Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek w Okresie zwykłym

dziś jest 02 lipca 2020 roku

14.06.2020 - XI Niedziela Zwykła

1. W miniony czwartek celebrowaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Słowa wdzięczności kieruję do osób, które zaangażowały się we wszelkie prace przygotowujące nas do przeżycia tego dnia. Dziękuję Panom, którzy jak co roku dostarczyli brzózki oraz Panom, którzy je umocowali przy wejściu do kościoła. Dziękuję Wszystkim, którzy w środę posprzątali naszą świątynię, plac i alejki przed kościołem. Słowa wdzięczności kieruję również do Osób, które przyniosły kwiaty do wystroju świątyni i do sypania w czasie procesji i do Wszystkich, którzy zaangażowali się w posługi podczas procesji eucharystycznej w dniu Bożego Ciała i angażują się w nie jeszcze w czasie Oktawy. Dziękuję ministrantom i Nowicjatowi oraz Współbraciom kapłanom za pomoc w przeprowadzeniu tej Uroczystości. Dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatów w czasie procesji i tym, którzy im pomagają dostarczając kwiaty. Dziękuję także Pani organistce za prowadzenie śpiewu w czasie procesji, a Panu kościelnemu za zadbanie o zaplecze liturgiczne. Niech Bóg obdarza potrzebnymi łaskami Was wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogliście nam przeżyć duchowo tę Uroczystość.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy wszystkich Was do udziału we Mszy św. o godz. 18:00 i procesji na placu przed kościołem w najbliższe dni, do czwartku. Zapraszamy szczególnie: dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, także Panów do niesienia feretronu, chorągwi i baldachimu oraz Panie do asysty ze świecami i ministrantów. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków i bukietów z ziół i kwiatów.

3. W piątek (19 czerwca) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto tytułu naszego kościoła i Parafii (Odpust parafialny). Rano Msze św. o godz. 8:00 i 10:00, zaś główna Msza św. o godz. 18:00, której przewodniczył będzie JE Ks. Biskup Ignacy Dec. Po wieczornej Mszy św. będzie ostatnia procesja eucharystyczna alejkami przed kościołem. Zapraszamy wszystkich Parafian i Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

4. Do piątku nie będzie Nabożeństwa czerwcowego, gdyż Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odśpiewamy w czasie procesji eucharystycznych.

5. W czwartek (18 czerwca) o godz. 16:00 zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.

6. Drodzy, od kilku tygodni trwają prace termomodernizacyjne naszego domu zakonnego z pozyskanych na ten cel środków zewnętrznych. W kolejnych miesiącach czekają nas już zapowiadane wcześniej prace związane z odnowieniem elewacji najstarszej części obiektu, czyli domu od ul. Piastowskiej i kościoła parafialnego. Udział Parafii w kosztach tych prac wynosi ok. 40%. W czasie ostatnich czterech lat zbieraliśmy środki na ten cel w ramach niedziel gospodarczych i roznoszenia opłatków do Waszych domów. Dziękuję Wam za Waszą ofiarność i stałą troskę o nasz wspólny dom modlitwy. Każda dalsza Wasza pomoc i duchowa – poprzez modlitwę w intencji tego dzieła, i materialna będzie wielkim wsparciem czekających prac. Za tydzień, w związku z trzecią niedzielą miesiąca, taca przeznaczona zostanie na ten fundusz inwestycyjny w Parafii.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Romualdę Rajczakowską i śp. Stefana Łakomskiego. Polecajmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

8. Zachęcamy do nabywania w furcie nowych numerów prasy katolickiej.

9. W radości głoszenia Ewangelii Jezusa na co dzień niech nas wspiera Boże błogosławieństwo.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Boże Miłosierny, miej nas w Swojej Opiece, obroń nas przed opętaniem Piotra.
  • Miłosierny Jezu! Dziękujemy za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o dalsze błogosławieństwo. Jezu ufamy Tobie!
  • Proszę Cię, o dobry Boże, miej mnie w swojej opiece w czasie mojej choroby. Proszę o łaskę zdrowia.
  • O Boże Błogosławieństwo dla mojej rodziny: Córki, Mamy, Babci i dla Mnie. Panie Boże, miej nas w opiece.
  • Miłosierny Panie Jezu! Proszę ochraniaj mnie, mojego męża i córkę oraz moją Mamusię i rodzeństwo z rodzinami od niebezpieczeństwa. Jezu ufamy Tobie!

więcej »

wyslij intencje »