Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek w Okresie zwykłym

dziś jest 13 sierpnia 2020 roku

19.07.2020 - XVI Niedziela Zwykła

1. Dziś o godz. 14:00 w naszym kościele będzie miała miejsce uroczystość I Komunii św. pierwszej grupy Dzieci, które w minionym roku szkolnym przygotowywały się do przyjęcia Sakramentu Eucharystii. Prosimy Was o modlitwę za Dzieci i ich Rodziny.

2. Dziś rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Niech będzie on dla nas zachętą do modlitwy w intencji wszystkich podróżujących. W najbliższą sobotę 25 lipca po Mszy św. wieczornej, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących, będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych: jedno- i dwuśladów, dwu- i wielokołowców, tych z silnikiem i bez niego. Zapraszamy wszystkich użytkowników pojazdów: dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św. o godz. 18:00. Corocznie w tym dniu do puszki składamy dobrowolne datki przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy, w ramach akcji: 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy, której patronuje MIVA Polska. W ubiegłym roku z ofiar zebranych przy tej okazji zakupiono m.in. 58 samochodów, 3 busy, 1 ambulans, 31 motocykli i motorowerów, 155 rowerów, 3 silniki do łodzi i 42 wózki inwalidzkie dla misji prowadzonych przez naszych rodaków i rodaczki.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

* w środę – święto św. Marii Magdaleny,
* w czwartek – święto św. Brygidy, patronki Europy,
* w piątek – wspomnienie św. Kingi,
* w sobotę – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.

4. Zbliża się termin rozpoczęcia 17. Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej na Jasną Górę, w której fizycznie będą brać udział tylko przedstawiciele poszczególnych grup. Zachęcamy do duchowego udziału w tych pielgrzymkowych rekolekcjach. Szczegółowe informacje o miejscach modlitwy i duchowej łączności z pielgrzymującymi w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej: www.swidnickiepielgrzymowanie.pl

5. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę z racji niedzieli gospodarczej. Bóg zapłać!

6. Zachęcamy do nabywania w furcie nowych numerów Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7. Niech nas wszystkich w pracy i wypoczynku wspiera Boże błogosławieństwo.

 

Ks. Michał Wójciak SAC

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • O zdrowie duszy i ciała dla Teresy, Mariusza, Anny, Anatola, Anny, Kazimierza. O zgodę, miłość i pojednanie w rodzinie i w sąsiedztwie.
  • O łaskę rychłego powrotu Kasi do pełnego zdrowia po operacji glejaka mózgu. O zdrowie i siły duchowe i fizyczne dla Pawła. O wyzdrowienie ręki Antosi po upadku.
  • Jezu Miłosierny, gorąco proszę o łaskę życia wiecznego dla mojego ukochanego męża Zygmunta; dopuść go do oglądania Twojej światłości.
  • Jezu, Panie mój i Boże, w Twoim Najświętszym Sercu składam moją prośbę o błogosławieństwo i łaski w naszym małżeństwie i w pracy oraz zdrowie dla męża oraz o moje wyzdrowienie z choroby osłabienia, tarczycy, układu immunologicznego i oddechowego, przewodu pokarmowego i wydalniczego. Proszę o pojednanie i przebaczenie w rodzinie, abyśmy nie byli osamotnieni, aby nas nie odrzucano. Abyśmy mieli zawsze dobrych i życzliwych ludzi i wspólnotę.
  • Dziękujemy Tobie Miłosierny Boże za wszystkie otrzymane łaski.

więcej »

wyslij intencje »