesji przed kościołem. Prosimy o czynne włączenie się w procesję poprzez niesienie feretronu, chorągwi i baldachimu, dzwonienie i sypanie kwiatów oraz śpiew. W dniu Bożego Ciała Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.

9. Do środy zachęcamy do udziału w Nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30. Od uroczystości Bożego Ciała i przez Oktawę Litanię do NSPJ odśpiewamy w czasie procesji eucharystycznych. Stąd od czwartku (na czas Oktawy) nie będzie Nabożeństwa o godz. 17:30.

10. W najbliższą sobotę, 13 czerwca, zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie fatimskim w kolejną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. O godz. 10:00 Msza św. dla osób starszych i chorych z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym. Po południu Msza św. o godz. 18:00 sprawowana w intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej, a po niej procesja światła z modlitwą różańcową na terenie naszej posesji.

11. Nowicjuszom – Br. Miłoszowi oraz Br. Dominikowi dziękuję za wytrwałą posługę w zakrystii w minionych miesiącach, a Br. Rafałowi za ułożenie kwiatów w świątyni.

12. Zachęcamy do nabywania w furcie nowych numerów prasy katolickiej.

13. W minionym tygodniu Bóg odwołał z tego świata śp. Katarzynę Woźniak i śp. Bogusława Wołożonek. Polecajmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

14. Błogosławieństwo Trójcy Najświętszej niech spocznie na nas i pozostanie z nami na zawsze.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Boże Miłosierny, miej nas w Swojej Opiece, obroń nas przed opętaniem Piotra.
  • Miłosierny Jezu! Dziękujemy za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o dalsze błogosławieństwo. Jezu ufamy Tobie!
  • Proszę Cię, o dobry Boże, miej mnie w swojej opiece w czasie mojej choroby. Proszę o łaskę zdrowia.
  • O Boże Błogosławieństwo dla mojej rodziny: Córki, Mamy, Babci i dla Mnie. Panie Boże, miej nas w opiece.
  • Miłosierny Panie Jezu! Proszę ochraniaj mnie, mojego męża i córkę oraz moją Mamusię i rodzeństwo z rodzinami od niebezpieczeństwa. Jezu ufamy Tobie!

więcej »

wyslij intencje »