Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 21 kwietnia 2021 roku

21.03.2021 - V Niedziela Wielkiego Postu

1. W każdy piątek zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16:00, młodzież i dorosłych o godz. 17:30, zaś w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:30.

2. Katechezy parafialne Dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii św., na pewien czas zostają zawieszone.

3. Spotkanie Rodziców dzieci komunijnych w najbliższą środę (24 marca) o godz. 19:00 w kościele.

4. Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończy się w Dzień Świętości Życia (25 marca). Codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej odmawiamy litanię do św. Józefa, modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II oraz krótkie rozważanie.

5. W czwartek (25 marca) będziemy obchodzić w liturgii Kościoła Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to patronalny dzień naszej pallotyńskiej Prowincji oraz w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Świętości Życia. Msze św. w tę Uroczystość w naszej świątyni o godz.: 7:00 i 18:00.

6. Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapraszają do wzięcia w niej udziału w najbliższy piątek 26 marca. Trasa św. Floriana prowadzić będzie z Ząbkowic Śl. do Wambierzyc. Jej uczestnicy startują z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 20:00, sprawowanej dla nich. Powrót z Wambierzyc w tym roku we własnym zakresie. Więcej informacji o EDK, udziale w niej i zapisach można znaleźć na stronie: www.edk.org.pl oraz na plakacie w gablocie informacyjnej.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm o godz. 12:00. Gromadzimy się przy Krzyżu misyjnym przed kościołem: tam rozpoczniemy liturgię i procesyjnie wejdziemy do świątyni na Mszę św. O godz. 8:00, 10:00 i 18:00 poświęcenie palm w czasie Mszy św. Uwaga! Zmiana czasu na letni w noc poprzedzającą najbliższą niedzielę!

8. Za tydzień w Niedzielę Palmową (28 marca) przed każdą Mszą św. Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym Osiedlowy Uśmiech będzie sprzedawać własnoręcznie wykonane palmy. Zachęcamy do ich nabycia i wsparcia dzieł charytatywnych prowadzonych przez to Stowarzyszenie.

9. W furcie są do nabycia paschaliki wielkanocne, których zakup wspiera dzieła prowadzone przez Caritas. Cena tych świec to 5 zł. Zachęcamy także do nabywania i lektury czasopism katolickich.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jolantę Sobala i śp. Teresę Lis. Polecajmy Zmarłe Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

11. Na wzmocnienie w nas życia Bóg udziela nam błogosławieństwa. Przyjmijmy je z żywą wiarą.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

2008 - Wizytacja kanoniczna i bierzmowaniewięcej »

2011 - Msza św. Wieczerzy Pańskiejwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Boże, obejmij opieką moją rodzinę, ześlij na nas wszelkie dary Ducha Świętego, pomóż w trudnych chwilach i zachowaj w zdrowiu.
  • Miłosierny Jezu, dziękujemy za opiekę nad naszą rodziną i za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o Twoje błogosławieństwo dla nas, o zdrowie, umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości. Jezu ufamy Tobie, wierzymy w Ciebie i kochamy Ciebie!
  • Zwracam się z prośbą o modlitwę w imieniu mojego ciężko chorego taty. Niech intensywne leczenie przyniesie tak długo wyczekiwany rezultat. Błagam o cud uzdrowienia.
  • Panie Jezu, proszę o uzdrowienie fizyczne mojej głowy i uszu z dzwonienia i stanu zapalnego oraz przewodu pokarmowego Proszę o pomoc mojemu kochanemu mężowi. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij.
  • Panie Jezu, ulecz moją duszę i moje serce. Jezu, Ty się tym zajmij!

więcej »

wyslij intencje »