Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich

dziś jest 28 maja 2023 roku

30.04.2023 - Niedziela Dobrego Pasterza, 4. Tydzień Wielkanocny

1. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza obchodzimy 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz rozpoczynamy w Polsce Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele, przeżywany pod hasłem: Powołani w Kościele. Zachęcamy i prosimy Was o modlitwę, by Jezus – Dobry Pasterz obdarowywał swoją Owczarnię licznymi powołaniami, a także prosimy o modlitwę za kapłanów, siostry i braci zakonnych, misjonarzy i misjonarki, kleryków oraz nowicjuszy i nowicjuszki.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: jutro – wsp. św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek – wsp. św. Atanazego, w środę – Uroczystość NMP Królowej Polski (Msze św. w porządku niedzielnym), w czwartek – wsp. św. Floriana, w sobotę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

3. Również w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00. W sobotę o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót miesiąca. Przed zakończeniem tego nabożeństwa odmówimy Litanię loretańską do NMP.

4. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, stąd zapraszamy codziennie Dzieci, Młodzież i Dorosłych do modlitwy podczas Nabożeństw majowych o godz. 17:30 oraz w czasie Mszy św. zbiorowych, tzw. Majowych (o godz. 7:00 lub o godz. 18:00), sprawowanych w intencjach zanoszonych Panu Bogu za wstawiennictwem Maryi Królowej Apostołów. Osoby chcące włączyć się do tej wspólnej modlitwy prosimy o przynoszenie do zakrystii lub do furty intencji na kartkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem. Złożone intencje będą wyczytywane podczas niedzielnych Mszy św.

5. W najbliższą sobotę w WSD w Ołtarzewie Diakon Karol otrzyma święcenia w stopniu prezbiteratu. Do przyjęcia tego sakramentu przygotowuje się w naszym domu zakonnym. Polecamy go Waszej modlitwie.

6. Za tydzień zmiana tajemnic różańca św. Róż Żywego Różańca.

7. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich Osób troszczących się o kaplice i krzyże przy kościele i na terenie naszej Parafii za Waszą wytrwałą, szlachetną i bezinteresowną troskę o te ważne miejsca świadczące o naszej wierze.

8. Dziękuję Ks. Andrzejowi i Ks. Dariuszowi za przygotowanie folderu związanego ze stuleciem powstania naszego kościoła i domu zakonnego oraz P. Kamilowi za wykonanie dekoracji maryjnej. Bóg zapłać!

9. Za kilkanaście dni w sobotę 13 maja rozpoczniemy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. Mszy św. o godz. 10:00 będzie przewodniczył nasz współbrat JE Ks. Abp Tadeusz Wojda SAC, a po niej wyruszymy w procesji światła z modlitwą różańcową alejkami przed domem. Nie będzie tego dnia nabożeństwa wieczorem.

10. Zachęcamy do nabywania w furcie nowych numerów prasy katolickiej.

11. W ramach prac nad małą architekturą naszej pallotyńskiej posesji potrzebujemy nabyć 20-30 ciężarówek ziemi. Jeśli ktoś z Was dysponuje wiedzą o takiej możliwości, to prosimy o kontakt.

12. Niech Chrystus – Dobry Pasterz umacnia powołanie do świętości w każdym z nas.

ks. Tadeusz Beściak SAC
proboszcz

kartka z kalendarza

2017 - Uroczystość I Komunii św. w Parafiiwięcej »

Cały dzisiejszy dzień »

intencje modlitewne

  • W podziękowaniu za DAR Życia z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi i potrzebne łaski na każdy dzień oraz o uzdrowienie z osteoporozy. Elżbieta
  • Zwracam się do Was z bardzo błagalną prośbą o modlitwę w intencji mojego męża Henryka. O,,cud"uzdrowienia z choroby nowotworowej (czerniaka złośliwego). Z całego serca bardzo Was proszę i błagam o modlitwę..Bardzo proszę...
  • Proszę o modlitwę za Teresę i Andrzeja o Boże błogosławieństwo, zdrowie, siłę i moc na wszystko, co na nas ześle Pan Bóg. Proszę o modlitwę i wyjście z nałogu dla syna Wojciecha
  • Proszę o modlitwę za syna Wiktora: o zdrowie i opiekę Matki Bożej, Trójcy Przenajświętszej, wsparcie Aniołów i Świętych, Dworu Niebieskiego na dalsze lata życia i w godzinę śmierci.
  • Proszę o modlitwę do dobrego Boga o spełnienie moich pragnień i marzeń, jeśli one się podobają Bogu. Bóg zapłać!

więcej »

wyslij intencje »