Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek w Okresie zwykłym

dziś jest 13 sierpnia 2020 roku

12.07.2020 - XV Niedziela Zwykła

1. Jutro 13 lipca zachęcamy do modlitwy podczas kolejnego Nabożeństwa Fatimskiego. O godz. 10:00 Msza św. szczególnie dla osób starszych i chorych z Adoracją Najświętszego Sakramentu i indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym. Po południu Msza św. o godz. 18:00, sprawowana w intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej, a po niej procesja światła z modlitwą różańcową na terenie przykościelnej posesji. Szczegóły na plakacie w gablocie. Gorąco zapraszamy!

2. W środę w liturgii będziemy obchodzić wspomnienie św. Bonawentury, a w czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel.

3. Przypominamy, iż w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie sprawujemy Mszy św. o godz. 7:00. W czasie wakacyjnym możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w dzień powszedni 20 minut przed Mszą św. wieczorną lub po niej, a w niedziele spowiedź – w miarę możliwości – w czasie Mszy św. Szczegółowy plan wakacyjnych zmian jest wywieszony w gablocie informacyjnej i dostępny na internetowej stronie Parafii.

4. Zbliża się termin rozpoczęcia 17. Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej na Jasną Górę, w której fizycznie będą brać udział tylko przedstawiciele poszczególnych grup. Zachęcamy do duchowego udziału w tych pielgrzymkowych rekolekcjach. Szczegółowe informacje o miejscach modlitwy i duchowej łączności z pielgrzymującymi w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej: www.swidnickiepielgrzymowanie.pl

5. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasza parafianka śp. Irena Frączek. Polecajmy Zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

6. Zachęcamy do nabywania w furcie nowych numerów prasy katolickiej.

7. Wszystkim Parafianom i wypoczywającym wśród bliskich Gościom życzymy wiele radości i pięknie przeżytego tygodnia. Niech błogosławieństwo Boże, które za chwilę przyjmiemy, umacnia nas do świadectwa wiary.

 Ks. Mariusz Marszałek SAC

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • O zdrowie duszy i ciała dla Teresy, Mariusza, Anny, Anatola, Anny, Kazimierza. O zgodę, miłość i pojednanie w rodzinie i w sąsiedztwie.
  • O łaskę rychłego powrotu Kasi do pełnego zdrowia po operacji glejaka mózgu. O zdrowie i siły duchowe i fizyczne dla Pawła. O wyzdrowienie ręki Antosi po upadku.
  • Jezu Miłosierny, gorąco proszę o łaskę życia wiecznego dla mojego ukochanego męża Zygmunta; dopuść go do oglądania Twojej światłości.
  • Jezu, Panie mój i Boże, w Twoim Najświętszym Sercu składam moją prośbę o błogosławieństwo i łaski w naszym małżeństwie i w pracy oraz zdrowie dla męża oraz o moje wyzdrowienie z choroby osłabienia, tarczycy, układu immunologicznego i oddechowego, przewodu pokarmowego i wydalniczego. Proszę o pojednanie i przebaczenie w rodzinie, abyśmy nie byli osamotnieni, aby nas nie odrzucano. Abyśmy mieli zawsze dobrych i życzliwych ludzi i wspólnotę.
  • Dziękujemy Tobie Miłosierny Boże za wszystkie otrzymane łaski.

więcej »

wyslij intencje »