Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 25 lutego 2021 roku

07.02.2021 - V Niedziela Zwykła

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych Róż Żywego Różańca.

2. Dziękujemy serdecznie wszystkim Paniom i Panom, którzy we wtorek i środę pracowali przy rozbiórce dekoracji bożonarodzeniowej: żłóbka i choinek oraz posprzątali naszą świątynię. Dziękujemy także Bratu Rafałowi za ułożenie kwiatów w kościele. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam obficie błogosławieństwem Waszą życzliwość i stałą troskę o naszą parafialną świątynię okazywaną przez Was od lat.

3. Katecheza parafialna dzieci klas III SP, które przygotowują się do I Komunii św., jutro 8 lutego o godz. 15:30.

4. W czwartek 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy XXIX Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie możliwość przyjęcia Sakramentu namaszczenia chorych przez osoby cierpiące i starsze. Zachęcamy chorych, by przygotowali się do jego przyjęcia poprzez wcześniejsze skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Prosimy rodziny, bliskich czy sąsiadów o pomoc chorym w dotarciu na tę Mszę św.

5. W najbliższą sobotę o godz. 10:00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i lektorów oraz zachęcamy chłopców z klas drugich i trzecich SP do dołączenia do tej grupy.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia. Każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. można znaleźć jakąś formę modlitwy dla siebie: od poniedziałku do czwartku – Różaniec, w piątki – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w soboty – Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej i w niedziele – Adorację Najświętszego Sakramentu.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa Niedzielnego oraz różnych książek i pamiątek, które są dostępne w furcie.

8. Umocnieni Bożym Słowem i Eucharystią idźmy wzorem Chrystusa głosząc Dobrą Nowinę słowem i przykładem życia.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Panie Jezu, ulecz moją duszę i moje serce. Jezu, Ty się tym zajmij!
  • O błogosławieństwo i rozwiązanie trudnej sprawy dla wnuka Filipa
  • Panie Boże, poprzez Serce Twego Syna Jezusa, w Duchu Świętym i za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej ziemskiej Matki Twego Syna błagam, ratuj naszą Ojczyznę...
  • O zdrowie i powrót do wiary moich dzieci
  • Za syna Filipa z okazji 18 urodzin, Błogosławieństwa Bożego i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia, dużo zdrowia, radości i obfitości darów Ducha Świętego.

więcej »

wyslij intencje »