Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 18 maja 2021 roku

18.04.2021 - Niedziela Biblijna, III Tydzień Wielkanocny

1. III Niedzielę Wielkanocną przeżywamy jako Niedzielę Biblijną, a po raz piąty jest ona Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Również dziś rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35). Niech te okoliczności zainspirują nas do codziennego pochylenia się, choćby przez chwilę nad Słowem Bożym. Okazją do dzisiejszej lektury niech będzie Chleb z nieba pod postacią fragmentu Pisma św. Z przygotowanego na stoliku pod chórem pudełka zechciejmy wziąć karteczkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i w skupieniu i powadze odczytajmy otrzymany dzisiaj tekst.

2. Z racji Niedzieli Biblijnej zapraszamy dzisiaj o godz. 17:30 do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa Drogi światła.

3. Dziękuję Panom: Ryszardowi Lenartowi, Edwardowi Mrozowi, Janowi Raganowi i Edwardowi Zabłockiemu, którzy w miniony poniedziałek dokonali rozbiórki konstrukcji ołtarza wystawienia i grobu Pańskiego w naszym kościele: Bóg zapłać!

4. W piątek (23 kwietnia) będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha, Głównego patrona Polski. Z racji liturgicznej uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

5. W najbliższą sobotę podczas Mszy św. o godz. 13:00 w naszej parafialnej świątyni uroczyście wieczną konsekrację w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego na ręce Księdza Prowincjała złoży nasz współbrat Brat Rafał Zajdowicz SAC. Serdecznie Was zapraszamy do modlitwy w intencji Br. Rafała oraz w intencji powołań do służby Bożej.

6. Drodzy, za kilkanaście dni rozpoczniemy miesiąc maj, a wraz z nim Nabożeństwa majowe i Msze św. zbiorowe (tzw. Majowe), podczas których wstawiennictwu Maryi Królowej Apostołów będziemy polecać powierzone nam intencje (o godz. 7:00 lub 18:00). Osoby chcące włączyć się do tej wspólnej modlitwy prosimy o przynoszenie do zakrystii lub do furty intencji na kartkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem. Złożone intencje będą wyczytywane podczas Mszy św.

7. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę z przeznaczeniem na cele gospodarcze w Parafii.

8. Wczorajszym Nowożeńcom – Państwu Marcie i Sebastianowi dziękujemy za ufundowanie kwiatów do przyozdobienia kościoła. Bóg zapłać!

9. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych w furcie.

10. Wczoraj pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Tadeusza Główczyka. Ponadto w Wiedniu zmarł śp. ks. Edward Daniel SAC, który w latach 1980-81 był proboszczem naszej Parafii. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy z odwagą głosili prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa wszędzie tam, gdzie na co dzień żyjemy.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

2010 - Msza prymicyjna pallotyńskich Neoprezbiterówwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Matko Boża, proszę Cię, uwolnij mnie od toksycznych osób
  • Boże, obejmij opieką moją rodzinę, ześlij na nas wszelkie dary Ducha Świętego, pomóż w trudnych chwilach i zachowaj w zdrowiu.
  • Miłosierny Jezu, dziękujemy za opiekę nad naszą rodziną i za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o Twoje błogosławieństwo dla nas, o zdrowie, umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości. Jezu ufamy Tobie, wierzymy w Ciebie i kochamy Ciebie!
  • Zwracam się z prośbą o modlitwę w imieniu mojego ciężko chorego taty. Niech intensywne leczenie przyniesie tak długo wyczekiwany rezultat. Błagam o cud uzdrowienia.
  • Panie Jezu, proszę o uzdrowienie fizyczne mojej głowy i uszu z dzwonienia i stanu zapalnego oraz przewodu pokarmowego Proszę o pomoc mojemu kochanemu mężowi. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij.

więcej »

wyslij intencje »