Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek w Okresie zwykłym

dziś jest 13 sierpnia 2020 roku

26.07.2020 - XVII Niedziela Zwykła

1. Dziś nasza sąsiednia parafia pw. św. Anny przeżywa odpust parafialny.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

w środę – wspomnienie św. Marty,
w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli,
w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.

3. W piątek z katedry świdnickiej wyruszą wybrani delegaci w ramach 17. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Na stronie internetowej (www.swidnickiepielgrzymowanie.pl) oraz w gablocie informacyjnej jest dostępny wykaz miejsc, w których będzie można się zebrać na modlitwie łącząc się duchowo z pielgrzymującymi.

4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w naszym kraju jest miesiącem abstynencji. Jak co roku Kościół w Polsce apeluje do wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli o dar abstynencji. Podjęta dobrowolnie ofiara połączona z modlitwą może pomóc komuś w wyzwoleniu się ze zniewolenia.

5. W sobotę 1 sierpnia o godz. 17:00 zapraszamy do modlitwy w czasie Nabożeństwa I sobót miesiąca, czyli modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

6. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

7. Przypominamy, że w czasie wakacyjnym możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w dzień powszedni 20 minut przed wieczorną Mszą św. lub po niej. W wakacyjne niedziele spowiedź – w miarę możliwości – w czasie Mszy św.

8. Dziękujemy pewnym Osobom za stałą troskę o krzyż i grotę Matki Bożej przed kościołem oraz o krzyże i kapliczki na terenie Parafii, za kwiaty i trud włożony w utrzymanie tych miejsc w czystości. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin śp. Andrzej Grabalski. Polecajmy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

10. Umocnieni Słowem Boga i Darem Eucharystii przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Ks. Mariusz Marszałek SAC

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • O zdrowie duszy i ciała dla Teresy, Mariusza, Anny, Anatola, Anny, Kazimierza. O zgodę, miłość i pojednanie w rodzinie i w sąsiedztwie.
  • O łaskę rychłego powrotu Kasi do pełnego zdrowia po operacji glejaka mózgu. O zdrowie i siły duchowe i fizyczne dla Pawła. O wyzdrowienie ręki Antosi po upadku.
  • Jezu Miłosierny, gorąco proszę o łaskę życia wiecznego dla mojego ukochanego męża Zygmunta; dopuść go do oglądania Twojej światłości.
  • Jezu, Panie mój i Boże, w Twoim Najświętszym Sercu składam moją prośbę o błogosławieństwo i łaski w naszym małżeństwie i w pracy oraz zdrowie dla męża oraz o moje wyzdrowienie z choroby osłabienia, tarczycy, układu immunologicznego i oddechowego, przewodu pokarmowego i wydalniczego. Proszę o pojednanie i przebaczenie w rodzinie, abyśmy nie byli osamotnieni, aby nas nie odrzucano. Abyśmy mieli zawsze dobrych i życzliwych ludzi i wspólnotę.
  • Dziękujemy Tobie Miłosierny Boże za wszystkie otrzymane łaski.

więcej »

wyslij intencje »