Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 21 kwietnia 2021 roku

04.04.2021 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, I Tydzień Wielkanocny

1. Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli całej naszej Wspólnocie parafialnej przeżyć duchowo tegoroczne Triduum Paschalne. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na kwiaty upiększające Ołtarz Wystawienia, Grób Pański i prezbiterium. W imieniu Parafian i swoim dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pracach przygotowujących nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Najpierw tym, którzy przygotowali konstrukcję Grobu Pańskiego, a byli to Panowie: Ryszard Lenart, Edward Mróz, Jan Ragan i Edward Zabłocki oraz Br. Rafał Zajdowicz SAC, któremu dziękujemy także za wykonanie dekoracji Grobu Pańskiego, ułożenie kwiatów, jak również za posługę zakrystiana na czas Triduum. Dziękuję klerykom Nowicjuszom: Marcinowi, Karolowi i Krystianowi za wykonanie dekoracji Ołtarza Wystawienia i ułożenie przy nim kwiatów. Wyrażam podziękowanie także Państwu Małgorzacie i Edwardowi Mróz za posprzątanie naszego kościoła. Dziękujemy ministrantom: Kubie i Wojtkowi oraz Nowicjuszom pallotyńskim za rzetelną posługę w czasie liturgii, a także Paniom i Panom, którzy pomogli w czasie procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy także za pomoc Tym wszystkim, którzy przez te trzy dni tak chętnie angażowali się w czytanie słowa Bożego, śpiew psalmów i pełnienie innych posług. Dziękujemy Pani Annie Przepiórce za wsparcie wokalne i muzyczne przy organach. Na koniec pragnę podziękować Współbraciom w kapłaństwie za sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania w czasie Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia. Jestem wdzięczny Ks. Tadeuszowi Okręglickiemu SAC za wygłoszenie cyklu kazań pasyjnych w czasie tegorocznych Gorzkich Żali. Dziękuję także Ks. Prowincjałowi Zenonowi Hanasowi SAC, Ks. Markowi Chmielniakowi SAC i Ks. Wiesławowi Gule SAC za wygłoszone homilie i celebrowanie Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej. Dziękuję również Nowicjatowi za posprzątanie alejek przed naszą świątynią i domem oraz za wykonanie wielu innych prac. Dziękuję serdecznie Panom: Bogdanowi Tule i Mateuszowi Nodze za cierpliwą transmisję online liturgii w tych dniach i ich przekaz do wielu domów. Was wszystkich, Drodzy, wymienieni i niewymienieni, bez pomocy których nasze przeżywanie spotkania z Bogiem byłoby ubogie, niech Dobry Bóg obficie wynagrodzi.

2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy św.: o godz. 8:00, 9:00, 10:00 (transmisja na kanale YouTube Domu Rekolekcyjnego), 11:00, 12:00 i 18:00. Kontynuacja Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia każdego dnia na zakończenie Mszy św. wieczornej, z wyjątkiem piątku (w czasie Nabożeństwa do NSPJ o godz. 17:30) i soboty (na zakończenie Nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej).

3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca przeznaczona zostanie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

4. W najbliższy piątek duszpasterskie odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00.

5. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. 

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy już dziś do modlitewnego udziału w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00.

7. Dziękuję wszystkim Darczyńcom, którzy w minionych tygodniach dobrowolnymi ofiarami złożonymi na tacę, osobiście czy przez wpłatę na konto wsparli naszą Parafię. Jako proboszcz jestem Wam wdzięczny za Waszą wrażliwość i troskę o utrzymanie kościoła w tych niełatwych dla nas wszystkich czasach.

8. Życzenia świąteczne od naszej wspólnoty pallotyńskiej: Tajemnica Zmartwychwstania Jezusa zachwyca nas i przerasta, chociaż każdy człowiek tęskni za nieprzemijalnością, za wiecznością. Tylko Jezus Chrystus – Droga, Prawda i Życie mógł przejść przez bramę śmierci, aby wskazać nam drogę do Ojca. Teraz my zdążamy ku Życiu codziennie obumierając i zmartwychwstając. Niech Zbawiciel budzi w nas to, co jeszcze uśpione, ożywia to, co obumiera, aby w nas i wokół nas wzrastała wiara, umacniała się nadzieja i panowała miłość. Niech On nam pomoże dostrzec na drogach spotkania z bliźnimi ich tęsknoty, pragnienia i potrzeby. Życzymy Wam, Kochani, aby spotkanie ze zmartwychwstałym Jezusem wzmocniło jeszcze bardziej w Was pragnienie świętości i przyniosło radość w Waszej codzienności.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka śp. Ewa Pieczka. Msza pogrzebowa w najbliższy  wtorek o godz. 13:00. Polećmy Zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

10. Niech radość Zmartwychwstania Pańskiego wypełni serca wszystkich Parafian, Gości oraz wszystkich Internautów łączących się z nami wirtualną drogą i niech owocuje wiarą i miłością.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

2008 - Wizytacja kanoniczna i bierzmowaniewięcej »

2011 - Msza św. Wieczerzy Pańskiejwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Boże, obejmij opieką moją rodzinę, ześlij na nas wszelkie dary Ducha Świętego, pomóż w trudnych chwilach i zachowaj w zdrowiu.
  • Miłosierny Jezu, dziękujemy za opiekę nad naszą rodziną i za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o Twoje błogosławieństwo dla nas, o zdrowie, umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości. Jezu ufamy Tobie, wierzymy w Ciebie i kochamy Ciebie!
  • Zwracam się z prośbą o modlitwę w imieniu mojego ciężko chorego taty. Niech intensywne leczenie przyniesie tak długo wyczekiwany rezultat. Błagam o cud uzdrowienia.
  • Panie Jezu, proszę o uzdrowienie fizyczne mojej głowy i uszu z dzwonienia i stanu zapalnego oraz przewodu pokarmowego Proszę o pomoc mojemu kochanemu mężowi. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij.
  • Panie Jezu, ulecz moją duszę i moje serce. Jezu, Ty się tym zajmij!

więcej »

wyslij intencje »