Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 18 maja 2021 roku

02.05.2021 - V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych Róż Żywego Różańca.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

jutro – Uroczystość NMP Królowej Polski (Msze św. w porządku niedzielnym)
we wtorek – wsp. św. Floriana
w czwartek – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
w sobotę – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa, Głównego patrona Polski i diecezji świdnickiej.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Maryi: zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych do modlitwy podczas Nabożeństw majowych o godz. 17:30 oraz w czasie Mszy św. zbiorowych (Majowych) sprawowanych za wstawiennictwem Królowej Apostołów o godz. 7:00 lub o godz. 18:00. Pomocą do przeżywania tego miesiąca mogą być książeczki z rozważaniami na każdy dzień, wyłożone na stoliku pod chórem. Zachęcamy do ich zabrania.

5. Dzieci klas III zapraszamy na próby przed I Komunią św. według ustalonego planu.

6. W najbliższą sobotę w WSD w Ołtarzewie czterech Diakonów naszego Stowarzyszenia otrzyma święcenia w stopniu prezbiteratu. Polecamy ich Waszej modlitwie.

7. Za miesiąc 6 czerwca br. rozpoczniemy w naszej Parafii Misje święte, które są nadzwyczajnym czasem nawrócenia i umocnienia wiary Parafian, przeżywanym raz na 10 lat. Prosimy Was o osobistą modlitwę w tej intencji, jak również na zakończenie Nabożeństw majowych będziemy odmawiać stałą modlitwę z prośbą o owocność tego czasu.

8. Dziękujemy Panu Janowi Raganowi za dostarczenie elementów do dekoracji a kln. Marcinowi za wykonanie dekoracji okolicznościowej w kościele.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych w furcie.

10. Na wierne trwanie w łączności z Chrystusem jako krzewie winnym i obfite owocowanie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

2010 - Msza prymicyjna pallotyńskich Neoprezbiterówwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • Matko Boża, proszę Cię, uwolnij mnie od toksycznych osób
  • Boże, obejmij opieką moją rodzinę, ześlij na nas wszelkie dary Ducha Świętego, pomóż w trudnych chwilach i zachowaj w zdrowiu.
  • Miłosierny Jezu, dziękujemy za opiekę nad naszą rodziną i za wszystkie otrzymane łaski. Prosimy o Twoje błogosławieństwo dla nas, o zdrowie, umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości. Jezu ufamy Tobie, wierzymy w Ciebie i kochamy Ciebie!
  • Zwracam się z prośbą o modlitwę w imieniu mojego ciężko chorego taty. Niech intensywne leczenie przyniesie tak długo wyczekiwany rezultat. Błagam o cud uzdrowienia.
  • Panie Jezu, proszę o uzdrowienie fizyczne mojej głowy i uszu z dzwonienia i stanu zapalnego oraz przewodu pokarmowego Proszę o pomoc mojemu kochanemu mężowi. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij.

więcej »

wyslij intencje »