Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Sobota w Okresie zwykłym

dziś jest 26 września 2020 roku

23.08.2020 - XXI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu naszą pallotyńską wspólnotę ząbkowicką opuści kapelan Sióstr Klarysek i ojciec duchowny Nowicjatu Ks. Michał Wójciak SAC. Dziękujemy za dobro, które w minionym roku w czasie swej posługi zostawił w ludzkich sercach. Niech Boże błogosławieństwo umacnia go w nowej posłudze proboszcza i kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Częstochowie. Szczęść Boże!

2. W środę będziemy obchodzić w naszej Ojczyźnie Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w naszej parafialnej świątyni będą sprawowane o godz. 8:00, 11:30 i 18:00. Podczas Mszy św. o godz. 11:30 nasi pallotyńscy Nowicjusze otrzymają z rąk Księży Prowincjałów strój Stowarzyszenia (pallotyńską sutannę). W ich imieniu zapraszam Was, Drodzy Parafianie i Goście, na obłóczyny i polecam ich dalszą drogę powołania Waszemu modlitewnemu wsparciu.

3. W najbliższą sobotę Ząbkowice Śl. opuszczą Nowicjusze, którzy po podziękowaniu Panu Bogu na Jasnej Górze i w Dolinie Miłosierdzia, w większości udadzą się do WSD w Ołtarzewie. Przy tej okazji dziękujemy im wszystkim za wszelkie posługi, modlitwy i prace czynione dla naszej Parafii w ciągu minionego roku. Bóg zapłać!

4. Ponadto w liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić: jutro – święto św. Bartłomieja Ap., w czwartek – wsp. św. Moniki, w piątek – wsp. św. Augustyna i w sobotę – wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

5. Wczorajszym Nowożeńcom – Państwu Annie i Damianowi dziękujemy za ufundowanie kwiatów do przyozdobienia kościoła. Bóg zapłać!

6. Rodziców Dzieci, które dn. 13 września br. przystąpią w naszej Parafii do I Komunii św., zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek 28 sierpnia o godz. 19:00 do salki parafialnej.

7. Zachęcamy do nabywania w furcie nowych numerów prasy katolickiej.

8. Dzieciom, młodzieży szkolnej i rodzicom życzymy wiele radości w tym ostatnim tygodniu wakacji, a wypoczywającym Gościom – bezpiecznych powrotów z urlopu. Idźmy do naszych codziennych zajęć z błogosławieństwem Pana Boga i opieką Maryi.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Proszę o modlitwę o uzdrowienie mojej ukochanej córki. Jezu Przenajświętszy, wysłuchaj modlitwy matki i okaż, proszę, swoje miłosierdzie.
  • Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia naszego małżeństwa - Moniki i Damiana, o otwarcie się na Dary Ducha Świętego oraz łaskę spowiedzi dla Damiana.
  • Proszę o modlitwę za moich rodziców Tadeusza i Janinę.
  • Proszę o modlitwę o zdrowie dla syna Beaty, który uległ wypadkowi, a dla niej samej o skruchę serca i łaskę miłosierdzia Bożego.
  • Proszę o modlitwę w intencji mojej żony, żeby wyzdrowiała, a w przyszłości cieszyła się życiem wiecznym w niebie.

więcej »

wyslij intencje »