Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek w Okresie zwykłym

dziś jest 02 lipca 2020 roku

21.06.2020 - XII Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy w Oktawie Bożego Ciała i w odpustową Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa czynnie angażowali się w czasie procesji i liturgii: noszącym baldachim, chorągwie, feretron, asystującym ze świecami, a także dzieciom sypiącym kwiaty. Składamy podziękowanie także tym Wszystkim, którzy przynosili kwiaty oraz Nowicjuszom, prowadzącym śpiew, wykonującym czytania Liturgii Słowa i każdemu, kto modlitwą włączał się w uwielbienie Boga za Jego eucharystyczną obecność wśród nas. Bóg zapłać!

2. W czerwcu zachęcamy do udziału w Nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.

3. W środę (24 czerwca) przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. jak w dzień powszedni (o godz. 7:00 i 18:00).

4. Młodzież klas VIII SP, przygotowującą się w naszej Parafii do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie (egzamin) jutro (22 czerwca) o godz. 19:00 do salki parafialnej.

5. Dzieciom i młodzieży dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Dziękuję wszystkim Dzieciom, które do czasu pandemii angażowały się w przygotowanie czytań, śpiewów, modlitw w czasie Mszy świętych oraz wytrwale brały udział w różnych nabożeństwach. Dziękuję także Pani Annie Sztogryn za wysiłek i troskę w zachęcaniu dzieci do aktywnego przeżywania liturgii w ciągu roku. W piątek (26 czerwca) Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży i pracowników oświaty o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy!

6. Wczorajszym Nowożeńcom – Państwu Agnieszce i Patrykowi dziękujemy za ufundowanie kwiatów do wystroju naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy wielu Osobom, które dbają o krzyże i kapliczki na terenie naszej Parafii oraz na placu kościelnym. Niech Bóg obdarza Was potrzebnymi darami za Waszą troskę o te miejsca.

7. Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku z zaproszeniem na diecezjalne podziękowanie za posługę pasterską JE ks. bpa Ignacego Deca (4 lipca br. o godz. 12:00 w katedrze świdnickiej).

8. Dziękujemy za złożone dziś przez Was ofiary na tacę z racji niedzieli gospodarczej w Parafii. Bóg zapłać!

9. Zachęcamy do nabywania w furcie nowych numerów Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.

10. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na odważne i wytrwałe naśladowanie Jezusa.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

 

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Boże Miłosierny, miej nas w Swojej Opiece, obroń nas przed opętaniem Piotra.
  • Miłosierny Jezu! Dziękujemy za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o dalsze błogosławieństwo. Jezu ufamy Tobie!
  • Proszę Cię, o dobry Boże, miej mnie w swojej opiece w czasie mojej choroby. Proszę o łaskę zdrowia.
  • O Boże Błogosławieństwo dla mojej rodziny: Córki, Mamy, Babci i dla Mnie. Panie Boże, miej nas w opiece.
  • Miłosierny Panie Jezu! Proszę ochraniaj mnie, mojego męża i córkę oraz moją Mamusię i rodzeństwo z rodzinami od niebezpieczeństwa. Jezu ufamy Tobie!

więcej »

wyslij intencje »