Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

Sobota w Okresie zwykłym

dziś jest 26 września 2020 roku

13.09.2020 - XXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczynamy 10. Tydzień Wychowania pod hasłem: Budujmy więzi! Polecajmy w naszej modlitwie Panu Bogu dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

2. Dziś w naszej Parafii przeżywamy radosną uroczystość I Komunii świętej ostatniej tegorocznej grupy Dzieci z klas IV SP. Zachęcamy Was do modlitwy w ich intencji, by zawsze kochały Jezusa i przyjmowały Go do swych serc.

3. Dziękujemy serdecznie Rodzicom tych dzieci komunijnych za sfinansowanie sprzątania naszej świątyni, za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości, a także za ufundowanie kwiatów do jego wystroju. Wszystkim Rodzicom tegorocznych Dzieci komunijnych składamy podziękowanie za dar ołtarza – ufundowanie dwóch kap: eucharystycznej i maryjnej. Bóg zapłać!

4. Dziękuję Pani katechetce Annie Sztogryn za przygotowanie wcześniej w szkole i na próbach obu grup Dzieci do przeżycia uroczystości I Komunii św., Pani Annie Przepiórce za przygotowanie muzyczne dzieci i prowadzenie śpiewu, Panu Kamilowi Rudnickiemu za troskę o zaplecze liturgiczne Mszy św. oraz Bratu Rafałowi Zajdowiczowi SAC za ułożenie kompozycji kwiatowej w świątyni.

5. Dziś o godz. 18:00 (z racji Dnia Fatimskiego) zapraszamy na Mszę św. sprawowaną we wszystkich intencjach złożonych za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej, a po niej do wspólnej modlitwy różańcowej podczas procesji światła.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: jutro – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (odpust w kościele Sióstr Klarysek w Ząbkowicach Śl.), we wtorek – wsp. NMP Bolesnej, w środę – wsp. świętych męczenników Korneliusza i Cypriana, w piątek – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, w sobotę – wsp. dow. bł. Gerharda Hirschfeldera (pochodzącego z Kłodzka).

7. W piątek dzień Imienin będzie obchodził nasz Współbrat Ks. Stanisław Matuszewski SAC. Czcigodnemu Solenizantowi, Seniorowi naszej wspólnoty życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i wstawiennictwa świętego Patrona.

8. Spotkanie Rodziców dzieci klas trzecich należących do naszej Parafii, które pragną przygotować się do I Komunii św., we wtorek (15 września) o godz. 19:00 w salce parafialnej.

9. Młodzież klas szóstych SP z naszej Parafii, która pragnie w przyszłości przyjąć Sakrament Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek (17 września) o godz. 19:00 do salki parafialnej. Prosimy o przybycie także Rodziców każdego z kandydatów.

10. Młodzież klas pierwszych szkół średnich, która w minionym roku szkolnym w ramach klasy VIII SP przygotowywała się w naszej parafii do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w piątek (18 września) o godz. 19:00 do salki parafialnej.

11. Zbiórka LSO w sobotę o godz. 10:00. Zapraszamy nowych kandydatów do służby liturgicznej.

12. Drodzy! Od kilku miesięcy na terenie tutejszej posesji domu zakonnego i parafii trwają prace remontowe. Od środy rozpocznie się kolejny ich etap, czyli planowana i zapowiadana wymiana okien w naszej świątyni. W związku z tym powstaną pewne czasowe niedogodności w sprawowaniu liturgii i nabożeństw, jak stojące rusztowania, pył i in. Prosimy o okazanie cierpliwości i wyrozumiałości.

13. Komunikat Biskupa Świdnickiego na temat uczestnictwa dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej.

14. Niech Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy wspiera nas na drogach naszej codzienności, abyśmy potrafili przyjmować Boże miłosierdzie i także umieli okazywać je bliźnim.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Proszę o modlitwę o uzdrowienie mojej ukochanej córki. Jezu Przenajświętszy, wysłuchaj modlitwy matki i okaż, proszę, swoje miłosierdzie.
  • Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia naszego małżeństwa - Moniki i Damiana, o otwarcie się na Dary Ducha Świętego oraz łaskę spowiedzi dla Damiana.
  • Proszę o modlitwę za moich rodziców Tadeusza i Janinę.
  • Proszę o modlitwę o zdrowie dla syna Beaty, który uległ wypadkowi, a dla niej samej o skruchę serca i łaskę miłosierdzia Bożego.
  • Proszę o modlitwę w intencji mojej żony, żeby wyzdrowiała, a w przyszłości cieszyła się życiem wiecznym w niebie.

więcej »

wyslij intencje »