Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 18 maja 2021 roku

25.04.2021 - Niedziela Dobrego Pasterza, IV Tydzień Wielkanocny

1. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy 58. Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele, przeżywany pod hasłem: Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy. Zachęcamy i prosimy Was o modlitwę, by Jezus–Dobry Pasterz obdarowywał swoją Owczarnię licznymi powołaniami, a także prosimy o modlitwę za kapłanów, siostry i braci zakonnych, misjonarzy i misjonarki oraz nowicjuszy i nowicjuszki.

2. Dziś (25 kwietnia) dzień Imienin obchodzi Bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki oraz Rektor naszej pallotyńskiej wspólnoty Ks. Marek Chmielniak SAC. Solenizantom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask oraz wsparcia św. Marka w pełnieniu posług.

3. Zapraszamy dziś do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30.

4. Katecheza parafialna Dzieci klas III SP jutro o godz. 15:30.

5. Spotkanie Rodziców dzieci komunijnych także jutro o godz. 19:00.

6. Młodzież klas VIII SP, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na katechezę parafialną we wtorek (27 kwietnia) o godz. 19:00.

7. W sobotę (1 maja) o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo I sobót miesiąca.

8. Za kilka dni rozpoczniemy miesiąc maj a wraz z nim Nabożeństwa majowe i Msze św. zbiorowe (tzw. Majowe), podczas których wstawiennictwu Maryi Królowej Apostołów będziemy polecać powierzone nam intencje (o godz. 7:00 lub 18:00). Osoby chcące włączyć się do tej wspólnej modlitwy prosimy o przynoszenie do zakrystii lub do furty intencji na kartkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem. Złożone intencje będą wyczytywane podczas Mszy św.

9. Od przyszłej niedzieli (2 maja) Dzieci, Młodzież i Dorosłych zapraszamy na Nabożeństwa Majowe sprawowane o godz. 17:30. Pomocą do przeżywania miesiąca poświęconego Maryi mogą być książeczki z rozważaniami na każdy dzień 31 dni z Maryją, wyłożone na stoliku pod chórem. Czcicieli Maryi zachęcamy do ich zabrania.

10. Bratu Rafałowi Zajdowiczowi SAC, który wczoraj złożył wieczną konsekrację, dziękujemy za ufundowanie kwiatów do przyozdobienia kościoła. Bóg zapłać!

11. Zachęcamy do nabywania w furcie nowych numerów prasy katolickiej.

12. W piątek pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Wojciecha Majchrzaka. Także w piątek w wieku 88 lat i 62 roku kapłaństwa, zmarł nasz Współbrat ks. Antoni Czulak SAC, ze Wspólnoty w Radomiu. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

13. Niech Chrystus, Dobry Pasterz, prowadzi nas w tym tygodniu drogami wiary i umacnia powołanie do świętości w każdym z nas.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

2010 - Msza prymicyjna pallotyńskich Neoprezbiterówwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Matko Boża, proszę Cię, uwolnij mnie od toksycznych osób
  • Boże, obejmij opieką moją rodzinę, ześlij na nas wszelkie dary Ducha Świętego, pomóż w trudnych chwilach i zachowaj w zdrowiu.
  • Miłosierny Jezu, dziękujemy za opiekę nad naszą rodziną i za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o Twoje błogosławieństwo dla nas, o zdrowie, umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości. Jezu ufamy Tobie, wierzymy w Ciebie i kochamy Ciebie!
  • Zwracam się z prośbą o modlitwę w imieniu mojego ciężko chorego taty. Niech intensywne leczenie przyniesie tak długo wyczekiwany rezultat. Błagam o cud uzdrowienia.
  • Panie Jezu, proszę o uzdrowienie fizyczne mojej głowy i uszu z dzwonienia i stanu zapalnego oraz przewodu pokarmowego Proszę o pomoc mojemu kochanemu mężowi. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij.

więcej »

wyslij intencje »