Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Sobota w Okresie zwykłym

dziś jest 26 września 2020 roku

30.08.2020 - XXII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu naszą pallotyńską wspólnotę ząbkowicką opuści Ks. Mariusz Marszałek SAC. Dziękujemy za wszelkie dobro, które w minionych latach w czasie swej posługi zostawił w ludzkich sercach. Niech Boże błogosławieństwo umacnia go w nowej posłudze w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie. Szczęść Boże!
Natomiast witamy Ks. Jana Kwidzińskiego SAC oraz Ks. Dariusza Przybyszewskiego SAC, którzy przybędą w najbliższych dniach do Ząbkowic Śl. Obu Kapłanom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa, a Was, Drodzy, prosimy o modlitwę w ich intencji.

2. Od wtorku 1 września powracamy do stałego porządku Mszy św. w dzień powszedni: o godz. 7:00 i o godz. 18:00.

3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny i prośmy Boga o pokój na świecie.

4. Także we wtorek podczas Mszy św. o godz. 7:00 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki i pracy wychowawczej dla uczniów, rodziców i pracowników oświaty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W najbliższy piątek zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji pierwszego piątku miesiąca. Duszpasterskie odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym dniu od godz. 9:00. Msza św. wynagradzająca Boskiemu Sercu Zbawiciela o godz. 18:00, okazja do skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 17:30.

6. W sobotę o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo I sobót miesiąca (czyli do modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi).

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

8. Za tydzień (w niedzielę) podczas Mszy św. o godz. 12:00 zostaną pobłogosławione tornistry z podręcznikami. Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie pierwszoklasistów.

9. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Caritas Diecezji świdnickiej.

10. Dzieci klas IV, które dn. 13 września br. przystąpią do I Komunii św., zapraszamy na próby przed tą uroczystością: we wtorek i w czwartek o godz. 16:00.

11. Młodzież klas pierwszych szkół średnich, która w minionym roku szkolnym w ramach klasy VIII SP przygotowywała się w naszej parafii do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w piątek (4 września) o godz. 19:00 w salce parafialnej.

12. Rodzinie Leśniak dziękujemy za ufundowanie kwiatów do wystroju prezbiterium naszej świątyni a Br. Rafałowi za ich ułożenie.

13. W tę ostatnią niedzielę wakacji życzymy dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom, katechetom i wychowawcom wielu łask Bożych w nowym roku szkolnym. U progu nowego roku szkolnego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Proszę o modlitwę o uzdrowienie mojej ukochanej córki. Jezu Przenajświętszy, wysłuchaj modlitwy matki i okaż, proszę, swoje miłosierdzie.
  • Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia naszego małżeństwa - Moniki i Damiana, o otwarcie się na Dary Ducha Świętego oraz łaskę spowiedzi dla Damiana.
  • Proszę o modlitwę za moich rodziców Tadeusza i Janinę.
  • Proszę o modlitwę o zdrowie dla syna Beaty, który uległ wypadkowi, a dla niej samej o skruchę serca i łaskę miłosierdzia Bożego.
  • Proszę o modlitwę w intencji mojej żony, żeby wyzdrowiała, a w przyszłości cieszyła się życiem wiecznym w niebie.

więcej »

wyslij intencje »