Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 25 lutego 2021 roku

14.02.2021 - VI Niedziela Zwykła

1. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przebiega on pod hasłem: Trzeźwością pokonywać kryzys. Te dni są dla nas okazją, abyśmy włączyli się duchowo i przez osobistą abstynencję w nurt przebłagania Boga za pijaństwo i inne nałogi, a także byśmy wypraszali u Niego łaskę dla naszego Narodu pielęgnowania cnoty trzeźwości.

2. Katecheza parafialna dla Dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św. jutro 15 lutego o godz. 15:30 w salce parafialnej.

3. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia oraz post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta) osoby w wieku: od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Msze św. w tym dniu o godz.: 7:00, 16:00 i 18:00.

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy w każdy piątek na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16:00, dorosłych i młodzież o godz. 17:30. W każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą sprawowane o godz. 17:30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski piątek następujący po Środzie Popielcowej jest przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. W tym roku ten pokutny dzień przypada 19 lutego. Biskupi zachęcają nas, byśmy tego dnia ofiarowali gorliwą modlitwę oraz wyrzeczenia i pokutę w intencji ofiar wykorzystania, za wszystkie krzywdy wyrządzone dzieciom i ludziom młodym oraz ich bliskim przez duchownych, osoby konsekrowane i świeckich pracowników kościelnych.

6. W najbliższą sobotę o godz. 10:00 zapraszamy na zbiórkę Ministrantów i Lektorów oraz na próbę śpiewu Scholistki i Scholistów Scholi Serduszka. Zachęcamy dzieci klas drugich i trzecich SP do włączenia się do tych grup.

7. Następna niedziela będzie trzecią w tym miesiącu; zebrana taca w czasie Mszy św. zostanie przeznaczona na inwestycje w Parafii.

8. W furcie jest do nabycia prasa katolicka. Zapraszamy do lektury!

9. W minionym tygodniu ze wspólnoty w Gdańsku odszedł do Pana nasz Współbrat śp. ks. Tadeusz Rykaczewski SAC. Polećmy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

10. Niech błogosławieństwo Boże umocni naszą wolę, abyśmy zawsze wybierali w życiu dobro, a przez przykład chrześcijańskiego życia dla innych stali się inspiracją do wejścia na drogę dobra.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Panie Jezu, ulecz moją duszę i moje serce. Jezu, Ty się tym zajmij!
  • O błogosławieństwo i rozwiązanie trudnej sprawy dla wnuka Filipa
  • Panie Boże, poprzez Serce Twego Syna Jezusa, w Duchu Świętym i za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej ziemskiej Matki Twego Syna błagam, ratuj naszą Ojczyznę...
  • O zdrowie i powrót do wiary moich dzieci
  • Za syna Filipa z okazji 18 urodzin, Błogosławieństwa Bożego i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia, dużo zdrowia, radości i obfitości darów Ducha Świętego.

więcej »

wyslij intencje »