Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 25 lutego 2021 roku

31.01.2021 - IV Niedziela Zwykła

1. Ostatnia niedziela stycznia w Kościele Katolickim już po raz 68. poświęcona jest modlitwie za chorych na jedną z najstraszniejszych chorób, jaką jest trąd. Niech i dla nas będzie okazją do objęcia modlitwą chorych, ich opiekunów, lekarzy oraz misjonarzy wśród nich pracujących.

2. We wtorek 2 lutego będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego (w tradycji polskiej zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej). Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00 i 18:00, podczas których zostaną pobłogosławione świece.

3. Zaproszenie Księdza Biskupa Świdnickiego do modlitwy z okazji XXV Dnia Życia Konsekrowanego Święto Ofiarowania Pańskiego 2021 r.

4. W tym tygodniu ponadto obchodzimy w liturgii: w środę – wsp. dow. św. Błażeja (patrona chorób gardła), w piątek – wsp. św. Agaty i w sobotę – wsp. świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

5. Katecheza parafialna dzieci klas III SP, które przygotowują się do I Komunii św., jutro 1 lutego o godz. 15:30.

6. W środę 3 lutego od godz. 9:00 do pomocy przy demontażu żłóbka i choinek prosimy mężczyzn i kobiety, którzy dysponują tego dnia wolnym czasem.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek duszpasterskie odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.

8. W najbliższą sobotę 6 lutego o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót miesiąca. Msza św. wieczorna tego dnia będzie sprawowana w intencjach fatimskich, które można złożyć do skrzynki przy kracie w kościele.

9. Zbiórka kandydatów na ministranta i ministrantów w sobotę 6 lutego o godz. 10:00. Próba śpiewu Scholki Serduszka także w sobotę o godz. 10:00 przy furcie. Zapraszamy!

10. Spotkanie Dzieci klas III SP i Rodziców z Panią krawcową w sobotę 6 lutego od godz. 10:00 w salce parafialnej.

11. Za tydzień zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

12. W furcie są do nabycia kolejne numery tygodników katolickich.

13. Na odkrywanie Bożych tajemnic w naszym życiu w zbliżającym się tygodniu przyjmijmy błogosławieństwo, abyśmy umieli wybierać zawsze to, co pochodzi od Boga.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Panie Jezu, ulecz moją duszę i moje serce. Jezu, Ty się tym zajmij!
  • O błogosławieństwo i rozwiązanie trudnej sprawy dla wnuka Filipa
  • Panie Boże, poprzez Serce Twego Syna Jezusa, w Duchu Świętym i za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej ziemskiej Matki Twego Syna błagam, ratuj naszą Ojczyznę...
  • O zdrowie i powrót do wiary moich dzieci
  • Za syna Filipa z okazji 18 urodzin, Błogosławieństwa Bożego i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia, dużo zdrowia, radości i obfitości darów Ducha Świętego.

więcej »

wyslij intencje »