Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Czwartek w Okresie zwykłym

dziś jest 13 sierpnia 2020 roku

02.08.2020 - XVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

we wtorek – wsp. św. Jana Marii Vianneya,
w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego,
w sobotę – wsp. św. Dominika.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.

4. Dziękuję serdecznie Ks. Mariuszowi Marszałkowi SAC oraz Ks. Michałowi Wójciakowi SAC za życzliwą i ofiarną pracę duszpasterską w Parafii w lipcu podczas zastępstwa proboszcza.

5. W imieniu nas wszystkich, Parafian dziękuję tym Osobom, które stale troszczą się o krzyż i grotę Matki Bożej przed kościołem oraz o krzyże i kapliczki na terenie Parafii wkładając w to wiele serca. Bóg zapłać!

6. W miniony piątek na pielgrzymi szlak wyruszyli przedstawiciele pątników w ramach Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. W tym roku ma ona formę symboliczną. Mimo że pielgrzymi nie mogą wyruszyć razem, jak w minionych latach, to mogą podjąć ją w formie duchowej poprzez modlitwę, wyrzeczenia i postanowienia. Codziennie w danych kościołach na modlitwie spotykają się poszczególne grupy pielgrzymkowe. Jutro w Ząbkowicach Śl., w kościele św. Anny o godz. 18:00 Mszy św. będzie przewodniczył JE Bp Adam Bałabuch.

7. Po sugestiach wielu osób i z racji wymogów obecnych czasów w minionym tygodniu na terenie posesji naszego domu zakonnego i parafialnego został założony monitoring służący poprawie bezpieczeństwa wszystkich przebywających na tym terytorium.

8. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ząbkowicach Śl. przypomina nam wszystkim o społecznej trosce i obowiązku ochrony zdrowia i życia ludzkiego w czasach epidemii koronawirusa, a co za tym idzie o stosowaniu się do rozporządzenia służb sanitarnych obowiązujących od czerwca br. Nakłada ono m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa w budynkach użyteczności publicznej, w tym także w kościołach. Zechciejmy o tym pamiętać w trosce o nasze zdrowie i zdrowie innych.

9. Zachęcamy do nabywania w furcie nowych numerów prasy katolickiej.

10. W piątek zmarł nasz Współbrat, ks. Jan Korycki SAC, ze Wspólnoty w Warszawie. Polećmy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

11. Przebywającym wśród bliskich Gościom, naszym Parafianom i wszystkim Uczestnikom tej liturgii życzymy wielu radości ze spotkań rodzinnych w dniu Pańskim. Niech Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy, pomoże nam wydać dobre owoce wiary.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • O zdrowie duszy i ciała dla Teresy, Mariusza, Anny, Anatola, Anny, Kazimierza. O zgodę, miłość i pojednanie w rodzinie i w sąsiedztwie.
  • O łaskę rychłego powrotu Kasi do pełnego zdrowia po operacji glejaka mózgu. O zdrowie i siły duchowe i fizyczne dla Pawła. O wyzdrowienie ręki Antosi po upadku.
  • Jezu Miłosierny, gorąco proszę o łaskę życia wiecznego dla mojego ukochanego męża Zygmunta; dopuść go do oglądania Twojej światłości.
  • Jezu, Panie mój i Boże, w Twoim Najświętszym Sercu składam moją prośbę o błogosławieństwo i łaski w naszym małżeństwie i w pracy oraz zdrowie dla męża oraz o moje wyzdrowienie z choroby osłabienia, tarczycy, układu immunologicznego i oddechowego, przewodu pokarmowego i wydalniczego. Proszę o pojednanie i przebaczenie w rodzinie, abyśmy nie byli osamotnieni, aby nas nie odrzucano. Abyśmy mieli zawsze dobrych i życzliwych ludzi i wspólnotę.
  • Dziękujemy Tobie Miłosierny Boże za wszystkie otrzymane łaski.

więcej »

wyslij intencje »