Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 25 lutego 2021 roku

24.01.2021 - III Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym kończymy trzydniowe obchody związane z Osobą św. Wincentego Pallottiego. Dziękujemy Księdzu Wiceprowincjałowi Waldemarowi Pawlikowi SAC za poprowadzenie tego triduum i rozważania łączące Osobę naszego Założyciela ze św. Józefem – Patronem obecnego roku liturgicznego. Bóg zapłać!

2. Serdecznie dziękuję także Nowicjatowi, Pani organistce i Osobom  zaangażowanym w przekazywanie transmisji internetowej Mszy św. w czasie obchodów triduum ku czci św. Wincentego Pallottiego. Niech łaskawy Bóg Wam błogosławi.

3. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii: jutro – Święto Nawrócenia św. Pawła Ap., we wtorek – wsp. świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, w czwartek – wsp. św. Tomasza z Akwinu, w sobotę – Święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy.

4. Spotkanie Rodziców dzieci klas III SP, które przygotowują się do I Komunii św., jutro (25 stycznia) o godz. 19:00.

5. Dziękuję serdecznie za każdy dar płynący z serca, jaki składacie przy różnych okazjach. Dziękuję również Rodzinom, które poprosiły o odwiedziny kolędowe, za Wasze życzliwe przyjęcie i otwartość oraz za udzielone wsparcie finansowe.

6. Dziś przeżywamy także Dzień solidarności z Chorwacją. W odpowiedzi na apel chorwackiej Caritas po Mszach św. możemy wspomóc poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi poprzez ofiary składane do puszki. Bóg zapłać za okazane serce.

7. W furcie są do nabycia kolejne numery tygodników katolickich. Zachęcamy do ich lektury.

8. Przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże, niech ono nas umacnia, abyśmy na co dzień słuchali i żyli słowem Bożym oraz wzrastali w świętości.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Panie Jezu, ulecz moją duszę i moje serce. Jezu, Ty się tym zajmij!
  • O błogosławieństwo i rozwiązanie trudnej sprawy dla wnuka Filipa
  • Panie Boże, poprzez Serce Twego Syna Jezusa, w Duchu Świętym i za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej ziemskiej Matki Twego Syna błagam, ratuj naszą Ojczyznę...
  • O zdrowie i powrót do wiary moich dzieci
  • Za syna Filipa z okazji 18 urodzin, Błogosławieństwa Bożego i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia, dużo zdrowia, radości i obfitości darów Ducha Świętego.

więcej »

wyslij intencje »