Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 21 kwietnia 2021 roku

28.03.2021 - Niedziela Palmowa, Wielki Tydzień

1. Niedziela Palmowa, którą dziś przeżywamy, rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dziś zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:30.

2. Jutro w Wielki Poniedziałek na godz. 9:00 zapraszamy mężczyzn, którzy dysponują wolnym przedpołudniem, do pomocy w ustawieniu konstrukcji Grobu Pańskiego.

3. Osoby chętne do podjęcia się czytań Liturgii słowa w czasie Triduum Paschalnego zapraszamy po teksty do zakrystii.

4. Spotkania liturgiczne kandydatów na ministranta, ministrantów i lektorów w tym tygodniu – w czwartek, piątek i sobotę o godz. 09:00. Zapraszamy!

5. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele według wyznaczonego planu, wywieszonego w gablocie informacyjnej i na stronie parafialnej www.nspj-zabkowice.pl

6. W związku z kolejnym ograniczeniem liczby osób, które mogą brać udział w liturgii w świątyni, prosimy Was o wrażliwe i odpowiedzialne stosowanie się do zasad bezpieczeństwa (zachowanie dystansu społecznego 1,5 m, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk). Dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej Biskup Diecezji nadal podtrzymuje dla osób, które "w dobrze uformowanym sumieniu podejmują decyzję o pozostaniu w domu ze względu na zagrożenie epidemią. Nie dotyczy to jednak osób, które zwalniając się z Eucharystii, nie zwalniają się jednocześnie z innych niekoniecznych spotkań i zgromadzeń". Zachęcamy Osoby starsze, schorowane, o obniżonej odporności, opiekujące się dziećmi czy obawiające się o swoje zdrowie do duchowej łączności we Mszy św. za pośrednictwem mediów. W dni powszednie Msze św. sprawujemy w kościele o godz. 7:00 i 18:00. Wychodząc także naprzeciw Waszym duchowym oczekiwaniom i pragnieniu uczestnictwa w Eucharystii w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będziemy sprawować dwie dodatkowe Msze św. Stąd plan Mszy św. tego dnia będzie wyglądał następująco: 8:00, 9:00, 10:00 (transmitowana za pośrednictwem internetu), 11:00, 12:00 i 18:00.

7. Przed nami Dni Triduum Paschalnego. Chociaż obowiązek uczestnictwa w liturgii dotyczy Niedzieli Zmartwychwstania, jednak zachęcamy Was także do duchowego, za pośrednictwem mediów, uczestnictwa w liturgii poszczególnych dni. Drogą internetową, na kanale YouTube domu rekolekcyjnego z naszego kościoła parafialnego będziemy się łączyć z Wami przekazując online liturgie w te dni. Biskup Świdnicki podał szczegółowe Wskazania na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne dostępne na www.diecezja.swidnica.pl

8. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Wystawienia do godz. 21:00. Porządek Adoracji na Wielki Piątek i Wielką Sobotę według planu w gablocie. Zachęcamy do osobistej modlitwy.

9. Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17:15. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18:00. Ofiary składane tego dnia przeznaczone zostaną na Boży Grób w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje powstrzymanie się od spożycia pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 lat i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta) osoby od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia.

10. W Wielki Piątek, w ramach Adoracji, o godz. 15:00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Wielką Sobotę Nowenna również o godz. 15:00; w następne dni na zakończenie Mszy św. wieczornej.

11. Wielka Sobota – to dzień modlitwy i adoracji przy Grobie Chrystusa. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się na zewnątrz przed kaplicą Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej od godz. 11:00 do godz. 14:00, co pół godziny.

12. Wigilia Paschalna – w sobotę wieczór rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 20:00 w kościele. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, które zapalimy najpierw w czasie Liturgii Światła, a potem przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

13. W furcie są jeszcze do nabycia paschaliki wielkanocne, których zakup wspiera dzieła prowadzone przez Caritas. Cena tych świec to 5 zł. Zachęcamy także do nabywania i lektury czasopism katolickich.

14. W Wielką Środę o godz. 14:00 Msza św. pogrzebowa śp. Stanisława Skwarka w kaplicy cmentarnej. Wieczny odpoczynek…

15. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, byśmy wiernie szli za naszym Panem.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

2008 - Wizytacja kanoniczna i bierzmowaniewięcej »

2011 - Msza św. Wieczerzy Pańskiejwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Boże, obejmij opieką moją rodzinę, ześlij na nas wszelkie dary Ducha Świętego, pomóż w trudnych chwilach i zachowaj w zdrowiu.
  • Miłosierny Jezu, dziękujemy za opiekę nad naszą rodziną i za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o Twoje błogosławieństwo dla nas, o zdrowie, umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości. Jezu ufamy Tobie, wierzymy w Ciebie i kochamy Ciebie!
  • Zwracam się z prośbą o modlitwę w imieniu mojego ciężko chorego taty. Niech intensywne leczenie przyniesie tak długo wyczekiwany rezultat. Błagam o cud uzdrowienia.
  • Panie Jezu, proszę o uzdrowienie fizyczne mojej głowy i uszu z dzwonienia i stanu zapalnego oraz przewodu pokarmowego Proszę o pomoc mojemu kochanemu mężowi. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij.
  • Panie Jezu, ulecz moją duszę i moje serce. Jezu, Ty się tym zajmij!

więcej »

wyslij intencje »